Kaip ir kasmet, kauniečiai ir miesto svečiai liepos 5 ir 6 dienomis pamatys ir išgirs įspūdingus, aukšto meistriškumo Lietuvos ir užsienio šalių muzikinės scenos atlikėjus. Didieji 18-ojo tarptautinio festivalio „Operetė Kauno pilyje“, neteatrinio sezono metu populiarinančio operetės, baleto, operos ir miuziklo žanrų muziką, koncertai nuskambės Kauno pilies lomoje.
Kaip naujienų agentūrai ELTA festivalio išvakarėse sakė vienas jo rengėjų – operos solistas B.Želvys, šiemet didžiuosiuose koncertuose prie pilies karaliaus festivalio svečiai – liepos 5 d. pasaulinį pripažinimą pelniusi Kazachstano teatro „Opera Astana“ baleto trupė drauge su pagrindiniais kolektyvo solistais, o liepos 6 d. – kolegos lietuviai, Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras, parodysiantis Viačeslavo Ganelino miuziklą „Velnio nuotaka“. Pirmąjį vakarą žiūrovams pasirodysiantis baletas – įspūdinga festivalio dovana Kauno miestui Laikinosios sostinės 100-mečio proga.
Antrąją festivalio programą griausmingai pristatys kiek netikėtas svečių iš Airijos kolektyvas – airių liaudies instrumentų ansamblis „The Cobblestone Folk Orchestra“, atsivežantis net 30 lietuviams nelabai įprastų instrumentų – airiškų dūdmaišių, fidelių, bandžų. Dar keisčiau mūsų ausiai skamba jų atliekamų airių liaudies šokių pavadinimai – rilas, džigas, slipdžigas, bet bus ir polkų, kurios smagios visuose kraštuose.
Pristatant baleto ir muzikos šventės prie Kauno pilies dalyvius, pabrėžiama, kad pelnytai Kazachstano deimantu vadinamas valstybinis operos ir baleto teatras „Opera Astana“ veiklą pradėjo 2013-aisiais. Tai – didžiausias Vidurinės Azijos teatras, pastatytas klasikiniu prabangos stiliumi, papildytas nacionalinės architektūros ypatybėmis su aukščiausiomis šiuolaikinėmis scenos įrangos technologijomis. Šio teatro repertuare, šalia nacionalinių kompozitorių sceninių kūrinių, – daugybė kitų pasaulinio pripažinimo sulaukusių operos ir baleto spektaklių, kuriuos čia kūrė žymiausi teatro menininkai. Teatro vyriausiasis dirigentas – Alanas Buribajevas, baleto trupės meno vadovė – Altynai Asylmuratova.
„Į Kauną atvykstanti šio teatro baleto trupė Lietuvoje lankosi pirmą kartą, ir ypač smagu, kad kauniečiai galės pasinaudoti įspūdinga privilegija nemokamai išvysti tokio aukšto meistriškumo baletą. Tai, be abejo, stipriausia klasikinio šokio trupė visoje Vidurinėje Azijoje. Šiuolaikinė Kazachstano baleto mokykla formavosi rusiškojo baleto – žymiųjų Leningrado ir Maskvos choreografijos mokyklų – pagrindu. Įliejus nacionalinių tradicijų, radosi kazachstanietiško baleto fenomenas, šiandien žinomas visame pasaulyje“, – teigė B.Želvys.
Festivalio „Operetė Kauno pilyje“ svečiai parengė specialią savojo teatro repertuaro populiariausių baleto spektaklių fragmentų programą, kurioje atsiskleis stipriausios kolektyvo meninės pajėgos. Koncerte grieš Lietuvos ir Sankt Peterburgo jaunimo simfoninis orkestras, diriguojamas Aleksejaus Vasiljevo (Rusija) ir festivalio vyriausiojo dirigento Jono Janulevičiaus.
Liepos 6 d. festivalio renginys prasidės 21 val. prie Kauno pilies bus giedama tautiška giesmė. Po širdingo pasaulinės lietuvių bendrystės akto publikos žvilgsnius į festivalio sceną nukreips taip pat visiems lietuviams brangus kūrinys – miuziklas „Velnio nuotaka“ (jo libretą sukūrė žodžio meistras Sigitas Geda).
Profesionalioje teatro scenoje atgimusį kultinį miuziklą, netikėtais dramaturginiais posūkiais nukeliantį į praėjusius laikus, parodys Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro kolektyvas. Kauniečiai kviečiami velniškai pašėlti kartu su uostamiesčio teatro solisto Kęstučio Nevulio Pinčiuku. Artistas šį personažą vadina labiausiai jam pritikusiu scenos vaidmeniu: „Kolegos pastebi, kad, matyt, turiu „pinčiukiškų“ charakterio bruožų. Kiekviename iš mūsų yra kažkas angeliško ir kažkas velniško“, – neslepia charizmatiškasis dainininkas.
Valstybės dieną prie Kauno pilies švenčianti publika miuzikle „Velnio nuotaka“ išgirs dainuojant ir kitus žinomus Klaipėdos solistus: Šarūną Juškevičių (Baltaragį), Ritą Petrauskaitę (Marcelę), Beatą Ignatavičiūtę (Jurgą), Mindaugą Rojų (Girdvainį), Dalią Kužmarskytę (Uršulę), Arūną Ramelį (Raupį), Artūrą Kozlovskį (Anuprą), Roką Spalinską (Jurgutį). Kaune spektaklio muzikiniam veiksmui vadovaus Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro dirigentas Martynas Staškus.
Malūnininko Baltaragio vaidmenį atliekantis solistas Š.Juškevičius sakė, kad „miuziklo pasakojimas aktualus, viskas kaip tik taip ir vyksta. Mūsų pasaulyje, verslo pasaulyje, panašūs sandėriai sudaromi nuolat – rizikuojant, parsiduodant. O kad ir tiesiogiai žiūrėsime, manote, kad vedybos iš išskaičiavimo jau yra praeities reliktas? Tikrai ne!“ – įsitikinęs Š.Juškevičius.