Tai LRT.lt patvirtino Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas Ramutis Rimeikis.
R. Rimeikis pranešė, kad kolegą paskutiniu metu lankė ligoninėje, jis sirgo, skundėsi skausmais. Vyras praėjusią savaitę su juo kalbėjo telefonu: „iš balso atrodė, kad jis atsigavęs“.
Lietuvos teatro sąjungos pirmininkas teigia, kad nėra žinoma, nuo ko tiksliai mirė jo kolega: „Buvo skausmai, gydytojai darė tyrimus, tikriausiai, kad kažkas su skrandžiu buvo. Negaliu patvirtinti, bet tikriausiai buvo vėžys.“, praneša tv3.lt.
Serialo „Giminės“ režisierius Saulius Vosylius, LRT.lt teigė, kad žinia apie R. Karvelio mirtį – labai netikėta ir skaudi: „Dar šiandien, kaip tyčia, žiūrėjau medžiagą iš „Giminių“, kur kartu dirbome.
Neįtikėtina. Žinau, kad R. Karvelis sirguliavo, gulėjo ligoninėje, bet jis vis dar turėjo daug planų ir sumanymų. Sunku patikėti žinia“.
Aktorius bus pašarvotas trečiadienį Vilniuje, laidotuvių namuose „Nutrūkusi styga“, atsisveikinti galima nuo 15 val. Ketvirtadienį atsisveikinimas nuo 10 val., urna išnešama 14 val., laidojamas Antakalnio kapinėse, Menininkų kalnelyje.
Rimgaudas Antanas Karvelis gimė 1933 m. liepos 8 d. Kaune. Jis buvo Lietuvos teatro ir kino aktorius, beveik visą savo karjerą vaidinęs Jaunimo teatre.
R.Karvelis ilgą laiką vaidino legendiniame seriale „Giminės“ ir šio serialo tęsiniuose. Aktorius taip pat buvo įvertintas prestižiškiausiu Lietuvoje teatro apdovanojimu – Auksiniu scenos kryžiumi už viso gyvenimo nuopelnus.
Teatre ir kine jis sukūrė daug įsimintinų vaidmenų. Vaidino spektakliuose „Atžalynas“ (Juzė), „Būk vyras, Čelestinai“ (Čelestinas), „Škac, mirtie, visados škac!“ (Finkelšteinas, Navickas) ir kituose. Vaidino keliasdešimtyje filmų – „Herkus Mantas“, „Tadas Blinda“, „Nebūsiu gangsteris, brangioji“ ir kituose.
Vaidmenų – šimtai
„R.Karvelis turi vieną savybę, kuri nepaprastai reikalinga. Tai – jautrumas. Nebūdamas jautrus žmogus, negalėsi būti geru aktoriumi“, – apie R.Karvelį yra sakęs R.Kazlas.
Abu artistai ilgai Jaunimo teatre dalijosi tuo pačiu grimo kambariu, todėl susitikime prieš šešerius metus, kai buvo švenčiamas R.Karvelio 80 metų jubiliejus, buvo galima išgirsti tai, apie ką būdavo dažniausiai kalbėta prieš ir po spektaklio bei pasiklausyti dar negirdėtų teatro istorijų.
Žavi R.Karvelio asmenybė, beprotiškas noras kurti leido jam teatro scenoje išgyventi beveik šimtą įvairiausių likimų. Vienas vaidmuo jam ypač brangus – Čelestino, sukurtas dar artistinės karjeros priešaušryje Marijampolės dramos teatre, kur aktorius atvažiavo dirbti su visu tais metais Konservatorijos aktorinius mokslus baigusiu kursu.
Puikus tragikomiškas personažas spektaklyje „Būk vyras, Čelestino“ atrodė tarytum specialiai Rimgaudui parašytas. Su dideliu pasisekimu vaidino jį Marijampolėje, vėliau Klaipėdos teatre. O labiausiai aktorių išgarsino Žerontas Jaunimo teatro spektaklyje pagal Moliere'o komediją „Skapeno klastos“. Kiek buvo žaismės, gudrumo, išradingumo, kaip staigiai keisdavosi aktoriaus veidas, reiškiantis ir pasipiktinimą, ir meilę, ir klastą – visą žmogaus jausmų skalę.
Teatras – lyg šventė
R.Karvelis – visiškai atsidavęs savo profesijai žmogus.
„Aš ir sakau kaip „Skapeno klastose“ – velnias mane nešė į tas galeras – į teatrą. Bet jeigu jau atnešė, tai visai nesigailiu. Teatras man – šventė. Ir įdomus gyvenimas, ir jaunystė, ir meilė. Ką aš veikčiau be teatro? Būtų tragedija. Dabar teatre daugiau vaidina jaunimas, bet aš darbo turiu. Repetuoju naujame pastatyme, kviečia radijas, televizija. Lakstau, laiko neturiu“, – yra sakęs R.Karvelis.
Lietuvos ir užsienio kino studijos, televizija ir radijas – aktorius nuolatos bandydavo plėsti savo akiratį ir realizuoti save kaip menininką įvairiose srityse. Jaunimo teatro fojė ilgą laiką veikė R.Karvelio įamžintų Jaunimo teatro žvaigždžių fotografijų paroda.