Nestandartiniu mąstymu garsėjanti menininkė Vilniuje sumanė sujungti muzika tarsi tiltu Neries ir šimtmečių skiriamas erdves, nes mūsų sostinė ją labiausiai sužavėjo istorijos ir modernumo darniu sugyvenimu. A. Zubel užsimojo sujungti savo kompozicija vieną seniausių ir vieną moderniausių miesto pastatų.
Negana to, muzika juose skambėjo sinchroniškai visą dieną, transliuojant muzikavimą iš pilies ir „K29“ lifto realiu laiku į ekranus verslo centre, kurie leido publikai stebėti, kaip dviejų solistų monologai susijungia į vieną kūrinį.
Papildomo žavesio performansui suteikė spontanikos dvelksmas, mat muzikantai abipus upės grojo negirdėdami vieni kitų, jų dialogas klostėsi nenuspėjamai.
Pati A. Zubel prisipažino, kad kuriant „Connect 2“ jai labiausiai rūpėjo įprasminti Vilniaus 700 metų jubiliejų kaip asmeninę šventę. „Juk tai nėra vien miesto iškilmės. Norėjau, leisti kiekvienam klausytojui pasijusti šia proga ypatingai, ilgam įsiminti šias akimirkas“, – aiškino autorė, pristačiusi Vilniaus jubiliejui skirtą kompoziciją kaip trumpų gyvos muzikos seansų vienam klausytojui virtinę.
Visa „Connect 2“ akcija truko beveik 12 valandų, o seansas vienam klausytojui – iki dviejų minučių. Kiekvienoje iš erdvių pasikeisdami muzikavo keli fleitininkai ir kanklininkės.
„Muzikos Vilniui“ sumanytojai iš inovacijų agentūros „Meno genas“ rengė klausytojams ir ekskursijas po premjerai pasirinktas erdves. Pasak „Meno geno“ vadovo Mato Drukteinio, pažintinis aspektas – neatsiejama „Muzikos Vilniui“ dalis, nes projekto dalyvių kūriniai yra įkvėpti būtent tų erdvių, kuriose jie atliekami ir kuriose skambės neribotą laiką, pasibaigus projektui.
Publika jau susipažino su Japonijos, Vokietijos, Italijos ir Ukrainos kūrėjų darbais, liksiančiais instaliacijų pavidalu Universitete, Švč. Mergelės Marijos Ramintojos bažnyčioje, Kazio Varnelio namuose-muziejuje ir Tuskulėnų memorialiniame komplekse.
Birželio 30-liepos 1 d. ciklą tęs austrų kompozitorius Beatas Furreris, savo premjerai pasirinkęs Lietuvos nacionalinę Martyno Mažvydo biblioteką. Liepos 5–6 d. Ciklą „Muzika Vilniui“ užbaigs
litvakiškų šaknų turinti šiuolaikinės muzikos žvaigždė Michaelas Gordonas, parašęs kūrinį Jaunimo teatro vidiniam kiemeliui, kuris kadaise vedė į Vilniaus žydų geto tarybą (Judenrat), o šiandien primena Holokausto aukas joms skirtu paminklu „Vilties liepsna“.
Ciklo svečiai pėdsaką Vilniuje palieka ne tik instaliacijomis. Kompozitorių pasaulinių premjerų proga Rotušėje ansamblio „LENsemble Vilnius“ (meno vadovas ir dirigentasVykintas Baltakas) rengiami jų kūrinių koncertai įspūdingai plečia Lietuvoje skambančios šiuolaikinės muzikos garsovaizdį.
„Žaviuosi jumis, kad Vilniaus jubiliejų minite kultūros projektu, kuriame dalyvauja skirtingų šalių kūrėjai. Taip jubiliejus peržengs Lietuvos ribas. Palikę Vilnių, mes dalysimės šio projekto įspūdžiais“, – tvirtino A. Zubel.