Viršuliškėse nutapytas piešinys siekia net 25,92 metrų ilgį ir 10,09 metrų plotį. Kaip patvirtino atidarymo renginyje dalyvavusios Lietuvos rekordų fiksavimo agentūros „Factum“ ekspertas, E. Muellerio kūrinys pasiekė didžiausio 3D piešinio Lietuvoje rekordą.
Kūrinyje pavaizduota ne vieną praeivį nustebti priversianti praraja, kurios dugne slypi Viršuliškių atsinaujinimą simbolizuojantis jaunystės šaltinis. Jį puošia neužmirštuolės.
Kaip teigia piešinį inicijavusios NT plėtros bendrovės „Omberg group“ vadovė Dalia Andrulionienė, tokiomis iniciatyvomis gaivinti miestų gyvenamuosius rajonus yra verslo atsakomybė.
„Viršuliškės yra ypač perspektyvus sostinės rajonas, kuriame ne tik mes, bet ir kiti plėtotojai gausiai vysto gyvenamuosius namus, biurus, kitus komercinius objektus. Vis dėlto, reikia suprasti, kad rajonų gyvybei kurti neužtenka tik įvairialypių, funkcionalių NT projektų – rajonams būtina turėti išskirtinių vietų, kurios pritrauktų žmones iš kitų miesto ar net šalies kampelių“, – teigė D. Andrulionienė.
Pasak „Omberg group“ rinkodaros ir komunikacijos vadovės Agnės Belickaitės, piešinio idėją įkvėpė spaudos rūmų vaidmuo kovose dėl Lietuvos laisvės bei karas Ukrainoje.
„Seniai norėjome įprasminti spaudos rūmų istoriją, šios vietos vaidmenį mūsų kovoje už laisvę. Pasidalinus šia mintimi su kūrėju, jis, galvodamas apie šiandien Ukrainoje vykstantį karą, nusprendė kūrinį pavadinti „Meile ir baime“: juo atspindėti, kokia brangi yra laisvė ir kaip natūralu bijoti ją prarasti“, – pasakojo A. Belickaitė.
Birželio 2 d. į Lietuvą iš Vokietijos atvykęs menininkas E. Muelleris garsėja įspūdingais trimačiais piešiniais. Jis jau bene 30-metį keliauja po visą pasaulį ir profesionaliai užsiima gatvės menu. Apie jo patirtį byloja ir „Maestro Madonnari“ titulas, suteikiamas iškiliausiems gatvės menininkams.
Vokiečiui taip pat priklauso du pasaulio rekordai už didžiausius erdvinius gatvės piešinius. Apie jo darbus rašo „The Independent“, BBC, „The Guardian“ ir kitos tarptautinės žiniasklaidos priemonės.