Lietuvos kamerinį orkestrą per dešimtmečių slenkstį palydėjo jaunimas

2020 m. rugsėjo 28 d. 18:27
Lrytas.lt
Lietuvos kamerinis orkestras (LKO) savaitgalį pradėjo savo 60-ąjį sezoną iškirtiniu koncertu Nacionalinėje filharmonijoje. Jame skambėjo Josepho Haydno ir Franzo Schuberto kūriniai, orkestrui dirigavo charizmatiška jaunosios kartos dirigentė Giedrė Šlekytė, neseniai debiutavusi garsiosios Amsterdamo „Concertgebouw“ scenoje.
Daugiau nuotraukų (21)
Vienos klasiko fortepijoninį koncertą Nr. 11 su orkestru skambino vienas ryškiausių lietuvių kilmės pianistų Lukas Geniušas. Vakarą užbaigė F.Schuberto kvartetas „Mirtis ir mergelė“, pritaikytas orkestrui Gustavo Mahlerio.
LKO pasirodymų publika visada nekantriai laukia, o šiais laikais dėl pandemijos grėsmių kiekvieno gyvo kontakto su publika galimybę kaip niekada brangina ir muzikantai, tad vakare tvyrojo ypatinga atmosfera.
Per 60 metų LKO pasikeitė kelios muzikantų kartos, bet jis išsaugojo geriausias savo tradicijas ir elitiškumo aurą – juk po pasaulį pradėjo važinėti  dar su savo įkūrėju profesoriumi Sauliumi Sondeckiu tada, kai buvome atskirti nuo jo Geležine uždanga.
LKO gastrolių maršrutai driekėsi per beveik visą Europą, pasiekė Šiaurės ir Pietų Ameriką, Kubą, Egiptą, Pietų Afrikos Respubliką, Jungtinius Arabų Emyratus, Australiją, Kiniją, Japoniją, Kosta Riką. Orkestrui daugybę kartų plojo Berlyno filharmonijos, Vienos „Musikverein“, Londono „Royal Festival Hall“, Romos „Santa Cecilia“, Amsterdamo „Concertgebouw“, Paryžiaus „Salle Pleyel“ ir „Gaveau“, Leipcigo „Gewandhaus“ bei daugelio kitų svarbių Europos salių klausytojai.
LKO gludino meistriškumą su didžiuoju muziku ir humanistu lordu Yehudi Menuhinu, bendradarbiavo su smuiko korifėjais Gidonu Kremeriu, Igoriu Oistrachu, Sergejumi Stadleriu, Danieliu Hope’u, Julianu Rachlinu, Vadimu Repinu, Janine Jansen, violončelininkais Mstislavu Rostropovičiumi, Natalija Gutman, Davidu Geringu, Miša Maiskiu, Aleksandru Kniazevu, altininkais Jurijumi Bašmetu, Nobuko Imai, Maksimu Rysanovu, pianistais Mūza Rubackytė, Jevgenijumi Kisinu, Aleksejumi Liubimovu, Dmitrijumi Baškirovu, Vladimiru Krainevu, Barry Douglasu, Denisu Macujevu, trimitininkais Timofejumi Dokšiceriu, Sergejumi Nakariakovu ir daugeliu kitų garsenybių. LKO įrašė per 100 įvairiausio repertuaro vinilinių ar kompaktinių plokštelių.
2008-aisiais LKO meno vadovu tapus rusų kilmės smuikininkui Sergejui Krylovui, prasidėjo naujas kolektyvo veiklos etapas. Su šiuo smuikininku virtuozu orkestras įsiamžino garsiausios pasaulyje klasikinės muzikos leidėjos „Deutsche Grammophon“ diskografijoje Antonio Vivaldi kūrinių albumu. Tai paliudijo, jog LKO lygiuojasi į geriausius pasaulio kamerinius kolektyvus.
Pernai po kelių dešimtmečių pertraukos LKO triumfališkai įžengė į pripažintą visame pasaulyje muzikos Meką – Maskvos P.Čaikovskio konservatorijos didžiąją salę ir įrodė, kad šiam orkestrui šiandien neprilygsta nei Jurijaus Bašmeto „Maskvos solistai“, nei Vladimiro Spivakovo „Maskvos virtuozai“.
Pastaraisiais metais kolektyvas koncertavo Liuksemburge, Ispanijoje, Šveicarijoje, Slovėnijoje, Lenkijoje, Kinijoje, Italijoje, Kosta Rikoje, Libane.
Jau spalio 10-ąją LKO gerbėjai galės išgirsti jubiliatą, muzikuojantį Filharmonijoje su S.Krylovu. Vakare skambės N.Paganini ir L.van Beethoveno šedevrai. 60-mečio koncertuose orkestras žada priminti reikšmingiausius savo repertuaro kūrinius ir biografijos momentus.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.