Profesionalai vienijasi vardan šviesios ir saugios Lietuvos vaikų ateities

2023 m. gegužės 26 d. 09:48
Minint Tarptautinę vaikų gynimo dieną, Panevėžio muzikinis teatras, bendradarbiaudamas su Panevėžio muzikos mokykla ir Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazija, rengia festivalį „Už muziką ir vaikystę“, kuriame profesionalūs muzikantai taps jaunųjų talentų mentoriais, dalinsis patirtimi su pradedančiaisiais muzikantais ir skatins profesinį jų augimą.
Daugiau nuotraukų (1)
Festivalio koncertuose talentingiausi moksleiviai, atrinkti kompetentingos komisijos, pasirodys kartu su Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetu ir orkestru, Lietuvos kariuomenės orkestru, Valstybiniu choru „Vilnius“, žymiais solistais ir profesionalaus muziko kelią pasirinkusiais buvusiais panevėžiečiais.
Šiemet miestas švenčia 520 metų jubiliejų, todėl vienas festivalio tikslų – publikai pristatyti iš Panevėžio kilusius žinomus atlikėjus.
Gegužės 26 d. festivalio atidarymo koncerte pasirodys buvę panevėžiečiai Indrė Kuleševičienė (valtorna), Dovydas Levickis (violončelė) ir Neringa Valuntonytė (fortepijonas). Šiam koncertui Panevėžio muzikinio teatro orkestras su dirigentu Martynu Bražu ruošia specialią programą, kurią atliks kartu su minėtais svečiais ir jaunaisiais talentais: Rugile Lapkauskaite (smuikas, mokytoja D. Razguvienė), Ieva Vanagaite (smuikas, mokytoja D. Razguvienė), Daniele Augulytė (fortepijonas, mokytoja A. Kapučinskienė), Patricija Gyulbudaghyants ir Aušrine Gudaite (smuikai, mokytoja I. Gudienė), Flora Kkemundryte ir Aleksej Čibisov (smuikai, mokytojos I. Ūsienė ir V. Laukaitienė), Ąžuolu Baronu (trombonas, mokytojas M. Bražas), Simu Urbonavičiumi (fortepijonas, mokytoja J. Vilienė) ir Alanta Normantaite (fortepijonas, mokytoja L. Mažulytė).
Indrė Kuleševičienė – profesionali muzikantė, nuo vaikystės, praleistos Panevėžyje, grojanti valtorna, nudžiugo, gavusi pasiūlymą pasirodyti su orkestru, kuris jai primena pirmuosius žingsnius muzikoje.
„Esu gavusi ne vieną pasiūlymą groti solo su orkestru, tačiau valtorna – gan įnoringas instrumentas, todėl smagiau jaučiuosi ansamblių, orkestrų sudėtyse. Panevėžys yra mano mylimiausias miestas, kuriame praleidau vaikystę, todėl gavusi pasiūlymą groti čia, net nedvejojau. Nuostabaus mokytojo Alvydo Alijošaičio dėka būtent Panevėžyje pradėjau groti valtorna, o būdama 13 metų grojau pirmąjį solo su profesionaliu orkestru.
Tokia patirtis vaikams neįkainojama, todėl labai džiaugiuosi, kad Panevėžio muzikinis teatras puoselėja tradicijas ir padeda jauniesiems talentams tvirtai žengti į sceną su profesionalų palaikymu“, – prisiminimais dalijosi I. Kuleševičienė. – „Dirbdama kasdien susiduriu su akademine muzika, todėl tinkamo kūrinio pasirinkimas man labai svarbu.
Šiam koncertui ilgai ieškojau kūrinio, kuris būtų kitoks, suprantamas klausytojui ir mintimis nukeliantis kažkur į kitą galaktiką. Atradusi amerikiečių kompozitoriaus kūrinį „Spinduliuojantys šokiai“, iš karto supratau, kad tai būtent tas kūrinys, kurį ir noriu atlikti savo gimtajame mieste. Koncerte atliksiu dalį, kurioje persipina ramybė ir signalai, primenantys istorines valtornos, kaip miško ir medžioklės instrumento, atsiradimo ištakas“.
Gegužės 28 d. muzikos mylėtojų ausis džiugins styginių instrumentų garsai – vyks antrasis festivalio koncertas.
Panevėžio muzikinio teatro styginių kvartetas – Asta Striogaitė-Puodžiūnienė (I smuikas), Diana Labudienė (II smuikas), Lina Vinigienė (altas) ir Rokas Vizbaras (violončelė) – ruošia tik šiam koncertui aranžuojamų gerai žinomų miniatiūrų programą, kurią taip pat atliks drauge su jaunaisiais talentais: Ignu Bagdonavičiumi (klarnetas, mokytojas S. Vilutis), Radvile Aleknaite (fleita, mokytoja I. Paurienė), Fauste Černyte (fleita, mokytoja I. Paurienė), Radvile Kalkyte (fleita, mokytoja I. Paurienė), Rusne Kavaliauskaite ir Darija Maksimec (fleitos, mokytoja J. Maksimec), Hilarija Čeponyte (vokalas, mokytoja L. Česlauskaitė), Rugile Garbaliauskaite (vokalas, mokytoja L. Česlauskaitė), Guste Grakauskaite (vokalas, mokytoja E. Sargautytė), Faustu Jurevičiumi (fortepijonas, mokytoja G. Rasčiauskienė), Luku Navicku (klarnetas, mokytojas R. Bedalis), Marta Šepikaite (smuikas, mokytoja I. Ūsienė), Kamile Ladik (smuikas, mokytoja I. Gudienė), Nedu Stankevičiumi (akordeonas, mokytoja E. Rodžienė), Dominyku Černiausku (akordeonas, mokytoja D. Venckienė), Katrina Gyulbudaghyants ir Faustu Umbrasu (smuikai, mokytoja I. Gudienė).
Lengvai atpažįstami kūriniai skambės naujai, o profesionalai padės atsiskleisti ir suspindėti pirmuosius žingsnius scenoje žengiantiems moksleiviams.
Festivalio rengėjai kviečia ir į nemokamus koncertus. Gegužės 31 d. Muzikiniame teatre pasirodys Panevėžio muzikos mokyklos kolektyvai. Koncerte dalyvaus tautinių, styginių, pučiamųjų instrumentų orkestrai, smuikininkų ir stygininkų, kanklininkų ansambliai, saksofonininkų studija „Moon river“, kanklininkių ansamblis „Ašarėlė“, jaunių ir jaunučių chorai, popchoras, baleto ir šiuolaikinio šokio studijos, tautinių šokių kolektyvas „Pynimėlis“.
Birželio 7 d. koncertu „Muzikos keliu“ festivalį užbaigs Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos moksleiviai.
Tarptautinei vaikų gynimo dienai skirto festivalio „Už muziką ir vaikystę“ kulminacija – koncertas Panevėžio Kristaus Karaliaus katedroje birželio 1 d. Keturi chorai, orkestras ir solistai – daugiau kaip šimtas profesionalų ir jaunųjų talentų – atliks žymaus britų kompozitoriaus Johno Rutterio Vaikų mišias.
Bendrystės idėjos vedami įspūdingą pasirodymą surengs Panevėžio muzikinio teatro choras (dirigentas Algirdas Viesulas), Valstybinis choras „Vilnius“ (dirigentas Giedrius Pavilionis), Panevėžio Vytauto Mikalausko menų gimnazijos choras (vadovė Rūta Tiškevičiūtė), Panevėžio muzikos mokyklos mišrus choras (vadovė Sandra Baronienė), Lietuvos kariuomenės orkestras, solistai Edgaras Davidovičius ir Asta Krikščiūnaitė. Jungtiniam kolektyvų pasirodymui diriguos Dainius Pavilionis.
„Vienas efektyviausių ir įtraukiausių jaunosios kartos ugdymo ir auditorijos plėtros metodų yra skirtingas meno sritis bei dalyvius su skirtingomis patirtimis, įgūdžiais ir stažu apjungiantys projektai. Vienas pagrindinių tokių projektų sėkmę sąlygojančių aspektų yra profesionalų įsitraukimas į moksleivių ugdymo procesą, kartu ruošiantis ir vėliau pristatant aukštos meninės vertės kūrinius. Tokiu būdu jauniesiems menininkams suteikiama neįkainojama scenos pajautimo, atlikimo bei sceninės partnerystės patirtis“, – sakė festivalio sumanytoja, Panevėžio muzikinio teatro vadovė Kotryna Nekrošiūtė.

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.