LKO ir S.Krylovas atliko Antonio Vivaldi „Metų laikus“. Koncertas vyko pagal karantino taisykles – puspilnėje salėje kas kelis metrus sėdėję žiūrovai dėvėjo kaukes.
Tiesa, vyko ir tiesioginė transliacija Filharmonijos Skaitmeninėje koncertų salėje (nationalphilharmonic.tv) ir Filharmonijos bei Skaitmeninės koncertų salės feisbuko paskyrose. O daktaro Jono Basanavičiaus aikštę pamėgę muzikos mėgėjai Vilniaus festivalio atidarymą galėjo stebėti ekrane prie Filharmonijos.
Vyksta be pertraukos
Vilniaus festivalio mozaika vyks iki birželio 18 d. – tądien Vilniaus universiteto (VU) Didžiajame kieme ciklą vainikuos Gustavo Mahlerio „Daina apie žemę“ – kūrinys, nuo pradžių buvęs šiųmečio festivalio moto.
Iki birželio 18 d. turėtų įvykti dar trys koncertai. Du jų (birželio 15 ir 16 d.) vyks Filharmonijos Didžiojoje salėje, vienas (birželio 18 d.) – vienoje jaukiausių Vilniaus senamiesčio erdvių, VU Didžiajame kieme. Koncertai vyks be pertraukos, numatyta programų trukmė neturėtų viršyti 1 val.
Visi įvyksiantys Vilniaus festivalio koncertai bus kiek kitokie nei iš anksto planuota. Antai birželio 9 d. koncerte vietoj anksčiau skelbtų kūrinių nuskambėjo visų gerai žinomas smuiko muzikos šedevras – A.Vivaldi „Metų laikai“, keturi koncertai smuikui ir styginių orkestrui.
Apie tikėjimą ir viltį
Birželio 15 d. LKO, Vilniaus savivaldybės choro „Jauna muzika“, lietuvių solistų Vytauto Kiminiaus (birbynė), Dalios Kuznecovaitės (smuikas), Elenos Daunytės (violončelė) ir dirigentės Adrijos Čepaitės koncerte „Tikėjimas ir viltis“ nebus Ludwigo van Beethoveno Styginių kvarteto Nr. 11, bet liks anksčiau skelbtieji Peeterio Vahi, Giyos Kancheli ir Peterio Vasko kūriniai.
Taip pat įvyks estų kompozitoriaus P.Vahi Vilniaus festivalio ir Estijos kultūros ministerijos užsakymu sukurto kūrinio – Koncerto birbynei ir kameriniam orkestrui – pasaulinė premjera.
Birželio 16 d. Mūzos Rubackytės rečitalio „Mūzos dedikacija Godowskiui ir Chopinui“ programa taip pat bus trumpesnė, nei pianistė planavo. Leopoldo Godowskio 150-mečiui ir Fryderyko Chopino 210-mečiui skirtame koncerte skambės L.Godowskio fortepijoninės sonatos fragmentai ir įžymioji F.Chopino Sonata Nr. 2 (“Marche funebre“).
Birželio 18 d. koncerto „Daina apie žemę“ programoje nebus anksčiau skelbtos Franzo Schuberto Penktosios simfonijos. O G.Mahlerio „Dainą apie žemę“ mecosopranui, tenorui ir orkestrui su maestro Modesto Pitrėno diriguojamu Lietuvos nacionaliniu simfoniniu orkestru atliks solistai Justina Gringytė (ji pakeis anksčiau skelbtąją Jurgitą Adamonytę) ir Kristianas Benediktas.
Transliuos tiesiogiai
Karantino aplinkybės lemia ne tik keturių Vilniaus festivalio koncertų programų pokyčius, bet ir tam tikrus klausytojų ribojimus. Laikantis nustatytų karantino reikalavimų, birželio 15 ir 16 d. koncertų Filharmonijos salėje galės klausytis tik 100 klausytojų.
Publika salėje bus sodinama saugiais atstumais, laikantis atsargumo priemonių ir Vyriausybės nustatytų reikalavimų. Didžioji dalis bilietų į šiuos koncertus jau buvo parduota anksčiau, tad norintys išgirsti įdomias programas kviečiami klausytis koncertų transliacijų arba įrašų.
Birželio 18 d. koncerte Vilniaus universiteto Didžiajame kieme tikimasi sulaukti kur kas daugiau klausytojų, tad norintys mėgautis gyvu muzikos atlikimu gali suskubti įsigyti bilietus į šį koncertą.
Juk skambės Vilniaus festivalio finalinis akcentas – Gustavo Mahlerio „Daina apie žemę“. Ši 1909 m. sukurta simfonija-kantata, dar vadinama Devintąja simfonija, yra savita epopėja, prakalba visai žmonijai. Įkvėptas senovinių, net egzotiškų kinų poetų eilėraščių G.Mahleris sukūrė vieną išraiškingiausių pasaulio muzikos literatūros partitūrų.
Atsižvelgiant į didžiulį publikos susidomėjimą Vilniaus festivalio mozaikos renginiais, birželio 15 d. koncertas bus tiesiogiai transliuojamas Filharmonijos Skaitmeninėje koncertų salėje (nationalphilharmonic.tv), LRT Klasikos kanalu ir Filharmonijos bei Skaitmeninės koncertų salės feisbuko paskyrose.
Birželio 16 ir 18 d. koncertai bus įrašyti ir transliuojami vėliau.