Šiemet jis vilios lankytojus unikalia gėlių spalvine gama, šiuolaikinės gėlininkystės augalų deriniais ir tiesiog utopine žiedų gausa.
Šių metų, W.Shakespeare'o pjesės „Vasarvidžio nakties sapnas“ įkvėpto festivalio tema – chaosas, todėl jis sužavės ypač drąsiai, netgi iš pirmo žvilgsnio nederančiai suderintomis gėlių spalvomis ir augalų rūšimis.
Pasak dvare vykstančių gėlių festivalių sumanytojos ir kūrėjos Kristinos Ivančenko, šią vasarą dvaras bus išpuoštas ne tik gėlėmis, bet daržovių, vaisių, smilgų ir įvairių žolinių augalų gausa.
„Gėlynuose tarp margaspalvių gėlių žiedų netikėtai išryškėja daržovių žiedų ir lapijos grožis. Pavyzdžiui, tarp ryškių petunijų tinka karaliai moliūgai, didieji rabarbarai, sirpstantys pomidorai, dygliuoti artišokai bei miško žemuogės. Kiekvienas dvaro gėlynas, ornamentas ar vingis šiemet atskleidžia savitą, „šekspyrišką“, harmoningą augalijos chaosą“ – pasakojo dvaro kūrybos vadovė.
Be gėlių ir daržovių ornamentų, ypatingas dėmesys šiais metais skiriamas istorinių pastatų puošybai: gėlių instaliacijos iškils į keliasdešimties metrų aukštį, žavės pačiomis įvairiausiomis žiedų spalvomis bei perspektyvomis.
Ne veltui festivalio šūkis – „Amor vincit omnia“ (liet.„Meilė nugali viską“). Ši romėnų poeto Vergilijaus ištarta garsioji frazė dvaro teritorijoje šią vasarą iškils kaip įspūdinga 40 metrų ilgio ir 6 metrų aukščio gėlių skulptūra, nes būtent meilė kurs harmoniją festivalio meniškame chaose, sujungs tai, kas iš pirmo žvilgsnio nedera.
Ketvirtasis gėlių festivalis iki pat rudens tamsumų negailės pramogų visai šeima, kurios susies šekspyrišką linksmybę, meilę, intrigas, teatrą, muziką, juoką ir, žinoma, dvaro gyvenimo magiją, apsuptą milijonų žiedų.
Daugiau kaip 30 istorinių dvaro pastatų komplekse bus galima aplankyti senųjų amatų ir technikos dirbtuves, išvysti senovinius automobilius, karietas ir jomis važinėtis, puoštis dvariškais kostiumais, įsiamžinti XIX a. stiliaus fotoateljė, atrasti tokias vietas kaip Panoptikumas, Bausmių rūsys, daktaro kabineto, laikrodžių ir senųjų žaidimų aparatų ekspozicijas.
Stebins ir prieš akis gaivinamos sakalininkystės tradicijos, įtrauktos į UNESCO nematerialaus paveldo sąrašą, treniruojami plėšrieji paukščiai. Mažuosius dvaro lankytojus džiugins dvaro ūkio gyventojai, senovinė karuselė, spalvinga gėlių pilis, žaismingi festivalio personažai ir žymusis dvaro gyventojas – kupranugaris.
Pakruojo dvaras – ne tik didžiausias Lietuvoje dvaro kompleksas, tačiau ir viena iš 18 patraukliausių kultūrinio turizmo vietovių Europoje, tituluota Lietuvos „Metų turizmo objektu“ 2018, 2019 ir 2021 metais. Čia kasmet vyksta unikalūs gėlių ir šviesos festivaliai, yra atkuriamos XIX a. pr. – XX a. pr. dvaro gyvenimo patirtys bei akimirkos.