Los Andžele, Paryžiuje, Londone, Tokijuje?
Žvilterėkime.
Kardifas. Velso sostinėje įsikūrusiame Nacionaliniame muziejuje kovo 16-ąją atidaroma paroda „Asmenukių menas“ (angl. „Art of the Selfie“). Ar autoportretas yra originali asmenukė? Į tokį klausimą bando atsakyti parodos rengėjai žvelgdami į įvairių epochų menininkų autoportretus. Parodoje bus galima apžiūrėti ne tik V.van Gogho 1887 m. nutapytą „Menininko portretą“ (A.Didierjeano/RMN-GP/SCALA nuotr.), bet ir tokių dailininkų kaip Rembrandtas, F.Baconas, B.Chamberlain, B.Williamsas, A.Paintsil autoportretus. Paroda veiks iki kitų metų sausio 24 d.
Londonas. Galerijoje „Tate Modern“ vasario 15 d. atidaryta paroda „Yoko Ono: proto muzika“. Daugiau nei septynis dešimtmečius apimanti ekspozicija atskleidžia įtakingos ir novatoriškos kūrėjos karjerą nuo praėjusio amžiaus 6-ojo dešimtmečio iki šių dienų, įskaitant metus, praleistus Londone, kur ji sutiko savo būsimąjį vyrą J.Lennoną. Daugiau nei 200 eksponatų leidžia pajusti šios asmenybės mastą ir prieštaringumą. Paroda veiks iki rugsėjo 1 d.
Los Andželas. Amerikos režisierių gildija praėjusį šeštadienį britų režisieriaus Ch.Nolano filmą „Openheimeris“ (nuotr.) paskelbė geriausiu praėjusių metų filmu. 18 iš 20 ankstesnių šio prizo laimėtojų tais pačiais metais pelnydavo geriausio režisieriaus „Oskarą“, tad daugelis spėja, kad „Openheimeris“ gali triumfuoti ir „Oskarų“ ceremonijoje. Geriausiu režisūriniu debiutu gildija pripažino geriausio filmo „Oskarui“ nominuotą C.Song juostą „Praėję gyvenimai“. Geriausio dokumentinio filmo apdovanojimas skirtas M.Černovo juostai apie karą Ukrainoje „20 dienų Mariupolyje“. Pagerbti geriausi televizijos darbai: „Paskutiniai iš mūsų“ (rež. P.Hoa), „Lokys“ (rež. Ch.Storeris) ir „Chemijos pamokos“ (rež. S.A.Smith).
Paryžius. Režisierės K.Gudmonaitės su negalios paliestais aktoriais sukurtas spektaklis „Šventė“ vasario 11 ir 12 d. buvo pristatytas Prancūzijos sostinėje, festivalyje „Everybody“. Šis festivalis atveria duris visiems, nepaisant jų kūno, lyties, odos, negalios. „Šventė“ – K.Gudmonaitės spektaklis, sukurtas OKT/Vilniaus miesto teatre. Jame vaidina skirtingų negalių paliesti žmonės.
Tokijas. Vasario 6 d. mirė S.Ozawa, energingasis japonų dirigentas, kurį daug kas įsiminė dėl išskirtinės išsidraikiusios šukuosenos. Jam buvo 88 metai. S.Ozawa beveik 30 metų dirbo Bostono simfoninio orkestro muzikos vadovu ir buvo vienas pirmųjų Azijos dirigentų, pelniusių pasaulinį pripažinimą vadovaudamas klasikiniam orkestrui.