Petrašiūnuose, M.Gimbutienės gatvėje, ant tvoros atsirado piešinys, pasakojantis apie karą Ukrainoje.
Jame pavaizduoti Ukrainos vėliavą laikantys savo šalį ginantys kariai, juos tarsi saugo tautiniais drabužiais apsirengusi mergina. Nupieštos ir saulėgrąžos, o danguje – skrendantys lėktuvai ir gandrai.
Tvora, ant kurios pakabintas didelis piešinys, juosia paminklus gaminančios įmonės teritoriją.
Šios įmonės vadovas Laimonas Januška pasakojo, kad nuo to laiko, kai Rusijos kariuomenė užpuolė Ukrainą, labai palaiko ukrainiečius, savo įmonėje jis įdarbino ir 17-metį ukrainietį vaikiną.
„Internete radau piešinį ir pamaniau, kad būtų galima sukurti jo interpretaciją. Tuo metu pas mus dirbo dailininkas Arminas Dastikas, jis piešinį ir sukūrė“, – pasakojo kaunietis.
Norėjo suteikti ir vilties
Piešinio autorius sakė, kad originalus meno kūrinys yra niūresnis.
„Tikiu, kad karas baigsis ir Ukraina laimės. Todėl pavaizdavau ir saulėgrąžas, o vienoje juodoje dangaus pusėje matyti kariniai lėktuvai, kitoje – šviesioje – jau gandrai, kurie, kaip ir žmonės, vėl galės džiaugtis taikiu dangumi“, – kūrinio idėją aiškino menininkas.
A.Dastikas stebėjo, kaip žmonės reaguoja į piešinį.
„Praeiviai jį apžiūrinėja, fotografuoja. Džiaugiuosi, kad piešinys jaudina kauniečius“, – sakė kūrėjas.
Pritvirtino Ukrainos vėliavą
Tuo metu Aleksoto gyventojai ukrainiečius sugalvojo palaikyti kitaip. Narsiečiuose, Vyčio Kryžiaus gatvėje šalia Liepų alėjos, stovi knygų namelis, kurį sukūrė vietinis gyventojas Žilvinas Kirša.
Palaikydami ukrainiečius šios bendruomenės nariai prie namelio pritvirtino Ukrainos vėliavą. Taip pat į namelį buvo padėta nemažai geltonų ir mėlynų juostelių, kurias gyventojai galėjo pasiimti ir jomis puošė savo vartus, pašto dėžutes.
Asociacijos „Narsiečių bendruomenė“ vadovė Vilma Litvaitienė džiaugėsi, kad daug gyventojų šias juosteles pasiėmė, jų reikėjo pagaminti dar daugiau.
Padeda jausti palaikymą
„Vienos mūsų bendruomenės narės namuose gyvena ukrainietė su dukra. Kai jos pamatė savo šalies vėliavą ant knygų namelio ir juosteles prie gyventojų namų, apsiverkė.
Tai nedideli darbai, bet jie padeda ukrainiečiams jausti mūsų palaikymą“, – sakė V.Litvaitienė.
Taip pat Narsiečių gyventojai į knygų namelį buvo atnešę ir knygų rusų bei ukrainiečių kalbomis.