Universitetų teatrų forumas gvildens nesusišnekėjimo amžiaus temas

2019 m. gegužės 4 d. 18:00
Lrytas.lt
„Kartų tapatybės“ – tokią temą šiemet pasirinko gegužės 4–11 d. Vilniaus Gedimino technikos universiteto (VGTU) teatre-studijoje „Palėpė“ vyksiantis tarptautinis universitetų teatrų forumas.
Daugiau nuotraukų (1)
Kasmetis tarptautinis universitetų teatrų forumas – tai Vilniaus universitetų teatrų studentų savanoriško ir savarankiško metų trukmės darbo ir kūrybos rezultatas. Projektas skirtas plačiai publikai, įėjimai į spektaklius ir teatralizuotas akcijas – nemokami.
Forume, be Lietuvos universitetų teatrų, dalyvaus 4 užsienio universitetų teatrų trupės iš Ispanijos, Kroatijos, Baltarusijos. Renginio metu bendrai veiklai susivienys apie 130 Lietuvos universitetų teatrų narių ir apie 70 užsienio svečių, bus parodyti 12 lietuvių ir užsienio kolektyvų spektaklių, vyks jungtinė teatrinė akcija Vilniaus senamiestyje.
„Forumo spektaklių ir teatralizuotos akcijos metu sieksime iš šalies pažvelgti į kartų skirtumus ir priimti juos kaip neišvengiamybę – galbūt su šypsena, galbūt su ironija.
Priimti juos ir pamėginti apie tai kalbėtis – taikiai, nevertinant, neieškant kaltųjų ar teisiųjų, neiškeliant savųjų vertybių ir požiūrio aukščiau už kito. Tai galimybė pamatyti, kad visas pasaulis išgyvena tą patį nesusišnekėjimo amžių“, – pasakojo VGTU teatro-studijos „Palėpė“ režisierius Olegas Kesminas.
Technologijų atsiradimas mūsų aplinkoje gerokai padidino gyvenimo tempą ir tarsi sumažino pasaulį – bendravimas, informacijos sklidimas, naujovių bei idėjų dalijimasis itin suaktyvėjo, supaprastėjo ir, be abejo, pagreitėjo.
Nenuostabu, kad greiti pokyčiai visose gyvenimo srityse didina atskirtį tarp kartų. Jos keičiasi jau ne kas 25, o kas 10 metų ar dar greičiau.
Anksčiau seneliams buvo sunku rasti bendrą kalbą su anūkais, dabar sunku susikalbėti net ir broliams, gimusiems ne tą patį dešimtmetį.
„X karta stebėjo, kaip jų tėvai visas jėgas atidavė darbui. Jie buvo tie asmenys, kurie abiem tėvams dirbant buvo palikti namie, todėl vienas iš svarbiausių X kartos bruožų yra šeimos ir darbo pusiausvyros siekis.
X kartos palikuonys, Y karta, prioritetu pasirenka profesinę sritį, šeimą kuria vis vėliau, siekia išlaikyti savo individualumą, kurti savo vertę. Z karta neretai įvardijama kaip nelojali, tvirtinama, jog jos atstovai dažnai keičia darbovietes, projektus – taip jie siekia įsitvirtinti darbo rinkoje ir savo žinias, įgūdžius parduoti už didžiausią galimą kainą“, – sakė O.Kesminas.
Anot jo, socialiniai tinklai, vaizdo medijos kelia klausimą, ar šiandieninis teatras žiūrovui įdomus ir reikalingas.
„Žmonės, tarp jų esami ir būsimi teatrų forumo žiūrovai, praleidžia daug laiko virtualioje erdvėje. Kyla klausimas, ar teatras, kur žiūrovas erdvę išgyvena tiesiogiai, pajėgus varžytis su kompiuterinių technologijų kuriamais virtualiais pasauliais.
Apie tai per teatralizuotą akciją prieš ir po spektaklių įvairiose Vilniaus miesto erdvėse kviesime pasidalinti mintimis forumo žiūrovus, Vilniaus gyventojus, studentus, alumnus, svečius – visus, kurie virtualios medijos ir tradicinio meno priešpriešą išgyvena stipriausiai“, – teigė O.Kesminas. 
Tarptautinis universitetų teatrų forumas „Kartų tapatybės“. Gegužės 4–11 d. VGTU teatras-studija „Palėpė“ (Trakų g. 1 / Pylimo g. 26, Vilnius).

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.