Marijampoliečiai ir miesto svečiai buvo kviečiami keliauti į begalybę ir nežinomybę kartu su 40 talentingų tarptautinės klasės muzikos pilotų, palydovų ir narių iš Niujorko, Lietuvos bei Berlyno.
„Malonny“ simpoziumas kasmet atneša į Marijampolę naujausias pasaulinio meno idėjas ir įtraukia šį nedidelį Lietuvos miestą į tarptautinį kontekstą. Sveikinimo žodį susirinkusiems tardamas Marijampolės savivaldybės meras Povilas Isoda teigė, jog „Malonny simpoziumas Marijampolei kasmet dovanoja nepakartojamą reginį.
Matant, kiek žmonių geba pritraukti šis simpoziumas neįmanoma nesididžiuoti čia kuriamo meno jėga“. Meras taip pat dėkojo organizatoriams, savanoriams ir visiems, kurie daro Marijampolę dar patrauklesnę ir gražesnę.
„Malonny“ tradicijos sumanytojas Ray Bartkus renginio metu taip pat džiaugėsi, jog kartu prie simpoziumo įgyvendinimo dirbančių žmonių generuojamos idėjos kasmet sugeba vis labiau ir labiau nustebinti bei dovanoti miestui išskirtinius performansus.
Netradiciniais sprendimais nustebinusi „Malonny“ simpoziumo atidarymo šventė pritraukė gausų būrį marijampoliečių ir miesto svečių, taip pat šventiniame renginyje dalyvavo žinomi šalies kultūros, meno bei verslo atstovai.
„Džiugu, jog Marijampolėje vysta ypatingo grožio, žavesio bei ambicijų turintis simpoziumas, paskatinantis kasmet čia sugrįžti iš Lietuvos jau išvykusi Ray Bartkų dalintis savo idėjomis ir nuostabiu reginiu su čia susirinkusiais“, – kalbėdama neslėpė susižavėjimo Lietuvos Respublikos Prezidento vyriausioji patarėja Jolanta Karpavičienė.
Lietuvos Respublikos Kultūros viceministras Albinas Vilčinskas dėkodamas „Malonny“ tradicijos sumanytojui bei Marijampolės savivaldybės merui džiaugėsi, jog Marijampolė gali pasigirti aukštą menininkę vertę kuriančiu, unikaliu ir išskirtiniu simpoziumu, vykstančiu jau devintus metus ir eilės.
Įspūdingo performanso metu muzikinę padangę užliejo Niujorko bei Lietuvos muzikos pasaulyje gerai žinomų atlikėjų, būgnininko Daliaus Naujokaičio bei saksofonisto Jonathon Haffner diriguojamo „Nojo Airlines“ įgulos narių išgaunami būgnų, gitarų ir pučiamųjų garsai.
Kvapą gniaužiančio reginio metu muzikinį pasirodymą praturtino poezijos bei choro balsai, fleitos, perkusijos, armonikos ir nenuspėjamų garsų deriniai.
Muzikinio reginio pradžioje skambėjo Gabrielės Pimpytės ir styginių kvarteto grupės atliekamos romantika dvelkiančios dainos, Audriaus Pučinsko vadovaujamo Marijampolės pučiamųjų orkestro bei marijampoliečio Dj Jurgučio muzikiniai kūriniai.
Spontaniškas muzikines kompozicijas sustiprino ir skrydžio jausmą susirinkusiems kūrė garso ir šviesų profesionalai MB „Šviesiai garsiai“. Tarptautinio meno ir architektūros simpoziumo „Malonny“ atidarymo vakaro metu netikėta muzikos ir šviesų improvizacija susirinkusius pakylėjo „Malonny“ festivalio erdvėse.
Šventinis „Malonny“ atidarymo renginys tradiciškai skelbia sienų tapybos plenero pradžią. Simpoziumo savaitę kartu su Ray Bartkumi savo kūrybos darbus realizuos 2015 metais plenere dalyvavusi menininkė Vandana Jain, kurios meno kūrinys puošė P. Butlerienės skersgatvio prieigas.
Kartu atvyksta menininkas Mike Estabrook – tais pačiais metais tapęs ant netoli Poezijos parko esančio turgaus sienų. Šalia užsienio menininkų penktus metus iš eilės prisijungia sienų tapybos konkurso nugalėtojai Rugilė Navickaitė ir Nikas Vosylius.
Menininkai, sujungę savo mintis ir skirtingus pasaulius, ant senos vandens stoties sienos tapys Marijampolės miesto simboliu tapusį katiną, simbolizuojantį laisvę, nepriklausomybę, skirtingus pasirinkimus. Sienų tapybos metu sukurti meno kūriniai papildys 34 kūrinių gretas, kurie per aštuonerius metus tapo Marijampolės išskirtinumo ir traukos simboliu.
„Malonny“ simpoziumo savaitę taip pat vyks diskusijų forumai, kuriuose bus kalbama apie meną bei pristatomi šių metų simpoziumo dalyviai, jų kūryba bei Marijampolėje kuriamo meno idėjos. Tarptautinio meno ir architektūros simpoziumo „Malonny“ pabaigą vainikuos rugpjūčio 21 dieną vyksianti ekskursija „Nuo paveikslo prie paveikslo“.
Daugiau apie renginius: www.malonny.lt