Konkursas vyko istorinėje Primatų rūmų Veidrodžių salėje, kurioje Napoleonas 1805 m. pasirašė Presburgo taikos sutartį. Konkursantai iš šešių Europos šalių varžėsi skirtingų muzikos žanrų ir amžiaus kategorijose. Choras „Sonoros“ konkursui paruošė dvi programas, kurias atliko suaugusiųjų chorų bei folkloro su akompanimentu kategorijose.
„Konkursams ruošti chorus visuomet didelis iššūkis – chorinės muzikos tendencijos nuolat keičiasi, – pasakojo choro dirigentė V. Skapienė. – Tarptautiniuose konkursuose norisi pristatyti kuo daugiau lietuviškos muzikos. Svarbu, kad ji būtų įvairi ir įdomi pačiam chorui.“
„Sonoros“ Bratislavoje atliko Lietuvos autorių Vytauto Miškinio, Zitos Bružaitės, Jono Tamulionio, Gintauto Venislovo muziką, o programos akcentu, pasak dirigentės, tapo įspūdingas Pietų Afrikos kompozitorių Michaelo Barretto ir Ralpho Schmitto kūrinys „Indodana“.
„Šis kūrinys efektingas ne tik technikos atžvilgiu (choras atlieka net devynias partijas), bet ir emociškai, – pasakojo V. Skapienė. – Dievo Tėvo ir Dievo Sūnaus santykių istoriją pasakojanti kompozicija yra plačios dinaminės skalės, kupina skausmo ir vilties. Ji pareikalavo iš choro rimto pasirengimo.
Džiaugiuosi, kad pastangos atsipirko. Iš Baltijos šalių chorų tokiuose konkursuose tikimasi aukštos muzikinės kokybės – chorinės muzikos profesionalai gerai žino, kokia turtinga mūsų dainavimo tradicija.“
Vilniaus mišrus choras „Sonoros“, šiuo metu švenčiantis septynerių metų gimtadienį, ne tik sėkmingai pasirodė konkurse, bet ir surengė koncertą Vienos Šv. Stepono katedroje. Viename lankomiausių Europos turistinių objektų choras atliko lietuviškų giesmių programą.
Bratislavoje „Sonoros“ pasirodė „Bratislava Spring Music Festival“ koncertuose Primatų rūmuose ir Klarisky koncertų salėje.