Vilniaus festivalio svečio Ezio Bosso nepalaužė baisi liga

2017 m. birželio 13 d. 09:49
Austė Radžiūnaitė
  „Tą pačią akimirką, kai mano pirštai paliečia klavišus, aš pamirštu savo problemas”, - sakė  Londone gyvenantis italų kompozitorius, dirigentas bei pianistas 45 metų Ezio Bosso. Vakar  jis pasirodė Vilniaus festivalyje su Lietuvos kameriniu orkestru (LKO) ir jo vadovu smuikininku Sergejumi Krylovu.
Daugiau nuotraukų (10)
Progresuojanti  liga prikaustė E.Bosso prie neįgaliojo vežimėlio. Jis sunkiai kalba ir juda, bet dar gali groti ir diriguoti. Maestro akys spindi iš laimės, kai žmonėms dovanoja savo muziką. 
Vakar Nacionalinės filharmonijos salėje tvyrojo ypatinga nuotaika, - svečias  atliko savo kūrinius su LKO kaip pianistas ir dirigentas. Jis buvo savo Dviejų pjesių fortepijonui ir styginiams solistas,  o Smuiko koncerto solo partiją patikėjo S.Krylovui, stodamas prie dirigento pulto.
Abu menininkai susidraugavo prieš kelerius metus Londone įrašinėdami su Londono simfoniniu orkestru Ezio sukurtą garso takelį žymaus italų režisieriaus Gabriele‘s Salvatoreso filmui. Nuo tada juos sieja ypatingas ryšys.
E.Bosso atkaklumas grumiantis dėl gyvenimo stebina ir įkvepia žmones visame pasaulyje. Pernai jam stovėdama plojo legendinio San Remo dainų festivalio Italijoje auditorija, o prie televizijos ekranų maestro tąsyk sutraukė beveik vienuolika milijonų žmonių.
Nacionalinės filharmonijos publika jau antrą kartą žavėjosi E.Bosso  narsa. Šįkart vakare taip pat skambėjo Johanno Sebastiano Bacho Smuiko koncertas g-moll ir Penktasis „Brandenburgo koncertas“.
Netiesioginė lietuvių pažintis su E.Bosso  prasidėjo dar 2012-ųjų Vilniaus festivalyje. Tuomet pagal italo muziką Lietuvos nacionaliniame operos ir baleto teatre šoko garsi JAV šiuolaikinio šokio trupė  „Ailey II”. E.Bosso muziką itin vertina teatro ir šokio trupės, kino kūrėjai, jis bendradarbiauja su garsiausiais mūsų dienų choreografais ir režisieriais. 
Vakar LKO koncerte skambėję kūriniai nuo šio rudens bus nemokamai prieinami visiems melomanams internete. Mat Nacionalinė filharmonija Vilniaus festivalyje pradėjo kaupti įrašus savo steigiamai skaitmeninei koncertų salei. 
Tokias sales turi ne vienas iškilus pasaulio kolektyvas, teatras,  festivalis. Tačiau Baltijos valstybėse tai – naujovė.
Į rudenį startuosiančios virtualios salės grojaraštį jau įtraukti ir Lietuvos nacionalinio simfoninio orkestro, diriguojamo Modesto Pitrėno,  šiemečio Vilniaus festivalio programos kūriniai, tarp jų – Justės Janulytės  „Vidurnakčio saulės” premjera.  
Visus kūrinius bus galima susirasti pagal autorius, atlikėjus, pavadinimus ar koncerto datą. Pasak Filharmonijos atstovų, skaitmeninėje salėje nuolat vyks ir tiesioginės koncertų transliacijos. Taigi koncertų galėsime klausytis nemokamai, neiškeldami kojos iš namų.
Trečiadienį Vilniaus festivalis Lietuvos nacionalniame operos ir baleto teatre pristatys vieną labiausiai vertinamų šių dienų violončelininkų prancūzą Gautier Capuconą. Solistą į Vilnių atlydės Vakarų Vokietijos radijo (WDR) orkestras, vadinamas Vokietijos Šiaurės Reino Vestfalijos muzikinio gyvenimo ambasadoriumi, ir garsus suomių dirigentas Jukka Pekka Saraste.
 

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2025 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.