Fortepijono virtuozo koncertas
„Steinway“ - ne tik prekės, bet ir kultūros reiškinys. Apie šios firmos fortepijoną svajota nuo 2013 metų. Idėjos autorė – buvusi ilgametė S.Šimkaus konservatorijos direktorė Loreta Jonavičienė.
Konservatorijos salėje sėdęs prie naujojo instrumento fortepijono virtuozas A.Paley atliko Ferenco Listo kūrinius, o paskui nuskambėjo Franzo Josepho Haydno muzika, atliekama kartu su Klaipėdos mokyklų jungtiniu simfoniniu orkestru, kuriam dirigavo Egidijus Miknius.
Garsiausiose pasaulio koncertų salėse pasirodantis A.Paley po koncerto S.Šimkaus konservatorijoje sakė, jog instrumentas skambėjo nepriekaištingai. Iškilmes vainikavo furšetas, kuriame koncerto dalyviai paragavo „Steinway“ fortepijono formos torto.
Dabar uostamiestyje jau yra trys fotepijonų karaliene vadinamos legendinės firmos "Steinway" fortepijonai. Juos turi Koncertų salė, Klaipėdos universitetas ir S.Šimkaus konservatorija.
Konservatorijos planai ir viltys
„Mums tai – nuostabiausia diena. Užtektų vienos rankos pirštų suskaičiuoti, kiek mokyklų turi tokius pasaulinio garso instrumentus. Klaipėdoje mes – vieninteliai. Ir anksčiau į mūsų salę, pasižyminčia puikia akustika, veržėsi koncertuoti viso regiono muzikos mokyklų atlikėjai“, - fortepijonu džiaugėsi konservatorijos direktorė Renata Krikščiūnaitė-Barcevičienė.
S.Šimkaus konservatorijos pedagogai tikisi, kad ši mokykla dabar turėtų tapti dar viena koncertų erdve Klaipėdoje. Joje gal net bus galima organizuoti koncertus, pardavinėti bilietus klausytojams.
„Prieš rengdamiesi koncertuoti pianistai visada klausia, kokį turime instrumentą. Naujasis muzikos instrumentas mums padės privilioti garsių atlikėjų“, – vylėsi R.Krikščiūnaitė-Barcevičienė.
Fortepijono specialybę pasirinkusieji vaikai jau svajoja, kada galės prisėsti prie prestižinio „Steinway“ instrumento.
Puiki paskata lavinti įgūdžius
Klaipėdos konservatorijos auklėtiniams tai bus gera paskata ir įkvėpimas mokytis – per egzaminus, koncertus „Steinway“ fortepijonu skambins geriausieji. Grojimo fortepijonu įgūdžius konservatorijoje lavina 15 moksleivių.
„Steinway & Sons” fortepijonai būna dviejų dydžių. Klaipėdiečių instrumentas – mažesnis, ekspertai nusprendė, kad S.Šimkaus konservatorijos salei su puikia akustika jo skambesio pakanka.
Ne visi šios mokymo įstaigos absolventai susieja savo gyvenimą su muzika, atkakliai siekia profesionalių atlikėjų statuso. Tačiau net pasirinkę teisininko, mediko, finansininko ar kitokias profesijas, jie tampa profesionaliais klausytojais ir vertintojais.
R.Krikščiūnaitė-Barcevičienė apgailestauja, kad trūksta mokinių: „Tai ne tik mūsų, bet visos Lietuvos problema. Norinčių mokytis tikriausiai pakanka tik sostinės M.K.Čiurlionio menų mokyklai".
Dovana jauniesiems pianistams
A.Paley koncertavo kartu su Klaipėdos miesto mokinių jungtiniu simfoniniu orkestru, susibūrusiu tik šiemet balandį. Didžioji dalis atlikėjų – iš S.Šimkaus konservatorijos, orkestrui vadovauja dirigentas E.Miknius.
Prie konservatorijos auklėtinių prisijungė ir Juozo Karoso bei Jeronimo Kačinsko muzikos mokyklų mokiniai. Jaunieji atlikėjai neslėpė pasididžiavimo, kad koncertavo kartu su garsiuoju pianistu A.Paley.
S.Šimkaus mokyklos „Steinway & Sons“ fortepijonas kainavo 115 tūkst. eurų – pirkiniui iš Europos Sąjungos fondų gauta 105 tūkst. eurų, kitus pinigus paaukojo uostamiesčio įmonės, privatūs kultūros rėmėjai.
„Steinway“ fortepijonais grojantys profesionalūs atlikėjai neabejoja, kad naujasis muzikos instrumentas į Klaipėdos konservatoriją privilios daugiau jaunimo.