Į išskirtinę miesto centre esančią apžvalgos aikštelę varpinės bokšte veda 101 laiptelis. Užlipus ant stogo iš 32 metų aukščio galima apžvelgti Naujamiesčio panoramą.
Varpinėje veikiantis laikrodis kas pusę valandos sugaudžia, ir tiems, kam pasiseka, pavyksta ne tik pasigrožėti miesto vaizdais, bet ir patirti, kaip garsiai gausdamas laikrodis praneša valandas.
Varpinės bokštas daug metų visuomenei buvo neprieinamas. Pirmą kartą galimybė užlipti ant jo stogo atsirado tik pernai. Lankytojai buvo laukiami du praėjusios vasaros mėnesius, tik trečiadieniais. Naująją apžvalgos aikštelę tada aplankė 1 tūkstantis 249 žmonės.
Muziejaus atstovė Džiuljeta Griškutė sakė, kad šiemet varpinės durys bus atviros iki rugsėjo pabaigos, lankytojai laukiami ne tik trečiadieniais, bet ir šeštadieniais bei sekmadieniais.
Į bokštą galima patekti ne pro jo duris, bet pro Vytauto Didžiojo karo muziejaus ekspozicijų sales, įėjimą į kurias saugo liūtų skulptūros.
Norint apsilankyti varpinės bokšte, tereikia įsigyti muziejaus bilietą. Tačiau bokštas nepritaikytas žmonėms su fizine negalia.
Lipant į varpinės bokštą galima susipažinti su ant sienų įamžinta jo istorija, išvysti restauruotą senąjį bokšto kariljoną, turintį 49 varpus, vokiečių firmos „C.F.Rochliz“ laikrodžio mechanizmą.
Pasiekę viršūnę lankytojai išvys Naujamiesčio panoramą, kurią galės palyginti su bokšte įrengta panoraminių nuotraukų ekspozicija.
Pasižvalgyti į Kauną galima ir nuo Senamiestyje, Rotušės aikštėje, esančio Jėzuitų vienuolyno stogo, iš ant Prikėlimo bazilikos stogo esančios apžvalgos aikštelės. Smalsuolių laukia ir ant Aleksoto ar Milikonių kalnų esančios apžvalgos aikštelės.