„Turime galimybę žvilgtelėti atgal – į šio išskirtinio žmogaus veiklą ir kūrybą, prisiliesti prie to, kuo jis alsavo“, – per parodos atidarymą, kuris prasidėjo tylos minute, sakė Valstybinio Šiaulių dramos teatro direktorius Antanas Venckus.
Į Šiaulių dramos teatrą 1969 metais atvykęs P.Piaulokas čia suvaidino daugiau nei 70 vaidmenų, režisavo 2 spektaklius, sėkmingai nusifilmavo 7 kino filmuose.
Vienerius metus P.Piaulokui teko dirbti teatro meno vadovu, vienuolika – teatro literatūrinės dalies vedėju.
Dešimt kartų už geriausius vaidmenis premijuotam P.Piaulokui buvo suteiktas Nusipelniusio artisto garbės vardas, Liaudies artisto garbės vardas. 2006 metais P.Piaulokas tapo Šiaulių miesto Garbės piliečiu, o 2008 metais jam buvo įteikta Vyriausybės kultūros ir meno premija.
Mirė P.Piaulokas 2008-ųjų gegužės 12-ąją. Aktorius palaidotas Šiauliuose, Ginkūnų kapinėse.
„P.Piaulokas neatsiejamas nuo Valstybinio Šiaulių dramos teatro. Tai – žmogus legenda, ne mitinė, o gyva, atsidavusi savo pasirinktam amatui.
P.Piaulokas garsėjo reiklumu, dėmesingumu kūrybai, vidine ir išorine elegancija. Tai lyg žmogus-kometa. Jis degino save, turbūt ir sudegė taip greitai, nes jis nebuvo abejingas ir savo pasirinkta amatui, ir žmonėms, ir pačiam gyvenimui.
Man P.Piaulokas tapo mokytoju. Kai ryžausi imtis administracinio darbo, Pranas tapo ir mano mokytoju, ir padėjėju. Jis man kaip teatro vadovui padėjo susiformuoti savo stuburą“, – portalui lrytas.lt sakė Valstybinio Šiaulių dramos teatro direktorius A.Venckus.
Parodoje, skirtoje P.Piaulokui atminti – nuotraukos iš spektaklių, išsaugoti kostiumai, kolegų aktorių ir režisierių prisiminimai apie scenos maestro.
Parodos lankytojai galės pavartyti ir čia eksponuojamus aktoriaus užrašus.