Parnidžio kopos papėdėje rutuliojosi kiklopo ir piemenaitės meilės istorija

2021 m. liepos 14 d. 11:17
Nidoje nuskambėjo kompozitoriaus Georgo Friedricho Handelio (1685–1759) opera „Acis ir Galatėja“, kurią pristatė iš Neringos kilusios dainininkės Laurynos Bendžiūtės suburti pasaulinio garso kūrėjai.
Daugiau nuotraukų (31)
Tai buvo bene iškiliausias Kuršių nerijoje visą savaitę vykusio tarptautinio muzikos festivalio „N Žemė“ akordas, sužavėjęs tenykščius gyventojus ir Nidoje vasarojančius poilsiautojus.
Britų ir lietuvių projektas
Nidos centre buvęs „Agilos“ kultūros centro pastatas nušluotas nuo žemės paviršiaus ir jau antri metai rekonstruojamas, tad scena G.F. Handelio baroko epochos kūriniui „Acis ir Galatėja“ virto mokyklos sporto salė.
Jausmingai pastoralinei operai apie kiklopo ir piemenaitės meilės istoriją dirigavo svečias iš Didžiosios Britanijos - legendinis senosios muzikos atlikėjas, pasaulinio garso klavesinininkas Trevoras Pinnockas.
Dėl koronoviruso pandemijos į vienintelio spektaklio Nidoje premjerą negalėjo atvykti pastatymo idėjos autorius Frederikas Wake Walkeris.
T.Pinnockas iš pradžių šią operą kartu su britais solistais tenorais Benjaminu Hulettu (Acis) ir Anthoniu Gregoru (Damonasu) repetavo Londone. Lietuvoje į projektą įsitraukė Klaipėdos kamerinis orkestras ir Vilniaus savivaldybės choras „Jauna muzika“.
Išgirdo originalią orkestruotę
Spektaklio muzikos vadovas T.Pinnockas Nidoje tęsė darbą su režisieriumi Peteriu Cantu, solistais, tarp kurių buvo ir pastatymo iniciatorė, iš Neringos kilusi operos dainininkė L. Bendžiūnaitė - Galatėjos vaidmens atlikėja.
„Šių britų kūrėjų veiklos laukas - geriausi Europos teatrai ir koncertų salės. T.Pinnockas yra senosios muzikos legenda, į jo įkurtą kolektyvą „The English Orchestra“ šiuo metu lygiuojasi visi baroko muzikos atlikėjai. Tikras stebuklas, kad „Acis ir Galatėja“  atkeliavo į Nidą“, - kalbėjo L. Bendžiūnaitė.
G. F. Handelio opera nuskambėjo taip, kaip ir buvo sukurta. Nidoje publika išgirdo originalią orkestruotę - grojo istoriniai pučiamieji instrumentai. Dirigento ir kontrabosininko Mindaugo Bačkaus vadovaujamo Klaipėdos kamerinio orkestro stygininkai griežė žemesniame baroko laikmečiui būdingame derinime.
Po premjeros klausytojai šiltai sveikino spektaklio kūrėjus, L. Bendžiūnaitę, jos scenos partnerį operos solistą Tadą Girininką, atlikusį Polifemo vaidmenį, apgailestavo, kad festivalinis spektaklis nebus kartojamas.
Puiki vieta baroko operoms
„Tai mano svajonių įsikūnijimas, dovana gimtinei ir man pačiai. Anksčiau Nidoje tais pačiais takais pėdinau į mokyklą, kurioje dabar dainavau kaip profesionali operos solistė. Išnaudojau puikią progą savo krašte išlieti kunkuliuojančias emocijas, esu laiminga“, – džiūgavo Neringoje užaugusi L. Bendžiūnaitė.
Anksčiau viešėjęs Kuršių nerijoje T. Pinnockas irgi liko patenkintas premjera, publikos reakcija: „Iškart supratau patekęs į magišką žemę, nuostabaus grožio gamta čia gniaužia kvapą. Jūra, smėlio kopagūbriai, miškai, marių įlankos - sunku atrasti geresnę vietą pastoralinėms operoms“.
Operos dirigentas ir klavesinininkas T.Pinnockas prisipažino susižavėjęs mintimi statyti G.F. Handelio kūrinį  Parnidžio kopos papėdėje: „Panorau būti šio Laurynos sumanymo dalimi, dirbome ranka rankon“.
Spektaklio kūrėjai ir atlikėjai apgailestavo Nidoje neišvydę pastatymo idėjos autoriaus F.W. Walkerio.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.