Aukščiausio lygio muzikos meistrai publikai pateiks gražiausių šiuolaikinės klasikos kūrinių programą.
Skambės pasaulio koncertų sales pakerėję žymių kompozitorių Arvo Pärto, Jameso MacMillano, Giovanni Bonato kūriniai, Italijoje gyvenančios žinomos lietuvių autorės Justės Janulytės bei latvės Santos Ratnieces opusai, sukurti specialiai šiam vyrų chorui. Koncertą vainikuos kompozitoriaus ir džiazo atlikėjo Tomo Kutavičiaus naujausio kūrinio pasaulinė premjera.
Estijos nacionalinis vyrų choras žinomas visame pasaulyje. Choro koncertiniai maršrutai siekia Ameriką ir Aziją, o plačioje kolektyvo diskografijoje – garsių leidybinių firmų „Deutsche Grammophon“, „Sony“, „Finlandia“, „Alba Records“, „Virgin Classics“, „Ondine“ ir kitų išleistos plokštelės. 2004 m. Estijos nacionalinis vyrų choras pelnė „Grammy“ apdovanojimą už geriausią chorinės muzikos interpretaciją, diriguojant Paavo Järvi.
Per pastaruosius septynerius metus Estijos nacionalinis vyrų choras išleido penkis albumus. CD „In Paradisum“ (2015) pelnė kolektyvui geriausio Estijos klasikos albumo apdovanojimą, o diską „Te lucis ante terminum“ (2016) išleido žinoma leidybinė firma „Aurora“.
2018 m. choras dalyvavo „Sony“ įrašuose atliekant Dmitrijaus Šostakovičiaus Tryliktąją simfoniją su Dresdeno filharmonijos orkestru, diriguojamu Michaelio Sanderlingo. Jis taip pat įsiamžino su Suomijos radijo simfoniniu orkestru, diriguojamu Hannu Lintu, firmos „Ondine“ išleistame Jeano Sibeliaus muzikos CD „Kullervo“.
Naujausiame choro diske „Regiram“, kurį jis įrašė su instrumentiniu ansambliu, skamba Estijos senovinių vienbalsių giesmių aranžuotės, o šiais metais baigtas įrašinėti šiuolaikinės muzikos albumas, kuriame – ir šiame koncerte skambėsiantys Justės Janulytės bei Giovanni Bonato kūriniai.
Estijos nacionalinis vyrų choras buvo įkurtas 1944 m. dirigento ir kompozitoriaus Gustavo Ernesakso. Savo veiklos pradžioje choras daugiausia dainavo a cappella – be instrumentinio pritarimo, tačiau ilgainiui išaugo į kolektyvą, neretai atliekantį ir stambias simfonines kompozicijas.
Greta estų kompozitorių choras yra pirmą kartą atlikęs daugelio kitų kraštų kompozitorių muzikos – nuo D. Šostakovičiaus iki Gavino Bryarso ir Justės Janulytės.
Šiandien Estijos nacionalinis vyrų choras yra pasaulinės šlovės kolektyvas, gebantis aukščiausiu lygiu atlikti labai įvairią muziką – nuo renesanso iki šiuolaikinių opusų.
Nuo 2011 m. choro vyriausiasis dirigentas ir meno vadovas yra Mikkas Üleoja. 2014 m. jis pelnė Estijos metų dirigento vardą, o 2015 m. drauge su Estijos nacionaliniu vyrų choru – Nacionalinį kultūros apdovanojimą.
Su Estijos nacionaliniu vyrų choru koncerte Vilniuje pasirodysiantis Markusas Stockhausenas garsėja ne tik kaip fantastiško virtuoziškumo trimitininkas, pasižymintis neįtikėtinai gražiu garsu, bet ir kaip vienas įvairiapusiškiausių mūsų dienų menininkų.
Net 25-erius metus jis artimai bendradarbiavo su savo tėvu, vienu įtakingiausių praėjusio amžiaus kompozitorių Karlheinzu Stockhausenu – šis savo sūnui yra sukūręs ne vieną pasaulio dėmesį patraukusį opusą.
O pastaraisiais dešimtmečiais M.Stockhausenas atlieka labai įvairią muziką – nuo džiazo bei intuityviosios, improvizacinės muzikos iki elektronikos. Trimitininkas yra išleidęs per 70 kompaktinių plokštelių, 2005 m. buvo įvertintas prestižiniu Vakarų Vokietijos Radijo (WDR) džiazo prizu.
Daugybė ryškiausių mūsų dienų kūrėjų jam specialiai yra dedikavę savo kūrinius. Tad laukianti Tomo Kutavičiaus naujo kūrinio premjera, kurią rengia M.Stockhausenas ir Estijos nacionalinis vyrų choras, intriguoja dvigubai.
Estijos nacionalinio vyrų choro ir trimito žvaigždės Markuso Stockhauseno koncertas Šv. Kotrynos bažnyčioje – spalio 20 d. 19 val. Bilietus platina „bilietai.lt“.
Festivalį finansuoja Lietuvos kultūros taryba ir Vilniaus miesto savivaldybė. Festivalio informaciniai partneriai – naujienų portalas lrytas.lt ir dienraštis „Lietuvos rytas“.