Likus dienai iki koncerto garsusis atlikėjas susitiko su Lietuvos prezidente Dalia Grybauskaite. Prezidentė padėkojo P.Domingo už puikią dovaną Lietuvai Vasario 16-osios proga – išskirtinį koncertą Kauno „Žalgirio“ arenoje ir įteikė Trispalvę.
Nors operos karaliumi vadinamam atlikėjui prieš tris savaites sukako 78 metai, jo energija, talentu ir išskirtiniu balsu suabejoti neįmanoma. P.Domingo koncertas truko tris valandas su trumpa pertrauka.
Kartu su P.Domingo žiūrovai išgirdo iš Puerto Riko kilusią operos žvaigždę, „Grammy“ statulėlės laureatę sopraną Aną Marią Martinez ir Lietuvos operos primadoną Violetą Urmanavičiūtę-Urmaną.
Orkestrui dirigavo garsus Ispanijos dirigentas Jordis Bernaceris, nuo 2015-ųjų vadovaujantis San Fransisko operos orkestrui.
Koncertas sutraukė beveik pilną „Žalgirio" areną, todėl buvo galima išvysti įvairaus amžiaus publiką. Tarp žiūrovų netrūko ir muzikantų, ir klasikinės muzikos žinovų bei mėgėjų.
Retą atlikėją Lietuvos publika prieš kiekvieną kūrinį sutinka ir po jo palydi su tokia gausybe aplodismentų ir šūksnių „Bravo", kiek koncerto Kaune metu sulaukė operos grandas P.Domingo. Jis atliko daugybę puikiai žinomų kūrinių.
Koncertui įgavus pagreitį, po dažnos dainos gerbėjai šiam žmogui plojo pakildami iš savo vietų ir šaukdami „Bravo" arba „Bis".
Ovacijų banga pasipylė, kuomet atlikėjas su V.Urmanavičiūte-Urmana uždainavo lietuviškai.
Koncerto metu visi atlikėjai buvo apipilti gėlėmis, kurias negailėdama dovanojo publika.
Ypatinga šio renginio dalis - P.Domingo sveikinimas visai Lietuvai su Vasario 16-ąja. Jis nuo scenos kvietė šią dieną švęsti ir džiaugėsi galėdamas būti kartu su visais mininčiais mūsų šalies nepriklausomybės atkūrimo dieną.
Jo teigimu, laisvė - brangiausia, ką turime.
Net 12 „Grammy“ statulėlių pelnęs P.Domingo yra sukūręs 149 skirtingus vaidmenis operose. Į sceną jis yra žengęs apie keturis tūkstančius kartų, įrašęs daugiau nei 100 albumų ir nusifilmavęs keliuose filmuose.
Išgarsėjęs ir pasaulinę šlovę pelnęs kaip tenoras, pastarąjį dešimtmetį P.Domingo dažniausiai renkasi baritono vokalines partijas.
P.Domingo yra ne tik operos solistas, bet ir puikus dirigentas ir naujų operos talentų globėjas. Kaip orkestro vadovas, jis sukūrė per 500 operos pasirodymų ir simfoninių koncertų.
Kaip operos solistas ir kaip orkestro dirigentas, P. Domingo reguliariai koncertuoja Milano „La Scala“, Vienos operos, Londono „Covent Garden“, Paryžiaus „Bastille Opera“, San Francisko operoje, Čikagos „Lyric Opera“, Vašingtono „National Opera“, Los Andželo operoje, Barselonos „Liceu“, Buenos Aires „Colon“, Madrido „Real“ ir daugelio kitų svarbiausių operos rūmų scenose.
P.Domingo nuopelnai yra įvertinti aukščiausiais apdovanojimais Jungtinėse Amerikos Valstijose, Prancūzijoje, D. Britanijoje ir daugelyje kitų šalių.
Artistui išskirtinius apdovanojimus taip pat įteikė Oksfordo ir Niujorko universitetai, taip pagerbdami jo svarbą muzikai ir menui.
2009 metais Švedijos karalius Carlas Gustafas operos žvaigždei įteikė pirmąjį „Birgit Nilsoon Price“ apdovanojimą, kurio vertė yra daugiau nei 1 mln. JAV dolerių.
Muzikantas pinigus skyrė savo fondui „Operalia“, kuris ieško ir globoja būsimas operos žvaigždes. Visuomeninio britų transliuotojo „BBC“ surengtos operos kritikų ir ekspertų apklausos metu buvo paskelbta, kad Placido Domingo yra „vienas geriausių visų laikų tenorų“.
Londono dienraštis „The Guardian“ teigia, kad jis yra „svarbiausias šių laikų operos artistas“, o žurnalas „Newsweek“, išspausdinęs P.Domingo nuotrauką viršelyje, paskelbė, kad jis yra „operos karalius“.