Joje susijungė dvi skirtingos Hendelio oratorijos, kurias kompozitorius sukūrė 1718 ir 1732 m. tai pačiai biblinei karalienės Esteros istorijai. Kūrinys tapo svarbiausiu festivalio atidarymo koncertu, kuriame boso partiją atlikti iš pakviestas solistas Nerijus Masevičius.
Vienas didžiausių Izraelio naujienų portalų juokavo, kad netikėtai pagrindinis istorijos antagonistas Persijos karaliaus patarėjas Hamanas iš perso tapo lietuviu! Unikalu buvo tai, kad oratorija buvo atliekama hebrajų kalba (libreto autorius Jacob Raphael Saraval), kas tapo nemenku, bet įkvepiančiu iššūkiu N. Masevičiui.
Jeruzalės baroko orkestro atstovai buvo nustebinti ir sužavėti, kaip puikiai su šia užduotimi susitvarkė atlikėjas iš Lietuvos. Masevičius po koncertų dalijosi įspūdžiais:
„Dainuoti hebrajiškai tikrai nelengva, nes tai nėra viena patogiausių kalbų dainavimui.
Daug priebalsių ir lietuviams nebūdingų gerklinių „kh“, bet po „treniruočių“ galutiniame rezultate viskas pavyko puikiai ir publika labai gyrė tarimą.
Šis oratorijos „Estera“ atlikimas hebrajų kalba buvo pirmas atlikimas Izraelyje. Tad labai džiaugiuosi, sudalyvavęs tokiame istoriniame įvykyje. Koncertą, kuris vyko Jeruzalėje, tiesiogiai transliavo radijas, tad klausytojų ratas buvo tikrai labai platus.“
Pasaulinė kūrinio premjera įvyko Rygoje, Latvijoje, bendradarbiaujant su Collegium Choro Musici choru ir solistais. Koncertus Jeruzalėje ir Tel Avive praleidusieji turėjo galimybę pasiklausyti koncerto transliacijos iš Jeruzalės per nacionalinį Izraelio radiją KAN.
Nerijus Masevičius (bosas-baritonas) gimė Kaune, J. Naujalio muzikos gimnazijoje mokėsi violončelės specialybės, vėliau įstojo į J. Gruodžio konservatoriją, chorinį dirigavimą. Muzikos studijas tęsė Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje, kurioje baigė chorinio dirigavimo, o vėliau ir dainavimo specialybes.
Dainininko repertuare svarbūs tiek senosios operos, oratorijos, kantatos tiek ir kamerinės muzikos žanrai, taip pat nemažą dalį repertuaro sudaro šiuolaikinės muzikos opusai. Masevičius aktyviai koncertuoja Lietuvoje ir užsienyje.
Projektą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros institutas.
Lietuvos kultūros instituto informacija