Po spektaklio žiūrovai atviravo, kad puikiai kiekvienam lietuviui žinoma meilės istorija juos dar kartą sukrėtė iki pat širdies gelmių, o klausantis dainavimo per kūną iš susijaudinimo bėgiojo šiurpulys.
Ne pirmą kartą scenoje rodomas kompozitoriaus Kipro Mašanausko ir libreto autoriaus Romo Lileikio istorinis miuziklas šįkart buvo išskirtinis: prie Lietuvos trupės prisijungė tituluotas JAV choras „Dainava“, kuriame dainuoja Amerikos lietuviai ir lietuvių kultūrą puoselėjantys amerikiečiai.
Šešios dešimtys dainininkų vien dėl šio vakaro į Kauną atvyko tiesiai iš JAV.
Darbas scenoje virto ne tik simboliniu lietuvius šiapus ir anapus Atlanto jungiančiu tiltu, bet ir tikru bendru kūriniu.
Režisierės ir choreografės Anželikos Cholinos miuziklas užbūrė žmonių gausa scenoje – iš viso jų pasirodė 114. Lietuvoje miuziklo scenoje tokio dydžio trupė pasirodė pirmą kartą.
Įdomu tai, kad pirmą kartą artistų iš JAV scenoje buvo daugiau nei iš Lietuvos ir pirmą kartą tokio dydžio choras gyvai dainavo miuzikle Lietuvoje. Choristai scenoje ne tik dainavo, bet ir parodė aktorinius sugebėjimus.
Lietuvoje tokios sudėties miuziklas „Žygimanto Augusto ir Barboros Radvilaitės legenda“ iki šiol parodytas nebuvo, tačiau jį jau matė JAV publika. Pernai progos stebėti miuziklą, kuriame dainavo choras „Dainava“, turėjo Čikagos žiūrovai.
„Choristai su džiaugsmu priėmė kvietimą prisijungti prie miuziklo Čikagoje. Pirmiausia – tai nuostabus kūrinys, apie kurį garsas iš Lietuvos atsklido net iki mūsų. Be to, mums – didelė garbė būti vienoje scenoje su tokio lygio profesionalais. O dainuoti pačioje Lietuvoje – svajonės, apie kurią net garsiai nedrįsdavome prasitarti, išsipildymas“, – prieš pasirodymą sakė „Dainavos“ choro vadovas Darius Polikaitis.
Choras „Dainava“ gyvuoja 74 metus. Kolektyvas įsikūrė 1945 metais Hanau pabėgėlių stovykloje Vokietijoje. Ansamblio steigėjai – lietuviai tremtiniai, pasitraukę į vakarus sovietams okupuojant Lietuvą. 1950 metais, daugeliui narių emigravus į JAV, ansamblis vėl susibūrė Čikagoje ir atgaivino savo muzikinę veiklą. Chore dainuoja ne tik lietuviai, bet ir Amerikos lietuvių šeimų nariai. Visus juos vienija meilė dainai ir ryšys su Lietuva.
Žygimantas Augusto vaidmenį atliko Mantas Jankavičius, Barboros Radvilaitės – Karina Krysko, Benas Jankavičius tapo Žygimantu Augustu vaikystėje, Kostas Smoriginas vaidino poną Tvardovskį, Jeronimas Milius – Radvilą Juodąjį, Tadas Juodsnukis – Radvilą Rudąjį, Gitana Pečkyte tapo Bona Sforca, Rokas Spalinskas – Žygimantu Senuoju, Rafailas Karpis ir Dominykas Vaitiekūnas – rūmų juokdariais.
Kostiumus šiam miuziklui kūrė garsus drabužių dizaineris Juozas Statkevičius. Jie tviskėjo grožiu ir prabanga, o valdovų karūnos spindėjo iš tolo.
J.Statkevičius pareikalavo, kad Žygimanto Augusto, Barboros Radvilaitės ir Bonos Sforcos karūnas puoštų prabangūs „Swarovski“ kristalai, o ne įprastai teatro kostiumams naudojami stiklo papuošalai.