Pilnos salės žmonių, viena kitą lydinčios premjeros ir aukščiausia veiklos kokybė – tuo jau ne vienus metus gali pasigirti sostinės širdyje įsikūręs teatras.
Ir nors šiuo metu skina saldžius vaisius, naujienų portalui Lrytas įstaigos vadovė pripažino, kad be iššūkių neapsieinama, o auditorijos susidomėjimu džiaugiasi tik dėl didelio, nuolatinio darbo.
Teatro, kaip ir kiekvienos kultūros įstaigos, veiklai labai svarbus rėmėjų dėmesys ir parama. Ne vienus metus LNOBT kelionę į sėkmę akylai stebi ir prie jos prisideda kultūros rėmėjas „Norfa“.
Suteikdama laisvę „Norfa“ prisideda prie kiekvieno dienos šviesą išvystančio svarbaus renginio ir užtikrina, kad menas bei kultūra šalyje ir toliau klestėtų.
„Valstybės lėšomis finansuojamas darbo užmokesčio fondas, iš dalies – pastato išlaikymas ir iš dalies – meninė veikla.
Dėl šios priežasties mecenatystė ir verslų parama mums yra labai svarbi. Dalį pajamų gauname iš parduotų bilietų, tačiau mecenavimas svarbus net keliais aspektais.
Visų pirma, tai finansinis indėlis, be kurio sunkiai galėtume vykdyti meninę veiklą. O antra, tai verslo atstovų įgalinimas tapti mūsų veiklos bendrakūrėjais.
Manau, kad tai labai svarbu, nes ateidamas su parama verslas supranta, vertina meno svarbą ir prisidėdamas savo indėliu žino šios investicijos prasmę.
Taip pat tai ir edukacija – verslo atstovai įtraukiami į teatro veiklą, projektų paruošimą, mato, kaip ir kuo gyvename, tokiu būdu atsiranda sinergija tarp mūsų“, – apie paramos svarbą kalbėjo LNOBT vadovė.
L.Vilimienė pridėjo, kad kiekvienos dienos šviesą išvystančios premjeros atsiradimas neapsieina be rėmėjų indėlio, tad teatras labai dėkingas visiems savo rėmėjams
„Nors tam tikra procento dalimi mus finansuoja valstybė, tikrai didelę dalį turime prisidėti patys. Be rėmėjų pagalbos neišsiverstume.
Be to, turime mums svarbių išskirtinių projektų, jiems nėra skiriamas finansavimas, todėl be paramos jų tiesiog nepavyktų įgyvendinti“, – rūpesčiais dalijosi teatro generalinė direktorė.
Prie LNOBT veiklos aktyviai prisideda kultūrą remiantis ir jos gyvavimą šalyje palaikantis prekybos tinklas „Norfa“. L.Vilimienė išskyrė, kad šio verslo parama teatrui yra itin reikšminga.
„Norfa“ – visos teatro meninės veiklos mecenatas, generalinis rėmėjas, todėl visos premjeros, visa meninė veikla neapsieina be jų indėlio.
Tai didelė ir svari parama. Ja mes labai džiaugėmės, didžiuojamės ir su didžiausiu dėkingumu bendradarbiaujame“, – pabrėžė LNOBT vadovė.
Dirba, kad salės būtų pilnos ir ateityje
Gauti bilietų į LNOBT paprastai tampa iššūkiu, o akimirksniu užpildę sales kultūros gerbėjai pasirodymų laukia ne po vieną mėnesį.
„Direktorės pareigas einu du mėnesius, tačiau prieš šešerius metus teatrą palikau po šešiolikos darbo metų jame.
Bendrąja prasme rezultatas teatre yra labai geras, susidomėjimas didelis. Tačiau tokie procesai neįvyksta atsitiktinai, tam reikalingas didžiulis įdirbis. Nėra taip, kad salės užsipildo tik mostelėjus lazdele.
Norint nuolat turėti stabilią auditoriją, nuosekliai dirbama dešimtis metų. Prieš išeidama į darbus Klaipėdoje, čia buvau atsakinga už rinkodarą ir galiu pasakyti, kad tuomet buvo padarytas didelis darbas – vidutinis salės užimtumas padidėjo nuo 64 iki 95 proc.
Labai džiaugiuosi, kad dabar radau panašią situaciją – tai labai geras rezultatas, kurį lemia labai daug dedamųjų Tai ir konkretūs publikos plėtros projektai, ir edukacija, ir repertuaras, ir rinkodariniai veiksmai. Kad įdirbis taptų konstanta, užtrunka labai ilgai“, – pasakojo L.Vilimienė.
Nors šiuo metu LNOBT klesti, vadovė sakė, kad, kaip ir visur, teatro gyvenime pasitaiko iššūkių.
„Nuo kasdienio gyvenimo, meninių, žmogiškųjų iki struktūrinių – iššūkių tikrai daug.
Pavyzdžiui, visai neseniai minėjome teatro pastato 50-metį. 1974 m. pastatas buvo suplanuotas, apskaičiuotas tai veiklai, kuri pagal apimtį vyko tais metais.
Ilgainiui labai daug kas pasikeitė. Padidėjo darbuotojų kolektyvas, veiklos intensyvumas – dabar pastate telpame labai sunkiai, jis tiesiog braška, trūksta erdvės.
Atrodo, veiklą galėtume dar labiau intensyvinti, tačiau tam neturime infrastruktūros – tai skaudus ir labai svarbus klausimas.
Pastatas irgi sensta, jį reikia renovuoti, atnaujinti sistemas. Pavyzdžiui, šiuo metu kaip tik baigiama įrengti nauja kondicionavimo sistema, kad tiek klausytojai, tiek darbuotojai jaustųsi komfortiškai“, – kalbėjo teatro generalinė direktorė.
L.Vilimienė pridūrė, kad teatro tikslas ne tik išlaikyti klasikines tradicijas, bet ir atsižvelgti į šiuolaikines naujoves.
„Stengiamės reaguoti į aplinką, atliepti tendencijas. Pavyzdžiui, formuodami baleto repertuarą įtraukiame tiek klasikinius, tiek šiuolaikinius spektaklius. Operoje taip pat yra stilių įvairovė. Nors veikalai tie patys, jie gali turėti įvairius sceninius veidus.
Ieškome ir naujų formų, kaip atrasti kelius ir įsibrauti į jaunų žmonių kokono vidurį“, – kalbėjo teatro vadovė.
Kalbėdama apie tai, ką šiuo metu siūlo teatras, LNBOT direktorė sakė, kad repertuare gausu nuostabių spektaklių.
„Artimiausia premjera, kuri įvyks lapkričio 29–30 ir gruodžio pirmomis dienomis, – italų kompozitoriaus Giacomo Puccini operų triptikas. Tai per vieną vakarą atliekamos trys skirtingos vieno veiksmo operos – laukia įspūdingas pasirodymas“, – nepraleisti įsimintino renginio ragino L.Vilimienė.