Atvyks šokėjai iš užsienio
Šiltas rudens dienas prie jūros praleisti panorę Palangos svečiai ir patys palangiškiai festivalio metu turės galimybę susipažinti ne tik su visų Lietuvos regionų liaudiškais šokiais, bet ir su Lenkijos bei Latvijos tautinių šokių tradicijomis.
Festivalyje laukiama per 400 šokėjų, kurie atstovaus beveik dvidešimčiai kolektyvų.
Trys kolektyvai atvyksta iš užsienio – tai Seinų Lietuvių namų liaudiškų šokių grupė „Seina“ ir Latvijos lietuvių bendruomenės jaunimo bei senjorų šokių kolektyvai „Saulė“ ir „Bijūnas“ iš Rygos.
„Palangos miestely“ dalyvaus ne vien tik senjorai, bet ir jaunimo bei vaikų šokių kolektyvai, jie pademonstruos tautiniais motyvais sukurtas šokių kompozicijas.
Ženklina vasaros pabaigą
Festivalį organizuojančio Palangos kultūros ir jaunimo centro direktorė Vita Petrauskienė pasidžiaugė, kad per šešerius metus renginys pastebimai išaugo.
„Pirmajame festivalyje dalyvavo beveik trečdaliu mažiau šokėjų, o ir kolektyvų anksčiau sulaukdavome mažiau. Šiemet tenka pasukti galvą, kaip visus šokėjus sutalpinti numatytose festivalio erdvėse“, – pasakojo direktorė.
Mintis pasibaigusią vasarą paminėti trankia masine šokių švente kilo Palangos šokių kolektyvų „Bočiai“ ir „Banguolis“ vadovei Janinai Serapinienei.
Sulaukus kurorto savivaldybės pritarimo Palangoje atsirado jau tradicinis tapęs kultūros renginys, kuris pasibaigus sezonui į kurortą pritraukia ne tik šimtus dalyvių, bet ir tūkstančius žiūrovų.
Bendras šokis ant jūros tilto
Anksčiau šeštadienį prasidėdavęs festivalis šiemet jungiasi prie visoje šalyje vykstančios etninės kultūros akcijos „Visa Lietuva šoka“, todėl „Palangos miestely“ renginiai prasidės jau penktadienį vakare.
Kurhauzo aikštėje 18 valandą suksis į Palangą anksčiausiai atvykusių kolektyvų poros. Žiūrovai neliks vien tik stebėtojais. Jie galės pasimokyti įvairių liaudiškų šokių žingsnelių ir galės įsitraukti į bendrą šokį.
Šeštadienį 13 valandą festivalio atidarymas pirmą kartą vyks ne Grafų Tiškevičių alėjoje kaip anksčiau, o ant Palangos vėliavomis papuošto jūros tilto.
„Atidarymas prasidėdavo per visą alėjos ilgį išsirikiavusių dalyvių porų bendru šokiu.
Šiemet ryžomės nemažam iššūkiui ir atidarymo šokį perkėlėme ant jūros tilto. Nusprendėme, kad festivalį priartinti prie jūros įpareigoja pats renginio pavadinimas, nes Palanga neatsiejama nuo jūros.
Didžiausias tokio sprendimo uždavinys – kokybiškas įgarsinimas. Ne tik beveik per visą tilto ilgį išsirikiavusios šokėjų poros, bet ir paplūdimyje susirinkę žiūrovai turi girdėti muziką, kurią į kitą pusę gali nunešti vėjas“, – nerimavo Kultūros ir jaunimo centro vadovė V.Petrauskienė.
Matys visus festivalio dalyvius
Tris šokius ant tilto sušokę festivalio kolektyvai pasklis po pagrindines kurorto erdves, ten nuo 14 valandos iki pavakarės vyks visa festivalio programa: Jūratės ir Kastyčio skvere, J.Basanavičiaus gatvės atkarpoje ties sankirta su Birutės gatve ir Kurhauzo aikštėje.
Pasiskirstę grupėmis kolektyvai keliaus iš vienos vietos į kitą ir jose pakartos visą savo šokių programą. Taigi žiūrovams nebūtina blaškytis po miestą – įsitaisę vienoje vietoje jie išvys visų festivalio kolektyvų pasirodymus.
Festivalis tęsis ir sekmadienį. Nuo 11 valandos paplūdimyje prie gelbėjimo stoties vyks Palangos bendruomenės piknikas – bendri pusryčiai ant jūros kranto.
Festivalio organizatoriai kviečia visus atsinešti savo patiesalus, užkandžių ir linksmai praleisti laiką paplūdimyje.
Ir čia nebus apsieita be šokių. Paplūdimyje ant smėlio kartu su daugiau nei 200 festivalio dalyvių bendrame šokyje galės suktis visi norintieji.
Nebus nuskriausti ir tie, kurie iš festivalio užsimanys išsivežti kokį nors suvenyrą ar skanėstą. Nuo penktadienio visą savaitgalį Vytauto gatvėje šurmuliuos tautodailininkų mugė, nus siūloma gardžių valgių bei gėrimų.