„Baltijos šalys nepaliauja mūsų stebinti išskirtinomis ir ryškiomis meninėmis asmenybėmis!“ – taip užsienio spaudoje pristatoma Austrijoje reziduojanti jaunosios kartos lietuvių dirigentė Giedrė Šlekytė, kurį laiką buvusi Klagenfurto miesto teatro orkestro pirmąja kapelmeistere, o šiuo metu einanti Linco Brucknerio orkestro pagrindinės kviestinės dirigentės ir Bavarijos valstybinio teatro muzikos asistentės pareigas.
G. Šlekytė yra aktyvi lietuvių muzikos ambasadorė, Austrijoje, Švedijoje, Čekijoje ir Izraelyje atliko ne vieną B. Kutavičiaus, O. Balakausko, J. Janulytės, M. K. Čiurlionio, kitų lietuvių kompozitorių opusą. Su dirigente Mirga Gražinyte-Tyla įrašė R. Šerkšnytės muzikos albumą, kurį išleido tarptautinė įrašų kompanija „Deutsche Grammophon“, taip pat ypač teigimai įvertintą Ž. Martinaitytės kūrybos albumą, kuri išleido „Ondine“.
Su G. Šlekytės diriguojamu Lietuvos nacionalinės filharmonijos kolektyvu šįkart muzikuos Lietuvos kamerinio orkestro meno vadovas ir dirigentas, smuikininkas Sergejus Krylovas, griešiantis Sofijos Gubaidulinos „Offertorium“. Simboliška, kad S. Krylovas atliks kūrinį, kuris daugelio yra siejamas su kitu Lietuvoje ypač gerai žinomu smuikininku – Gidonu Kremeriu.
1980 m. S. Gubaidulinos sukurtas opusas smuikui ir orkestrui, dažnai visur griežiamas Gidono Kremerio ir jam dedikuotas, šiai kompozitorei atnešė pasaulinį pripažinimą. Tuo metu, kai kūrinys buvo baigtas, tvyrojo įtampa ir kompozitorė buvo sovietų nemalonėje, tad natas Vakarų Europoje buvusiam smuikininkui Kremeriui teko perduoti kontrabandiniu būdu, o 1981 m. kūrinio premjera įvyko Vienoje. Koncerto pradžioje panaudota garsioji muzikinė tema iš J. S. Bacho „Muzikinės aukos“.
LNSO ypač gerbiama ir laukiama dirigentė G. Šlekytė šiam simfoninės muzikos vakarui greta S. Gubaidulinos kūrinio pasirinko J. Brahmso Antrąją simfoniją. Opuso sumanymas gimė 1877 m. kompozitoriui atostogaujant prie vaizdingo ežero. Muzikoje atsispindi dvasinė ramybė ir laimės akimirkos, išgyventos tuo laikotarpiu: simfonijos nuotaika šviesi, lyriška, gausu poetiškų peizažų. Kūrinys kartais vadinamas „Pastoraline“ arba „Vienietiška“ simfonija dėl to meto Vienos salonuose skambėjusios buitinės muzikos atgarsių. Apie šią simfoniją I. Solertinskis yra pasakęs: „Žavaus paprastumo kupina romantiška idilė... senosios Vienos poezija dvelkianti pastoralė.“
LNSO, dirigentės Giedrės Šlekytės ir smuikininko Sergejaus Krylovo koncertas vyks balandžio 23 d., šeštadienį, 19 val. Filharmonijos Didžiojoje salėje. Bilietus galima įsigyti Filharmonijos kasose ir kakava.lt.