Šiemet jais tapo Aistė Pilibavičiūtė (sopranas), Aistė Bružaitė (kanklės), Vytis Nivinskas (kontrabosas) ir Nacionalinės Mikalojaus Konstantino Čiurlionio menų mokyklos choras, vadovaujamas Romualdo Gražinio.
Nuo 2001 m. Lietuvos muzikų sąjungos įsteigtas apdovanojimas kiekvienais metais skiriamas keturiems skirtingų žanrų ar sričių muzikos atstovams: dainininkui, instrumentalistui, džiazo muzikos atlikėjui ir kolektyvui. „Auksinio disko“ laureatams įteikiamas apdovanojimo simbolis – statulėlė. Pretendentus į apdovanojimą siūlo daugiau kaip tris šimtus muzikų vienijančios LMS nariai, o balsavimu išrenka jos taryba.
Tarp „Auksinio disko“ laureatų Violeta Urmana, Davidas Geringas, šviesios atminties Virgilijus Noreika, Antanas Smolskus, Saulius Sondeckis, Petras Bingelis. Pastaraisiais metais LMS prizu apdovanoti dainininkai Justina Gringytė, Aušrinė Stundytė, Liudas Mikalauskas, smuikininkė Rūta Lipinaitytė, pianistas Daumantas Kirilauskas, vargonininkė Renata Marcinkutė-Lesieur, Vilniaus Balio Dvariono dešimtmetės muzikos mokyklos simfoninis orkestras „Simfukai“ (vadovas ir dirigentas Modestas Barkauskas), Berniukų ir jaunuolių choras „Ąžuoliukas“ (vadovas Vytautas Miškinis), Kauno miesto simfoninis orkestras (vadovas Algimantas Treikauskas, vyriausias dirigentas Constantine Orbelian (JAV), Saulius Petreikis, folkroko grupė „Žalvarinis“, Sostinės vaikų ir jaunimo centro choras KIVI (vadovė Danguolė Aukselienė).
„Daugelį metų Lietuvos muzikų sąjunga „Auksinio disko“ prizu laureatus apdovanodavo analogo neturėjusio 10 valandų trukmės koncerto-maratono „Didysis muzikų paradas“ metu. Ilgainiui ėmėme ieškoti naujų formų, koncertą-maratoną rengėme LRT studijoje, kituose miestuose. 2016 metais dvidešimtuoju koncertu užbaigėme „Paradų“ ciklą.
Tačiau šventės neatsisakėme. Pasaulinę muzikos dieną visada stengiamės atkreipti dėmesį į jaunus, į didžiąsias scenas dar tik žengiančius muzikus ir jau ne tik publikos, bet ir profesionalų įvertintus, scenos patirtį sukaupusius atlikėjus.
Tad spalio 1-oji išties tinkamiausia iškiliai šventei diena. Juo labiau, kad ir mūsų leidinys – muzikos meno ir mokslo žurnalas MUZIKOS BARAI 1931 metais brolių Budriūnų iniciatyva pradėtas leisti taip pat spalio 1 dieną. Kur kas anksčiau, nei ši diena UNESCO sprendimu paskelbta Pasauline muzikos diena, – pasakojo LMS prezidentė prof. Audronė Žigaitytė-Nekrošienė.
Pastaraisiais metais tarp svarbiausių LMS veiklų – Birštono vasaros menų akademija bei sparčiai augantis, unikalus Medijų operos teatras, kurio idėja subrandinta ir pirmiausiai buvo įgyvendinta Birštone dar 2015 metais, o dabar, dar šį rudenį laukia atidarymo šventė Vilniuje.
Kadangi LMS veiklose ypatingai vertinamas kartų sugyvenimas, tai ir Didžiosios muzikų šventės koncerte išgirsite LMS Garbės narį Davidą Geringą (violončelė), iš Klaipėdos atvyks jaunosios LMS narės „Duo Celeste“ – Lina Marija Songailė (smuikas) ir Gabrielė Ašmontaitė-Bačkuvienė (arfa), koncerte dalyvaus originalius ansamblius buriantis ir pats jiems muziką kuriantis kompozitorius ir trombonistas Vytautas Pilibavičius, šį kartą muzikuosiantis su dainininke Vismante Benkunskiene (sopranas) ir pianiste Gražina Zalatoriene. Su „Auksinio disko“ laureatais scenoje pasirodys puikūs pianistai Nijolė Baranauskaitė, Richardas Banys ir Sigutė Gražinienė.
Spalio pirmą dieną Valdovų rūmų Renesansinėje menėje vyksiantis renginys laukia visų, norinčių kartu švęsti Pasaulinę muzikos dieną.
Šventę iš dalies finansuoja Vilniaus miesto savivaldybė ir Lietuvos kultūros taryba.
Lietuvos muzikų sąjunga (LMS)Pasaulinė muzikos dienaAudronė Žigaitytė-Nekrošienė
Rodyti daugiau žymių