Išsisaugokite: apie didžiųjų teatrų premjeras – vienoje vietoje

2016 m. rugpjūčio 29 d. 17:29
Karolina Remeikaitė
Lietuvos Nacionalinis dramos teatras dar vasarą būsimas metų premjeras užkodavo skaičiais ir iki pat sezono pradžios išlaikė jas paslaptyje. Intriga pavyko – bilietai į pirmuosius spektaklius tiesiog ištirpo.
Daugiau nuotraukų (11)
O kas iš tiesų slypi už reklaminių akcijų ir atrakcijų? Jūsų dėmesiui – svarbiausios visos Lietuvos teatrų naujojo sezono premjeros.
VILNIUS
Lietuvos Nacionalinis dramos teatras
Nuo aktualijų neatsiliekantis Nacionalinis dramos teatras šiemet kviečia rūpintis ne tik raumenų jėga, bet ir savo siela, tad šūkiui renkasi – „Treniruok ir sielą“. Gatvės maratono įkvėpta pagrindinė šalies scena žiūrovams siūlys subalansuotą Sielos treniruočių programą, kurią pradės penkios ilgai slėptos premjeros.
Repertuare sau aktualių spektaklių galės rasti ne tik skirtingos amžiaus, bet ir skirtingos socialinės grupės. Rugsėjo 2 dieną Didžiojoje scenoje debiutuos režisierė Giedrė Kriaučionytė su spektakliu „Bestuburiada“ pagal Ingrid Lausund pjesę.
Pjesė kalba ne apie nevykėlius, o apie labai ambicingus, darbščius, konkurencingus ir gabius savo srities profesionalus, kurie save vertina pagal savo vadovo, mokytojo, dėstytojo, boso pagyrimus ar karjeros pasiekimus. Tai nebūtinai ofise dirbantys žmonės, ši tema turėtų būti aktuali ir studentams, moksleiviams bei laisvai samdomiem darbuotojams.
Kaip sakė režisierė, jai buvo įdomus žmonių pasirinkimas, „jie klausimą, „kas aš esu?“, esamuoju momentu keičia klausimu, „koks aš turiu būti, kad būčiau sėkmingas, tinkamas rinkai?“. „Šiame spektaklyje norėtųsi treniruoti žmonių savivertę ir orumą“, – sakė režisierė.
Apie sielos tamsybes sezone kalbės Rolandas Atkočiūnas su latvių autorės Agnes Rutkeviča pjese „Gyvūnas (Ku Kū)“. Tai jau ketvirtoji latvių pjesė, kurią stato režisierius. Šį kartą R. Atkočiūnas pasakos apie atokiame miške atsidūrusius autsaiderius, dar turinčius noro judėti šviesos link. Kelionė mišku, kur „wifi veikia blogai, o Pokemonai nelaksto“, prasidės rugsėjo 17 dieną.
Na, o po mėnesio, spalio 17 dieną Mažojoje salėje pasirodys vaikams skirtas, bet šeimai subalansuotas Pauliaus Tamolės spektaklis „Raudonkepurė“. Joel Pommerat pjesė spektaklio autoriui pasirodė svarbi dėl vaikų vienatvės temos.
„Ar mes, tėvai, pagalvojame, kiek mūsų vaikai būna vieni, stokodami artimųjų dėmesio? Kaip vaiką veikia vienatvė? Koks apskritai vaikų ir tėvų santykis?“, – klausia ji. Per mažos mergaitės istoriją režisierius spektaklio metu kvies šeimas megzti tvirtesnius ryšius.
Kita sezono naujiena žada naują požiūrį į Igno Šeiniaus romaną „Kuprelis“, kuriam inscenizaciją parašė aktorius Arūnas Vozbutas. Ją režisuoti patikėta jaunosios kartos režisieriui Pauliui Markevičiui. Inscenizacijos autorių sužavėjo jaunas I. Šeiniaus amžius ir jo brandžios mintys, kai atsidūręs kryžkelėje herojus imasi analizuoti savo gyvenimą ir svarstyti apie likimą. Premjera spalio 22 dieną.
Pirmąjį premjerų penketuką Nacionaliniame dramos teatre užbaigs spalio 29 dieną Jono Vaitkaus spektaklis „Apreiškimas Marijai“. „Kai žmogus persisotina šlamšto ir organizmas nebepriima juslių maisto, tuomet jis sustoja. Ar pats organizmas pristabdo, ar nelaimė, ar liga, bet tik tuomet, kai ateina krizė, žmogus gali tai patirti. Ir tik tuomet reikia bandyti skaityti, gilintis į tokius kūrinius kaip „Apreiškimas Marijai“, – pjesės pasirinkimą komentavo J. Vaitkus.
OKT/Vilniaus miesto teatras
Naujame sezone Oskaro Koršunovo teatras/Vilniaus miesto teatras bus smarkiai atjaunėjęs. Jauniausia aktorių karta šiemet įsilies visu pajėgumu. Pirmoji sezono premjera – tai spektaklis pagal Bertoldo Brechto pjesę „Vestuvės“, kuriamas kartu su jauna režisiere Loreta Vaskova.
Rugsėjį publikos lauks ir režisierės Neli Walker monospektaklis „Žudikas manyje“ pagal pirmą kartą scenoje pristatomą amerikiečių rašytojo Jimo Thompsono to paties pavadinimo romaną. Inscenizaciją rengia kino pasaulyje gerai žinomas scenaristas Saulius Drunga. Pagrindinį vaidmenį kuria dvi aktorės – Emilija Latėnaitė-Beliauskienė ir Miglė Polikevičiūtė.
Vienas svarbesnių akcentų naujajame OKT/Vilniaus miesto teatro sezone – tai kartu su Lietuvos nacionaliniu dramos teatru kuriamas spektaklis „Prašytojai“ pagal Elfriede Jelinek pjesę. Joje nagrinėjamos pabėgėlių krizės keliamos problemos. Režisieriaus Oskaro Koršunovo statomo spektaklio premjera – tarptautinio festivalio „Sirenos“ programoje.
Sezono metu scenos šviesą išvys ir režisieriaus Oskaro Koršunovo bei jaunų aktorių spektakliai pagal tokių autorių, kaip Ivanas Vyrypajevas, Martinas Crimp‘as, Marius Ivaškevičius, kūrinius.
Vilniaus teatras „Lėlė“
Vilniaus lėlių teatras šiemet sezoną pradėjo nuo dovanos Arklių gatvėje. Įspūdingas dailininkės Aušros Bagočiūnaitės Paukštienės piešinys „Pakeliui“ su pasakų personažais nuo šiol lydės kiekvieną einantį pro teatrą.
Rugsėjo 17-18 d. mažiesiems žiūrovams pristatomas magijos ir gyvos muzikos vaidinimas visai šeimai „Čia buvo /čia nėra“. Šarūno Datenio režisuotame spektaklyje nebylus magijos meistro ir muzikanto duetas teatro mažąją salę paverčia vaizduotę žadinančia draugystės, pasitikėjimo, atsidavimo kitam žmogui ir savo kūrybinei aistrai išbandymų aikštele, kurioje susidraugaujama, nusiviliama, susipykstama ir susitaikoma neištariant nė vieno žodžio.
Vyresnių laukiama rugsėjo 28 dieną. Bus rodomas Daliaus Butkaus „Tiesiog žmogus“ pagal Juozo Erlicko humoreskas ir humoristinius eilėraščius. Čia režisierius su atlikėju Karoliu Algimantu Butvidu kalbės apie šiuolaikinio žmogaus vienatvę, nenusakomą ilgesį, gyvenimą kaip balansavimą tarp skaudžios realybės ir laimę žadėjusių svajonių. Neviltį šalin nuveja autoironiška šypsena, kuri ir sugundė perkelti žymaus lietuvių satyriko kūrybą į teatro sceną.
Spalio 1 d. alternatyvaus, eksperimentinio teatro gerbėjų lauks netikėtas naktinis lėlių teatro seansas. Tai tarptautinio šiuolaikinio teatro festivalio „Sirenos“ programoje pristatomas jauno teatro menininko Karolio Vilko režisūrinis debiutas – spektaklis „Vaikystė“. Tai bendras „Lėlės“ ir Oskaro Koršunovo/Vilniaus miesto teatro projektas. Spektaklyje-koliaže svarstoma, kaip atsiplėšti nuo motinos, kaip atsitraukti nuo mokyklos, tradicijos, galiausiai, kaip atsikratyti tam tikrų (teatrinio) mąstymo stereotipų ir klišių.
Na, o spalio 8-9 dienomis pristatomas režisieriaus Algio Mikučio ir kompozitoriaus Olego Ditkovskio kuriamas muzikinis vaidinimas vaikams pagal Sigito Gedos pjesę „Dainuojantis ir šokantis mergaitės vieversėlis“. Pasaka apie vidinį vaiko pasaulį, jo brandą ir transformacijas, natūralų amžinųjų vertybių siekį.
Menų spaustuvė
Alternatyvi Vilniaus miesto scena pirmuosius žiūrovus pakvies jau rugsėjo 6-11 dienomis, į vienuoliktąjį šiuolaikinio cirko festivalį „Naujojo cirko savaitgalis‘16“. Šių metų festivalyje pasirodys žymios šiuolaikinio cirko trupės iš Prancūzijos, Švedijos bei Vokietijos. Vyks ir edukacijos programa, kurioje seminarus ir laboratorijas ves akrobatikos bei cirko dramaturgijos profesionalai.
Naujajame sezone vyks ir jaunųjų scenos menininkų programos „Atvira erdvė“ premjeros. Tai Aleksandr Špilevoj režisuotas roko spektaklis „Neišmoktos pamokos“, kurio pagrindą sudarys žinomos grupės „Colours Of Bubbles“ gyvai atliekama muzika ir lindyhopo šokio debiutas teatro scenoje (idėjos autoriai ir šokėjai – Eglė Stasiulytė, Tadas Vasiliauskas ir Andrius Tamulionis). Žiūrovai išvys ir dramaturgės Dovilės Statkevičienės pjesės premjerą „Aštuonios minutės“.
Valstybinis Jaunimo teatras
Valstybinis Jaunimo teatras, vasarą pasitikęs su nauju teatro vadovu Audroniumi Liuga, šiame sezone tradicijas planuoja sieti su šiuolaikinio scenos meno naujovėmis.
Jau rugsėjo 16–17 d., Didžiojoje scenoje žiūrovai išvys premjerą – spektaklį „Lukas“, režisuojamą Algirdo Latėno pagal to paties pavadinimo islandų dramaturgo Gudmunduro Steinssono pjesę.
Klausimai, ar nėra taip, kad mums tik atrodo, jog turime laisvę ir galimybę rinktis, ar mums nėra primetama stipresniųjų valia, o gal mes patys sudarome sąlygas priespaudai atsirasti, nagrinėjami per šeimyninių santykių modelį. Po aktualia socialine kolizija įžvelgiama aliuzija ir į biblinę Adomo ir Ievos gundymo istoriją. Scenoje gyvai gros perkusiniais instrumentais ir pagrindinį vaidmenį atliks po pertraukos į Jaunimo teatrą sugrįžęs aktorius Tomas Kizelis.
Rugsėjo 24–30 d. jaunimo teatras, bendradarbiaudamas su Britų taryba Lietuvoje, rengia edukacinę Šekspyro savaitę, kurios renginiai vyks įvairiose teatro erdvėse. Tęsdama programą „Šekspyras gyvas“ (angl. Shakespeare Lives), iniciatyva kvies naujai pažvelgti į dramaturgo kūrybą. Edukacinėje savaitėje paskaitas, rašymo dirbtuves, kūrybinius seminarus moksleiviams ir jaunimui ves aktorės Aušra Pukelytė, Saulė Degutytė. O taip pat svečiai iš užsienio – anglų literatūros lektorė Genevieve White (Didžioji Britanija), Gdansko „Šekspyro“ teatro edukacinių programų vadovė Marta Nowicka (Lenkija), dramaturgas Lauris Gundars (Latvija).
Spalio 20–21 d. po rekonstrukcijos atidarytoje „Salėje 99“ įvyks Olgos Lapinos spektaklio „Bėgikas“ premjera pagal to paties pavadinimo švedų dramaturgo Mathiasso Anderssono pjesę. Jos centre – besiformuojančios asmenybės mėginimas pritapti atšiauriame ir ciniškame pasaulyje. Spektaklyje keliami jaunam žmogui aktualūs klausimai. Ar nuo mokyklos suolo nesijaučiame esą verčiami būti nugalėtojais? Ar sėkmės visuomenės nuostatos neįspraudžia jauno žmogaus į lyderio arba lūzerio rėmus? Ką reiškia būti sėkmingu žmogumi?
Mažuosius žiūrovus lapkričio mėnesį teatras kvies į Ričardo Matačiaus spektaklį „Coliukė“ pagal literatūros klasiko H. K. Anderseno pasaką. Pasakišką pasaulį režisierius kurs jungdamas originalius multimedijos vaizdus su aktorių vaidyba. Per trimatį vaizdą bus siekiama pažvelgti į „Coliukės“ pasaulį šių dienų vaiko akimis.
Vilniaus Mažasis teatras
Savo sezoną Mažasis teatras pradės jau rugsėjo 24 dieną su naujausiu Artūro Areimos spektakliu – „Marija Stiuart“. Šiuo spektakliu ieškoma tai, ko nuolat ilgimės šiuolaikiniame Lietuvos teatre – žmogiškumo, su visomis įmanomomis jo spalvomis.
Rugsėjo pabaigoje Kvartalo erdvėje laukiamas ir Gabrielės Tuminaitės eskizas „Fantazijus“ pagal Alfredo de Musset pjesę. Joje skleidžiasi susidvejinusi žmogaus asmenybė, žmogaus besiilginčio meilės ir ją visiškai neigiančio, besiilginčio tikėjimo ir jį visiškai neigiančio siurrealistinė, tragikomiška drama. Spektaklio kūrėjų siekiamybė – „Fantazijuje“ sukurti XXI amžiaus žmonių, mūsų didmiesčio gyventojų, savotiškos šiuolaikinės pogrindžio kultūros atstovų, tikslių ir aštrių portretų galeriją. Pagrindinį vaidmenį kurs Martynas Nedzinskas.
Rugsėjo 30 d. Vilniaus mažojo teatro meno vadovas Rimas Tuminas kviečia į naujai atgimstantį spektaklį „Maskaradas“, kuriame Ninos vaidmuo patikėtas vienai talentingiausių Vilniaus mažojo teatro aktorių Indrei Patkauskaitei.
Na, o lapkričio 23 dieną startuoja naujausias Vilniaus mažojo teatro projektas „Susitikimai Vilniaus mažajame teatre“, suteiksiantis galimybę žiūrovams geriau pažinti ryškiausias lietuviško Teatro asmenybes. Pirmajame – Auksinio scenos kryžiaus laureatė, viena talentingiausių jaunosios kartos Vilniaus mažojo teatro aktorių Agnė Šataitė skaitys poetės Onės Baliukonės eiles. Vakare skambės kompozitorės Elenos Šataitės muzika. Pirmoji Vilniaus mažojo teatro premjera numatyta gruodžio mėnesį. Režisierius Paulius Ignatavičius pakvies į premjerą „Europiečiai“ pagal Aischilo antikinę tragediją „Maldautojos“. Tai – spektaklis apie šiandienos Europos situaciją, apie pabėgėlių krizę Europoje, iššūkius, su kuriais susiduria mūsų visuomenė ir demokratija.
Naująjį sezoną Vilniaus mažojo teatro trupė daug gastroliuos. Įvairių Lietuvos miestų žiūrovai turės galimybę pamatyti naujausius Gabrielės Tuminaitės spektaklius „Bedalis ir labdarys“, „Dėdės ir dėdienės“ bei šį sezoną naujai atgimusį M. Lermontovo „Maskaradą“ (rež. Rimas Tuminas). Rudenį Vilniaus mažojo teatro spektaklius bus galimybė pamatyti Mažeikiuose, Joniškyje, Šilutėje, Kretingoje, Anykščiuose, Alytuje ir Klaipėdoje.  
KAUNAS
Nacionalinis Kauno dramos teatras
Nacionalinis Kauno dramos teatras, priešingai nei Vilnius, į gatvės kasdienybę nesibraus ir jo šūkis šiemet – „Lai dramos lieka teatre“ . Sezono pradžią pažymės teatralizuotas erdvių atvėrimas lankytojams. Rugsėjo 15 dieną teatras publiką įsileis į kostiuminę, dekoracijų sandėlius, Didžiosios scenos aikštelę, grimo cechą ir kitas patalpas, kur vyks daug teatralizuoto veiksmų.
Spalio pabaigoje – pirmoji premjera, kurią pristatys praėjusių metų jaunų menininkų konkurso „IDėja laimėtoja“ režisierė Monika Klimaitė. Spektaklis pagal Henriko Ibseno pjesę „Kai mes mirę nubusim“, pasak autorės, tai kūrinys „apie žmogų, siekiantį ištrūkti iš stagnacija pavirtusios realybės, susigrąžinti prarastą laisvę ir nubusti naujam gyvenimui“. „Šį kūrinį matau kaip realybės ir pasakos sintezę, kur nėra aiškios, atpažįstamos vietos ar laikmečio“, – mintimis dalinosi M. Klimaitė.
Gruodžio 8-9 d. į Didžiąją salę sugrįš Jonas Vaitkus su nauja premjera – Lietuvoje dar nestatyta Thomo Manno pjese „Fiorenza“. Esminis dramos konfliktas, vykstantis 1492 metų Florencijoje – kova tarp pamokslininko Savonarola dvasingumo ir pagoniško Florencijos miesto valdovo Lorenzo de' Medici asketizmo, kuri gretinama su dabartyje akivaizdžia tikėjimo žmogumi ir moralės stoka.
Planuojamas ir naujas Jono Jurašo darbas pagal Lisos Peterson ir Deniso O‘Hare Homero kūrinio „Iliados“ adaptaciją, kurioje ryški nesibaigiančio karo tema. O kartu laukiama ir nestandartinė Vido Bareikio premjera, pavadinimu „Žalgirės“ pagal šiuo metu kuriamą dramaturgės Gabrielės Labanauskaitės pjesę
Kauno „Lėlės“ teatras
Kauno Lėlių teatro sezono atidarymas paskelbtas rugpjūčio 28 d. Tądien vyko šventė, kuri iš teatro prieigų ir Miesto sodo, kelioms valandoms virtusių margaspalve Stebuklų šalimi, vėliau persikels į teatro vidų. Žiūrovų laukė pirmasis sezono spektaklis „Noriu – negalima, reikia – nenoriu „ (nuo 3 m.).
Rugsėjo 24 d. Didžiojoje teatro scenoje pasirodys ir pirmoji sezono premjera – Agnės Sunklodaitės režisuotas spektaklis „Pūgos durys“ (pagal Rimvydo Stankevičiaus eiliuotą pasaką). Spektaklis nukels į keistą, šiek tiek bauginantį malūną, kuriame savo istorijas pasakos per audrą užuovėją čia radę penki pakeleiviai.
Kalėdas teatras pasitiks po 5 metų atnaujintu spektakliu „Kalėdų saulė“. Režisierius Andrius Žiurauskas skatins atsigręžti į šventės esmę ir supažindins su senose mūsų pasakose bei dainose gyvenančiu Elniu Devynragiu, dievybėmis – Slogučiu ir Babaušiu bei stebukladariu Kalviu.
Šokio teatras „Aura“
Savąjį sezoną „Aura“ pradės rugsėjo 10 d. Kauno Žaliakalnio turgaus teatro festivalyje. Priėmusi festivalio iššūkį atgaivinti kasdienį turgaus veiksmą neįprastais menininkų veiksmais, trupė atliks eksperimentą. Improvizuotas šokio pasirodymas tarp turgaus prekeivių, daržovių ir visų kitų turgaus gėrybių, įgaus šiuo metu nenuspėjamą išraišką. Ją galės išvysti tik festivalio lankytojai.
Po savaitės, rugsėjo 16 d. platformoje „Ant AUROS batuto“ kaip choreografė debiutuos šokėja Ema Nedobežkina su spektakliu „in/vogue“. Platforma „Ant AUROS batuto“ veikia kaip galimybė jauniems choreografams dirbti su šokio teatro „Aura“ trupe. Batutas – tai reikšmingas šuolis šokėjo biografijoje, simbolizuojantis savarankiško kūrėjo pasaulį, kuriame vizijos materializuojasi kitų atlikėjų kūnuose.
Didžiausias naujojo sezono įvykis – spalio 6-9 dienomis vyksiantis tarptautinis 26-asis „Auros“ šokio festivalis. Pagrindinė festivalio viešnia – Izraelio choreografė Sharon Eyal ir jos vadovaujamos trupės „L-E-V“ spektakliai „Sara“ ir „Kiaulė žudikė“. Trupės darbai išsiskiria unikaliu judesio žodynu. Festivalio programoje – geriausių pastarojo meto kūrėjų ir šokėjų spektakliai sukurti Meksikos, JAV, Pietų Korėjos menininkų.
Spalio 15 d. „Aurą“ su legendiniu spektakliu „Godos“, įvertintu ne tik Lietuvoje, bet ir Florencijoje, Sietle, išvysime KEDJA renginių programoje Vilniuje, Menų spaustuvėje.
KLAIPĖDA
Klaipėdos dramos teatras
Šiemet Klaipėdos dramos teatras visas jėgas sutelks repertuaro atnaujinimui. Sezono pradžia – su jauno režisieriaus Dariaus Rabašausko moderniu farsu – Slavomiro Mrožeko „Petro Ohėjaus kankinystė“. Netradiciškai išdėstytoje erdvėje – sceną sulyginus su parteriu (kėdes nuleidus į rūsį), tarp žiūrovų įkurdinus Petro Ohėjaus butą, aktoriai pasakoja neįtikėtinai keistą istoriją apie Ohėjaus buto vonioje apsigyvenusį tigrą. Tačiau spektaklio esmė – valios primetimas, privačios erdvės nebuvimas, ir kur visa tai veda.
Rugsėjo 13-14 d. žiūrovai kviečiami į latvių teatro trupės premjerą pagl Augusto Strindbergo psichologinę dramą „Tėvas“. Tai bendras vienos garsiausių Latvijos režisierių Maros Kimelės, scenografo Rienio Suchanovo ir kostiumų dizainerės Baibos Litinos darbas. Pagrindiniams vaidmenims pakviesti vilnietė aktorė Aldona Bendoriūtė ir Klaipėdos dramos teatro žvaigždė Darius Meškauskas.
Dar vienas naujo sezono įvykis – spalio 8 ir 9 d. spektaklis vaikams pagal Keneto Grehemo knygą „Vėjas gluosniuose“. Spektaklį stato jaunas, bet jau žinomas kūrėjas, režisierius Antanas Gluskinas. Pasak vieno iš spektaklio aktorių Jono Baranausko, veiksmas vystysis tarsi nuotykių filme, bus daug judesio ir spalvų. Moralas – nepalik draugo bėdoje. „Vėjas gluosniuose“ – visame pasaulyje populiari knyga, kurios istorijas aklam sūnui prieš miegą pasakojo jo tėtis, knygos autorius K. Grehemas.
Gruodžio 16, 17, 18 dienomis žiūrovų laukia Gintaro Grajausko premjera „Pašaliniams draudžiama“. Po devynis mėnesius trukusių pokalbių ir derybų, atradęs tarpelį savo intensyviame grafike, spektaklį sutiko režisuoti Oskaras Koršunovas. G. Grajauskas norėtų, kad siužetas liktų intriga žiūrovams. Dramaturgo žodžiais, tai tarsi vieno poeto savita kelionė per visą gyvenimą ir dar toliau. O štai dėl O. Koršunovo jis atviras – būtent šio režisieriaus savo naujajai pjesei jis ir norėjo.
Klaipėdos Jaunimo teatras
„Penktąjį savo sezoną pasitinkame su naujais lūkesčiais ir naujais iššūkiais. Pradėję savo kelią nuo muzikinių ritminių spektaklių vėliau orientavomės į lietuviškos dramaturgijos pastatymus, o praėjusiame sezone siekėme išreikšti jaunų žmonių poziciją socialiai aktualiomis temomis“, – naująjį sezoną komentavo teatro vadovas Valentinas Masalskis.
Pirmoji premjera – tai monospektaklis pagal Patricko Süskindo pjesę „Kontrabosas“. Aktoriai stoja į akistatą su žiūrovu. Tai darys ir kontrabosininko vaidmenį kuriantis aktorius Donatas Želvys. Šiame spektaklyje keliamas klausimas, kaip susitaikyti su tuo, kad net ir savame gyvenime gali tapti tik antraeiliu herojumi?
Antroji penktojo sezono premjera – spektaklis „Įpročio jėga„, pagal Thomaso Bernhardo pjesę. Šiame darbe jungsis trys aktorių kartos – pagrindinį vaidmenį atliksiantis V. Masalskis, profesionalūs KJT aktoriai ir mokslus KU MA dar neseniai pradėję studentai. Šis pastatymas svarbus teatro repertuare, nes nagrinėja menininko tobulybės siekį, kuris artimas kiekvienam, net ir ką tik profesionalo kelią pradėjusiam kūrėjui.
Be minėtų moderniosios klasikos pastatymų, KJT tęs ir savo ieškojimus kolektyviškai kurtoje dramaturgijoje. Šiuo metu dalis aktorių dirba su jauna režisiere Živile Mičiulyte, nagrinėdami manipuliacijos temą. Improvizuodami ir analizuodami pasirinktą problemą kūrėjai rašo naują pjesę, kuri, tikimąsi, ateityje taps dar viena šio sezono premjera.
ŠIAULIAI
Šiaulių dramos teatras
„Teatras turi drąsiai kalbėti apie skaudžias žmogaus egzistencijos patirtis ne tik spektakliais, bet ir viešomis diskusijomis, šiuolaikinių menininkų parodomis, menininkų instaliacijomis, šiuolaikinės muzikos koncertais. Savo veikla (tiek spektakliais, tiek ir projektais), teatras turi priartėti prie žmogaus ne kaip prie žiūrovo, mokančio pinigus už spektaklį, bet kaip prie savarankiškai mąstančio individo“, – sezono planus komentavo Šiaulių dramos teatro meno vadovas Paulius Ignatavičius.
Šiemet sezoną teatras pradės su naujai atsidariusia Mažąja sale, kuri atvers platesnes galimybes įvairiems teatriniams eksperimentams ir kameriniams spektakliams.
Na, o sezono pradžią pažymėjo rugpjūčio 26 dieną vykusi teatralizuota ekskursija po teatro erdves – „Teatro labirintai“. „Šiaulių naktys 2016“ renginio programoje nakties metu ant teatro pastato sienų buvo rodomos ir specialiai šiai progai sukurtos projekcijos.
Lapkričio mėnesį pasirodys kelios premjeros vaikams. Šarūnas Datenis pakvies į spektaklį „Mažasis princas“, o Arvydas Lebeliūnas pristatys savo kūrinį „Visu greičiu atgal!“. Kalėdinį spektaklį šiemet kartu su jaunaisiais Šiaulių aktoriais režisuos Inga Norkutė. Jo metu vaikus aplankys ir pats tikriausias Kalėdų senelis iš Laplandijos.
PANEVĖŽYS
Panevėžio Juozo Miltinio dramos teatras
Jau rugsėjo 2 dieną sezonas prasidės Lino Marijaus Zaikausko dviejų dalių drama-trileriu „Lavina“ pagal turkų dramaturgo Tundžero Džiudženoglu pjesę. Istorija nukels į Turkijos kalnų miestelį, kuriame žmonės ištisus metus priversti gyventi tyloje, nes didesnis triukšmas gali iššaukti sniego griūtį. Baimės sukaustyta bendruomenė dėl saugumo kuria griežtas taisykles. Nesilaikantys jų – baudžiami.
Spektaklį palydės rugsėjo 25 dieną žurnalisto Tomo Dapkaus moderuojama diskusija „Globalaus pasaulio grėsmės ir baimės“. Joje dalyvaus lenkų kino legenda režisierius, dramaturgas ir eseistas Krzysztofas Zanussis bei dramaturgas T.Džiudženoglu.
Iškart po diskusijos, spalio 1 dieną panevėžiečių laukia ir K.Zanussi režisuojama premjera „Hybris (Puikybė)“. Pjesėje, kurios autorius pats K. Zanussi, nagrinėjama trauminės praeities ir dabarties sąveikos tema. Kaip elgtis su dar neužgijusiomis XX a. žaizdomis, atsidūrus individualios ir kolektyvinės atminties paribiuose? Ar įmanoma pabėgti nuo savęs?
Spalio mėnesį Panevėžyje viešės režisierius iš Ukrainos Stanislavas Moisejevas su premjera „Saša, išnešk šiukšles“ . Spektaklis sukurtas pagal vienos svarbiausių šiuolaikinės ukrainiečių dramaturgijos atstovės Natalijos Vorožbit pjesę. Socialinės tikrovės iššūkiai, siurrealizmas ir humoras – visa tai pinasi N. Vorožbit kūryboje, kuri yra pristatoma svarbiausiose Rusijos, Ukrainos ir kitų šalių scenose.
Teatrassezonas2016
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.