Bendradarbiauti pakvietė italai
S. Lombardo – jaunas italų kūrėjas, gimęs Katanijoje, studijavęs ir dirbęs su Italijoje bei tarptautiniame kontekste žinomais menininkais, tarp jų - garsiojo Romeo Castellucci seserimi Claudia Castellucci. Šiuo metu Romoje gyvenantis Salvo jau spėjo pelnyti dėmesį gimtojoje šalyje ir užsienio festivaliuose.
Šiuolaikinių scenos menų festivalio „Fabbrica Europa” steigėja ir meno vadovė Maurizia Settembri „Aurą“ pakvietė bendradarbiauti su minėtu italų kūrėju. Projektų ir gastrolių į užsienį nestokojantis teatras, nepaisant sausakimšos darbotvarkės, su garsiojo italų festivalio organizatoriais sukirto rankomis.
S.Lombardo metų pradžioje atvyko su kūrybine komanda į Kauno šokio teatrą „Aura“, o antrajame projekto etape Kauno šokėjai vyko tęsti kūrybinio proceso į Italiją.
Gegužės 11 -13 dienomis „Aura“ tris vakarus iš eilės po penkis ir daugiau kartų lenkėsi bisuojančiai italų ir festivalio svečių publikai.
Užsitarnavo šeimininkų pagarbą
„Šis pripažinimas ir įvertinimas prestižiniame festivalyje – mums neįkainojamas, ypač žinant, kad italai sunkiai įsileidžia tuos, kurių nepažįsta. Itališko atsargumo kažkada neišvengė ir tokie grandai kaip Eimuntas Nekrošius ar Oskaras Koršunovas. Dėl šio „Auros“ projekto taip pat būta didelių abejonių iš organizatorių pusės.
Tačiau išsyk po premjeros festivalio vadovė Maurizia Settembri jau ėmė galvoti, kam dar pasiūlyt teatro „Aura“ spektaklius. Už nuostabią galimybę garsinti Lietuvą ir kūrybinę partnerystę esame nepaprastai dėkingi festivalio „Fabbrica Europa“ meno vadovei M.Settembri ir projekto koordinatorei Giedrei Bagdžiūnaitei“, – pabrėžė „Auros“ atstovė viešiesiems ryšiams Edita Kiznienė.
Ovacijos ir kritikų įvertinimas
Šiuolaikinių scenos menų kritikas italas Paulo Ruffini po premjeros neslėpė susižavėjimo: „Pasirodymas nepaprastai patiko ir nustebino gerąja prasme. Šokėjų techninis pasirengimas - įstabus. Spektaklyje susitikusios skirtingos sielos parodė labai šiuolaikišką, skirtingus geografinius kontinentus sujungusį, abejingų nepalikusį meno kūrinį. „Aura“ – labai stiprus, turintis savo veidą šokio teatras“.
Po premjeros džiaugsmo neslėpė ir teatro vadovė Birutė Letukaitė: „Tai dar viena „Auros“ pergalė. Aš didžiuojuosi teatru - per tiek metų dar niekas iš mūsų projektų partnerių nebuvo nusivylę, o pelnyti išlepusios Florencijos publikos pagarbą ir meilę – didžiausia dovana“.
Italijoje pripažinimą ir pagarbą per pastaruosius trejetą metų užsitarnavusi „Auros“ trupė gastrolių metu buvo apgyvendinta garbės konsulate – nuostabiame 1930 metais pastatytame garbės konsulo Enriko Palasciano šeimos name. „Auros“ vadovę, choreografę B.Letukaitę ir projektų koordinatorę Eglę Marčiulaitytę į svečius pakvietė pats Lietuvos garbės konsulas Toskanoje E.Palasciano, einantis šias pareigas jau 9 metus.