LNOBT raudonojoje fojė į spektaklį atėjusią publiką pasitiks šeši personažai – nebylūs manekenai su Pilypo II, karalienės Elizabetės, markizo Pozos ir kitų personažų kostiumais. Juos išskirtine proga paskolino Lietuvos teatro, muzikos ir kino muziejus. Sukurti 1981-ųjų pastatymui ir naudoti daugiau kaip 20 metų jie įsigėrę anuometinių solistų dvasios, minčių.
Spektaklio žiūrovai per petrauką galės apžiūrėti Pilypo II kostiumą, kurį vilkėjo karaliaus vaidmenį kūrę Vincentas Kuprys, vėliau – Liudas Norvaišas.
Bus eksponuojami net du ištaigingi karalienės Elizabetės kostiumai, scenoje dėvėti puikaus soprano Sofijos Jonaitytės. Karalienės kostiumas – tai ne tik suknelė, bet ir apsiaustas, apatinis sijonas, papuošalai.
Parodoje išvysime ir Vytauto Juozapaičio vilkėtą Rodrigo – markizo Pozos – kostiumą. Jį sudaro švarkas, kelnės, apsiaustas, kepurė, kaklo papuošalas, pirštinės.
Liudo Truikio kostiumų parodą papuoš du chorisčių kostiumai, sudaryti iš suknelės, apykaklės ir diržo. Juos dėvėjo ano pastatymo rūmų damas įkūnijusios choro artistės Angelija Krogertienė, Vytautė Jonaitienė, Milda Narsevičiūtė ir Raimonda Ralienė.
Be abejo, istoriniai kostiumai teatro fojė ir šiuolaikiniai – scenoje kontrastuoja savo stilistika, o matant šešias inkvizicijos aukas įkūnijančius pusnuogius artistus naujajame pastatyme, tokia seno ir naujo akistata gal net ir rizikinga. Tačiau „Don Karlas“ – tai opera, kuri leidžia tikėtis provokacijos.
Birželio 18-osios spektaklyje dainuos premjerinė atlikėjų sudėtis, papildyta bulgarų tenoru Kamenu Chanevu (Don Karlas) ir pirmą kartą Vienuolio ir Didžiojo Inkvizitoriaus partiją atliksiančiu Liudu Norvaišu. Pagrindines partijas dainuos Askaras Abdrazakovas (Pilypas II, Rusija), Viktorija Miškūnaitė (Elizabetė), Eglė Šidlauskaitė (Eboli), Eugenijus Chrebtovas (Rodrigas).
Spektaklį diriguos Pierre’as Vallet (Prancūzija). Pradžia 19 val.