Lietuvos nacionalinio dramos teatro komedija išvyko į mėnesio turnė Kinijoje, kurios metu turėjo aplankyti net penkis didelius miestus – sostinę Pekiną, megapolį Šanchajų, Guangdžou ir Čiuandžou miestus Pietrytinėje šalies dalyje ir uostamiestį Siameną.
Paskelbė apie nutraukimą, bet įrašą ištrynė
Ketvirtadienį vakare O.Koršunovas savo „Facebook“ paskyroje paskelbė, kad „Tartiufo“ gastrolės Kinijoje nutrauktos suvaidinus vos du spektaklius, tačiau vėliau savo įrašą ištrynė.
Dar prieš prasidedant gastrolėms Kinijos žiniasklaida aktyviai domėjosi lietuvių spektakliu. Režisierius O.Koršunovas davė tiesioginį interviu susirinkusiems Kinijos žurnalistams internetu, buvo išsiųsti ir keli rašytiniai atsakymai.
„Tiesiog neįtikėtina – po tokio gero tiek publikos, tiek pačių organizatorių priėmimo po vakar vykusio pirmojo spektaklio ir po šiandienos antrojo mums pranešė, kad gastrolės stabdomos, – rašė režisierius. – Tiesa, dar pasakė, kad galutinis verdiktas bus ištartas rytoj ryte (penktadienį, - red). Bet šiai dienai gastrolės nutrauktos.
Mums buvo pasiūlyta iškupiūruoti tam tikras vietas – mes į tai atsižvelgėme. Daugiausia ta buvo susiję su pernelyg atviromis nuogybėmis ir atvirai reiškiamu seksualumu.
Vakar viskas buvo gerai, o šiandien aktoriai galbūt buvo per daug įsismarkavę ir laisvai vaidino. Ir dar – mes įdėjome filmą, kuriame Tartiufas vaikšto po Pekiną ir bendrauja su Kinijos liaudimi.
Iš pradžių norėjome tai nufilmuoti Tiananmenio aikštėje, bet mums neleido. Tada tai padarėme Uždraustajame mieste (imperatorių rūmuose), kur Tartiufas, leisdamasis imperatoriškais laiptais, bendrauja su minia ir eina link Tiananmenio aikštės. Žiūrėdama šį filmą publika plojo, švilpė ir trypė kojomis.“
Kinijos cenzoriams užkliuvo šis filmas, ar scenoje apsinuoginęs aktorius.
„Ir dar – šiandien Tartiufas po „kambarėlio“ scenos su Elmira po sceną bėgiojo be triusikų, bet meistriškai užsidengdamas savo vyriškąjį pasididžiavimą švarku, kurį laikė tai vienoje, tai kitoje rankoje. Taigi nieko nesimatė – gal pora kartų pasimatė jo užpakalis.
Taigi, jeigu paaiškės, kad gastrolės nuimtos dėl Giedriaus užpakalio, tai tada tikrai, kaip sakoma, visiška žopa.
Turėjo įvykti dar vienas spektaklis Pekine, taip pat spektakliai didžiausių Kinijos miestų didžiausiuose teatruose: Guangdžou, Čiuandžou, Šanchajaus ir Siameno“, – apgailestavo O.Koršunovas.
Penktadienį Lietuvos nacionalinis dramos teatras paskelbė, kad „Tartiufo“ gastrolės nėra atšaukiamos, tačiau žinutėje vartojo žodį „kol kas“.
„Norime visus nuraminti ir pranešti, kad spektaklio „Tartiufas“ gastrolės Kinijoje kol kas nėra atšaukiamos. Taip, teatro atstovai gavo pastabą dėl pagrindinio aktoriaus Giedriaus Savicko drąsių improvizacijų ir pajuokavimų apsinuoginus ir į tai buvo atsižvelgta gerbiant šalies kultūrines ypatybes. Kinijos teatro atstovai buvo užtikrinti, kad kituose turo spektakliuose improvizuotų nuogybių nebus. Vertiname Kinijos žiūrovus ir siekiame, kad kuo daugiau jų pamatytų garsiausius Lietuvos teatro darbus, tad labai tikimės, kad toliau turas vyks ir tą galimybę gaus visų suplanuotų rodymų žiūrovai“, – rašoma Lietuvos nacionalinio dramos teatro žinutėje „Facebook“.
Penktadienio rytą O.Koršunovas paskelbė, kad „Tartiufo“ gastrolės vis dėlto neatšauktos.
„Kaip sakė organizatoriai, lemiamą vaidmenį suvaidino žiūrovai – jiems spektaklis labai patiko, todėl nebuvo skundų. Jeigu pasipiltų žiūrovų skundai, organizatoriai negalėtų nieko padaryti. Taip pat jeigu pasirodytų recenzijos su politine kritika ar kaltinimu, tarkime, pornografiškumu, bet recenzijos – tik labai teigiamos. Tiesa, į kinų socialinius tinklus pateko spektaklio metu pačių žiūrovų nufilmuoti pikantiškesni kadrai, bet jie jau sugaudyti ir ištrinti. Taigi, „Tartiufas“ tęs savo triumfalinį žygį po Kiniją. Viskas gerai. Geros dienos ir jums. Neužsiraukite ant cenzūros – patikėkite, tai labai nemalonu. O ant jos užsirauti galima ir Lietuvoje. Ir pasitartiufinkite“, – rašė O.Koršunovas.