Tokią mintį pasiūlė Vatikano dienraštis l’Osservatore Romano pasakojime apie 2001 m. Ukrainos graikų apeigų Katalikų Bažnyčios popiežiui šv. Jonui Pauliui II per jo vizitą Ukrainoje padovanotą XVII-XVIII amž. ikoną.
Vatikano muziejuose saugoma Popelivo Marijos ikona buvo pagarbiai išstatyta popiežiaus namų salėje, kai popiežius Pranciškus audiencijoje priėmė Ukrainos ambasadorių prie Šventojo Sosto p. A. Jurašą, kuris savo diplomatinės misijos pradžioje įteikė Ukrainos valstybės vadovo V. Zelenskio pasirašytus skyrimo dokumentus.
Popelivo Švč. M. Marijos ikona, dešimtmečius slėpta kaimo bažnyčios spintoje kaip lentyna, dešimtajame dešimtmetyje Ukrainai atkūrus laisvę ir nepriklausomybę, buvo atrasta ir restauruota. Tačiau ikonos restauratoriai negalėjo atkurti visai nudilusio ar sunaikinto Kūdikio atvaizdo – išlikusi tik viena kūdikėlio Jėzaus ranka.
Vatikano dienraštis primena, kad Popelivo kaimas Ivano Frankivsko srityje šiandien yra nuo karo į Vakarus bėgančiųjų kelyje.
Gerokai apgadintas Marijos atvaizdas primena dabartinę Ukrainos tautos, kenčiančios nuo nelaukto karo, tragediją. Kūdikio Jėzaus veido ikonoje nebėra, tačiau vietoj jo galima simboliškai įžvelgti, kad Marija, savo rankose laiko ir prie savęs glaudžia kiekvieną Ukrainos vaiką.