Prieš gerą savaitę V.Putvinskio gatvėje prie Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus išdygo pianinas. Juo gali pagroti visi norintys praeiviai.
Kauniečiai įvairiai reaguoja į galimybę tiesiog gatvėje pasijusti muzikantais.
Tokias improvizacijas stebintis Mikalojaus Konstantino Čiurlionio proanūkis Džiugas Palukaitis džiaugėsi, kad instrumento kol kas niekas nesuniokojo.
Idėjos sumanytojai tikisi, kad pianinas kauniečius ir turistus džiugins iki vasaros pabaigos.
Atrakciją matė ir Milane
Pastebėti ant V.Putvinskio gatvės šaligatvio prie Nacionalinio M.K.Čiurlionio dailės muziejaus pastatytą pianiną nesunku.
Nuo saulės ar lietaus ir atsitiktinių mėgėjų juo pagroti seną muzikos instrumentą „Ukraina“ saugo specialiai įrengtas stogas.
Praeiviai, pamatę pianiną, reaguoja įvairiai.
Vieni nesustodami praeina, kiti smalsiai jį apžiūrinėja, tačiau prisėsti ant vietoj kėdės padėto kelmo nedrįsta.
Drąsiausi jauni kauniečiai. Merginos ir vaikinai nebijo atidengti pianino dangčio ir pabarškinti klavišais.
„Panašią pramogą šią vasarą pamatėme lankydamosi Italijoje, Milane.
Šio miesto geležinkelio stotyje taip pat stovi pianinas. Daugybė žmonių trokšta juo pagroti ir visiems tai nepaprastai maloni pramoga“, – pasakojo kaunietės studentės Neringa Balsevičiūtė ir Giedrė Antanavičiūtė.
Proanūkiui pianinas patinka
Nacionaliniame M.K.Čiurlionio dailės muziejuje dirbantis garsiojo kompozitoriaus ir dailininko proanūkis menininkas Dž.Palukaitis taip pat mielai prisėda prie gatvėje stovinčio pianino.
Kaunietis pasakojo, kad pastebi, jog praeiviai domisi instrumentu.
„Vieną vakarą vyko ypač smagus improvizuotas koncertas. Tėvai stovėjo ir klausėsi bei stebėjo, kaip pianinu grojo jų vaikas“, – pasakojo Dž.Palukaitis.
Vyrui malonu, kad miestiečiai pramoga džiaugiasi ir instrumento bent kol kas nesuniokojo.
Skatina groti ir tausoti
Įkurdinti pianiną greta muziejaus sumanė visą vasarą vykstančio meninio projekto „Čiurlionis įkvepia“ nariai.
Viena idėjos autorių Indrė Švelnytė pasakojo, kad norėjo, jog kauniečiai, gatvėje pamatę pianiną, patirtų netikėtumą ir įkvėpimą.
„Pianinas stovi ne kokioje nors koncertų salėje, o tiesiog gatvėje. Todėl nereikia paisyti darbo valandų, pagroti juo ir pajusti įkvėpimą galima bet kada“, – aiškino I.Švelnytė.
Moteris pasakojo, kad pianinas Kauno senamiestyje ir S.Daukanto gatvėje jau stovėjo pavasarį, mieste vykstant tarptautiniam „Kaunas Jazz“ festivaliui.
Tada instrumentas taip pat nenukentėjo nuo vandalų.
„Kol kas kauniečiai šį egzaminą laiko gerai.
Instrumentas sveikas. Tokiu projektu norime ne tik paskatinti žmones kurti, linksmintis, bet ir suvokti, kad patys turime saugoti visiems prieinamus objektus“, – sakė I.Švelnytė.