Mokyklinio amžiaus vaikams skirtas spektaklis prisijungė prie vieno iš Keistuolių teatro įkūrėjų, režisieriaus bei aktoriaus Aido Giniočio dar devyniasdešimtaisiais pradėtos spektaklių trilogijos apie savo pavardę lyg likimo ženklą nešiojančius personažus („Jonas Kareivis“, „Juzė Dykaduonis“, „Mykolas Žvejas“).
„Bambeklio Bajoro“ titulinis veikėjas, manieringas ir nuo šviežiausių madų neatsiliekantis nedidelio kaimelio gyventojas Boleslovas (akt. Jonas Šarkus), nepraleidžiantis progos pasigirti savo bajoriška kilme ir besijaučiąs gerokai per šaunus savo gimtajam kraštui, nusprendžia iškeliauti į platųjį pasaulį, kur jo laukia kilmei bei sugebėjimams tinkama profesija.
Deja, netrukus paaiškėja, kad vieni darbai Boleslovui atrodo per prasti, kiti – per sudėtingi, o treti krenta iš rankų vos jų ėmusis. Apkeliavęs kaimus ir didmiesčius, savąją šalį ir užsienius išdidusis Bajoras priverstas pripažinti: nors kartais atrodo, kad savame krašte pranašu nebūsi, čia visuomet laukia svetingi bičiuliai ir ištikimai mylinti Alytė (akt. Justina Smieliauskaitė). Tuo tarpu aukšta kilmė kartais paaiškėja tesanti aukštai užriesta nosis...
Skirtingų kartų Keistuolių teatro aktorių komanda (aktoriai J. Šarkus, J. Smieliauskaitė, I. Stundžytė, J. Urnikytė, U. Smulskytė, J. Marčėnas, A. Giniotis bei D. Skamarakas,) scenoje šėlsta su jaunatvišku entuziazmu ir beribe fantazija.
Moderniai tautiškos scenografijos bei kostiumų (dailininkė R. Skrebūnaitė) fone skambant liaudies dainų motyvais aranžuotoms dainoms pasakojama istorija, universaliai prisitaikanti tiek prie laikmečio, tiek prie publikos: subtilūs, skirtingo amžiaus žiūrovams skirtingai suprantami pokštai, aktuali ir žaismingai atskleista emigracijos tema bei dinamiškas ir nuotaikingas aktorių darbas paperka tiek jaunesnius, tiek vyresnius teatro mylėtojus.
Spektaklis vaikams „Bambeklis Bajoras“ kvatotis priverčia ne tik juos, bet ir su atžalomis apsilankiusius tėvelius, kurie nesunkiai atpažįsta komiškus suaugusiųjų gyvenimo elementus, šmaikščiai susipynusius su bet kokio amžiaus žiūrovą pralinksminančiais siužeto vingiais.
Naujasis spektaklis – laikantis geriausių Keistuolių teatro tradicijų režisieriaus A. Giniočio puikiai sukonstruota satyra, nepiktai pajuokianti išdidumą ir tamsuoliškumą; su išmintingu optimizmu ironizuojamos laikui nepavaldžios ydos jų XXI a. pavidaluose, atpažįstamos vis jaunesniems žiūrovams.
Žaismingame ir muzikaliame spektaklyje užkoduotos nesenstančios idėjos apie savo gyvenimo pašaukimo paieškas ir tai, kaip kartais tenka nueiti ilgus kelius vien tam, kad atrastume panosėje tūnojusias galimybes, žiūrovus kvatoti ir susimąstyti ir toliau kvies Keistuolių teatre.