Pasirodymuose grupė ne tik atliko savo kūrinius, bet ir pasakojo apie lietuvių liaudies dainas, kultūrą, tradicijas, pristatė sutartines, lietuviškus instrumentus. Kaip teigė vienas iš grupės įkūrėjų Eirimas Velička, ši kelionė atlikėjams buvo svarbi ne tik dėl galimybės pristatyti Lietuvą Japonijos klausytojams. Ji leido ir patiems praplėsti akiratį, pamatyti save kitų pasaulio šalių kontekste.
„Nepaisant akivaizdžių kultūrinių skirtumų, galime rasti ir nemažai panašumų tarp mūsų šalių kultūrų: lietuviškos kanklės yra panašios į japonišką instrumentą koto, o senoji šintoistų pasaulėžiūra artima lietuviškai – joje itin svarbi pagarba gamtai“, – teigė E.Velička.
Pasak projekto vadovės Inetos Meduneckytės Tamošiūnienės, ryšiai su Japonijos pasaulio muzikos festivaliu užsimezgė dar 2019-aisiais, kai pirmąkart Lietuvai šiame festivalyje atstovavo projektas FOLK TRIO. „Manau, japonams patiko mūsų atvirumas ir savitumas.
Jie atrado mūsų muzikoje ir kultūroje panašumų į savąsias, žavesio, tad šiuos ryšius bei kultūrinius mainus labai branginame ir tikimės tęsti bendradarbiavimą ateityje. Esame dėkingi Lietuvos kultūros tarybai, kuri finansavo projektą“, – kalbėjo I.Meduneckytė Tamošiūnienė.
Hakodatės pasaulio muzikos festivalyje grupė“ Atalyja“ surengė tris pasirodymus didžiosiose festivalio scenose.