2015 metais Vilniaus Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčios bokšte buvo įrengtas didžiausias Šiaurės Rytų Europoje kariljonas, kurį sudaro 61 varpas.
Pirmieji koncertai šiuo ypatingu instrumentu sulaukė didžiulio sostinės gyventojų ir svečių susidomėjimo. Todėl 2017-aisiais buvo surengtas Pirmasis Vilniaus kariljono festivalis. Jis sutraukė net 5000 įvairaus amžiaus klausytojų ir pastebimai praturtino sostinės kultūrinį peizažą.
Festivalis kasmet įvairėja. 2018-aisiais jis tapo tarptautinis – pristatė kariljonierius iš šešių užsienio šalių.
Trečiajame festivalyje varpų skambesį papildė kiti instrumentai, o 2022-aisiais pirmą kartą šiame renginyje kariljonu muzikuota keturiomis rankomis.
Šiemet festivalio svečiai – kariljono virtuozai iš Nyderlandų, Japonijos, JAV, Belgijos ir Prancūzijos – savo pasirodymus skiria 700-ąjį gimtadienį švenčiančiam Vilniaus miestui.
Vilniaus kariljono festivalį pradėjęs olandas Jannas den Engelsmanas programą sudarė net iš 12 šalių kūrinių.
Liepos 12 dieną japonas Toru Takao kvies pasiklausyti programos „Lietuva ir Japonija – 700 metų muzikos“.
Liepos 19-ąją amerikietė Margaret Pan sveikins Vilnių muzika iš septynių amžių, o dar po savaitės belgas Janas Verheyenas mūsų sostinei skirs Antonio Vivaldi „Metų laikus“. Rugpjūčio 2 dieną festivalį užbaigs prancūzas Adrienas Parret. Jis kariljonu įgarsins Eitvydo Doškaus režisuotą filmą „Čia buvo Vilnius“.
Visi festivalio koncertai nemokami, jų pradžia – 19 val. Esant blogiems orams renginiai bus įgarsinti pačioje Šv. apaštalų Pilypo ir Jokūbo bažnyčioje (Vasario 16-osios g. 11).