J.Dronina kol kas neatsisveikins ir su Kanada. Čia numatyti jos pasirodymai sezono pradžios „Žiemos pasakoje“, taip pat „Miegančiojoje gražuolėje“ ir „Spragtuke“. Tačiau jau šį rugpjūtį artistė šoks Londone balete „Romeo ir Džuljeta“, o vėliau atliks kitas pagrindines partijas ANB spektaktakliuose, tarp jų – Žizel Belfaste ir Kopelijos gastrolėse po Japoniją.
„Mane labai jaudina unikali galimybė ateinantį sezoną priklausyti dviems puikioms kompanijoms – Anglijos nacionalinio baleto Londone ir Kanados nacionalinio baleto Toronte, dirbti dviem įkvepiančioms moterims K.Kain ir Tamarai Rojo. Jos kuria įspūdingą savo kompanijų ateities viziją – man garbė prie to prisidėti“, - kalbėjo J.Dronina portalui „Gramilano“.
Balerina gimė 1986 metų kovo 27-ąją Saratove. Jos motina – vilnietė, bet studijavo Rusijoje, kur ištekėjo ir susilaukė dviejų dukterų. 1989-aisiais ji grįžo su vaikais į Lietuvą.
Jurgita 2004-aisiais baigė baleto studijas Nacionalinėje M.K.Čiurlionio menų mokykloje. Dar būdama moksleivė ji dalyvavo tarptautiniuose baleto konkursuose Švedijoje, Prancūzijoje, Suomijoje, Rusijoje, JAV, užėmė juose prizinių vietų.
2004-2005 m. menininkė studijavo Miuncheno (Vokietija) baleto akademijoje, nuo 2005 iki 2010 m. šoko Švedijos karališkajame teatre Stokholme. Čia Jurgitą pastebėjo balerina ir choreografė Natalija Makarova, parengusi su ja pirmąsias dideles Nikijos ir Odetos-Odilijos partijas. Netrukus J.Dronina tapo trupės primadona, o nuo 2010 m. - Nyderlandų nacionalinio baleto primabalerina.
Artistė apvažiavo pusę pasaulio, šoko garsiausiuose užsienio teatruose, pelnė prizų tarptautiniuose konkursuose, pagrindinį Olandijos baleto prizą „Gulbė“, A.Radius premiją.
2015 metais J.Dronina tapo Kanados nacionalinio baleto pagrindine šokėja, čia sukūrė Žizel, Silfidės, Pelenės vaidmenis, pagrindines partijas „Onegine“, „Mažajame prince“, „Pinokyje“, Johno Neumeierio, Wayne‘o McGregoro bei kituose baletuose.
Specialiai jai partijas šiuolaikiniuose baletuose yra sukūrę Mauro Bigonzetti, Christianas Spuckas, Patrice'as Bartas, Hansas van Manenas, Rudi van Dantzigas, Krzysztofas Pastoras.
Artistė ne kartą gastroliavo tėviškėje. „Lietuva man visuomet liks vaikystės namai. Vilniuje gyvena visa mano šeima ir giminės. Myliu šį miestą ir visuomet nekantrauju į jį grįžti. Aš čia užaugau, mokiausi, noriu niekada neprarasti ryšių su šia šalimi ir pasidalyti viskuo, ko išmokau“, – yra sakiusi J.Dronina.
Parengė Asta Andrikonytė