Mūzos Rubackytės festivalis užbaigtas poetiška gaida

2017 m. lapkričio 26 d. 12:58
Asta Andrikonytė
Šeštadienį, po dvi savaites trukusio koncertų maratono, Nacionalinėje filharmonijoje nuskambėjo gaivus 5-ojo Vilniaus fortepijono muzikos festivalio finalinis akordas. Vieną ryškiausių muzikos švenčių Lietuvoje jos siela pianistė Mūza Rubackytė pakvietė užbaigti savo ilgametį globotinį, dabar jau  Londono karališkosios muzikos akademijos studentą Igną Maknicką. 
Daugiau nuotraukų (29)
Jaunasis virtuozas tiesiog pavergė salę subtilia ir poetiška Fryderyko Chopino Antrojo koncerto fortepijonui ir orkestrui interpretacija. Po Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro ir dirigento Martyno Staškaus atliktų didingų Jeano Sibeliaus kūrinių tai buvo nežemiško grožio akimirkos.
Festivalio autorė moka atrinkti  programoms kūrinius, kurie geriausiai atskleidžia atlikėjų asmenybę. F.Chopinas – Igno stichija jau daugelį metų,  o M.Rubackytei jo polinkiai ir sugebėjimai žinomi, mat ji su šiuo talentingu pianistu periodiškai dirba jau aštuonerius metus tai Vilniuje, tai savo meistriškumo kursuose Italijoje ir Prancūzijoje. 
I.Maknickas išmoko iš profesorės daug dalykų - nuo techninių iki stiliaus subtilybių ir sakė trokštantis  mokyti toliau, nes M.Rubackytė  niekada neprimeta savo požiūrio mokiniams, puoselėja jų savitumą.
Festivalio baigiamojo koncerto bisas buvo idealus šių metų renginio kontekste:  „pakeleiviai” - mokytoja ir mokinys - kartu sugrojo keturiomis rankomis Antonino Dvorako Slavų šokį.
Nuo 2009-ųjų kas antrus metus rengiama Vilniaus fortepijono muzikos šventė  kaskart vis kitu rakursu pristato fortepijono meną. Anksčiau jos publika susipažino su iškiliais Europos pianistais, įdomiausiomis atlikėjomis moterimis, pianistų duetais, Franzo Liszto ir Mikalojaus Konstantino Čiurlionio rinktine fortepijonine kūryba. 
O šiemet melomanus džiugino kūrybos „pakeleivių” tandemai: įkvėpėjai ir įkvėptieji, varžovai ir partneriai, laimėtojai ir pralaimėtojai, mokytojai ir mokiniai. Festivalis buvo skirtas  „Pakeleivių” temai. Devyniuose jo koncertuose pasirodė 15 pianistų iš 12 šalių. Klausytojų smalsumą, kaip visada,  žadino negirdėti muzikantų vardai ir jų atliekami kūriniai.
Konceptualių, apgalvotų iki smulkmenų festivalių, kurie prilygsta autoriniam menininko kūriniui, pasaulyje yra nedaug. M.Rubackytės festivalis – vienas iš jų. Tačiau, anot autorės, jo nebūtų be pakeleivių, palaikiusių šio festivalio idėją ir nuolat remiančių renginį. 
Pirmosiomis profesorės bendramintėmis ir rėmėjomis tapo Sauliaus Karoso labdaros ir paramos fondo vadovė Birutė Karosienė, Čikagoje gyvenanti Gražina Gudaitytė-Liautaud, Nacionalinės filharmonijos vadovė Rūta Prusevičienė.
M.Rubackytė nuo scenos dėkojo ir gausiai lankiusiai renginius publikai: „Jūsų entuziazmas, ovacijos, šviesūs veidai suteikia mums jėgų tęsti festivalį. Visi, kurie čia groja, nori sugrįžti“.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.