„Ir parteryje, ir balkonuose įrengtas laiptų apšvietimas“, – pasakojo B.Želvys. G.Bitvinsko nuotr.
Maždaug po keturių mėnesių pertraukos vėl duris atvėręs teatras spalį lankytojus pakvietė į prancūziškos operetės „Kornevilio varpai“ premjerą.
Iki pat pirmojo sezono spektaklio teatre triūsė gausios statybininkų ir apdailininkų pajėgos. Todėl atėję į teatrą žmonės išvydo gerokai pasikeitusį šios vietos vaizdą.
Atnaujinimą žiūrovai jau gali pamatyti vos priėję prie teatro kasos langelio, nes suremontuota centrinio įėjimo erdvė. Dažais kvepia ir neseniai restauruoti teatro holai, laiptinės.
Daugiausia pokyčių – žiūrovų salėje. Čia suklotos naujos ąžuolinės grindys, atsirado daugiau sėdimųjų vietų – vietoj 505 įrengtos 532.
Lankytojai taip pat pastebi švelnia alyvų spalva išdažytas sienas. Tokios jos buvo tarpukariu.
Iš viso nuo teatro pastatymo žiūrovų salės sienos buvo išdažytos 8 skirtingomis spalvomis. Tai nustatyta prieš remontą atlikus tyrimus.
Teatre po remonto neliko 1984 metais įrengtų violetinių kėdžių. Jas pakeitė gerokai modernesnės konstrukcijos raudonojo vyno spalvos kėdės, pasirinktos iš daugybės siūlytų variantų.
Kad žmonės galėtų geriau matyti, kas vyksta scenoje, pasikeitė ir dalyje viršutiniuose aukštuose įrengtų ložių kėdžių pastatymo kryptis.
„Dabar stebėti spektaklį žiūrovams kur kas maloniau ir patogiau ne tik dėl naujų kėdžių. Po remonto salėje pagerėjo akustika, vėdinimo sistema. Mat po pakeistomis žiūrovų salės parterio grindimis įrengta ventiliacinė viršslėgio kamera. Ir parteryje, ir balkonuose įrengtas laiptų apšvietimas“, – kalbėjo teatro vadovas Benjaminas Želvys.
Kitaip nei daugelis teatrų, vykstant remonto darbams šis nebuvo užsidaręs. Tačiau dėl pasirengimo naujam sezonui ir spektaklių repeticijų teko derinti artistų, muzikantų bei statybininkų ir apdailininkų darbo grafikus.
„Sulaukėme patarimų uždaryti teatrą, kad statybininkai galėtų iš pagrindų atnaujinti salę ir kitas erdves. Tačiau po mažas erdves operas ar operetes laikinai iškaišioti būtų sudėtinga, o daugiau nei 320 darbuotojų išvaryti į gatvę taip pat nesinorėjo.
Statybininkai turėjo derintis prie menininkų, o kūrėjai prie statybos meistrų. Žinoma, dirbant tokiu ritmu netrūko problemų, tačiau remonto darbai buvo atlikti iki sezono atidarymo“, – kalbėjo Muzikinio teatro direktoriaus pavaduotojas Rimantas Lekavičius.
Šįmet teatro remonto darbai kainavo apie 2 milijonus eurų. Pinigus skyrė Kultūros ministerija.
B.Želvio teigimu, sutvarkius salę ruošiamasi rekonstruoti sceną ir jos įrenginius. Dalis jų yra išlikę dar nuo tarpukario, todėl valdomi rankiniu būdu. Šie darbai turėtų būti atlikti per ateinančius porą metų.
„Taip pat tikimės sulaukti lėšų teatro fasadui sutvarkyti ir baigti teatro išorės rekonstrukcijos darbus“, – kalbėjo B.Želvys.
Kauno valstybinis muzikinis teatras per sezoną parodo apie 180 spektaklių. Jame kasmet apsilanko per 70 tūkst. žiūrovų.