Purimo metu sinagogoje skaitoma „Esteros knyga“, kurioje nupasakotas žydų išsigelbėjimas nuo vizirio Hamano, siekusio sunaikinti žydų tautą, gyvenusią Persijos imperijos teritorijoje. Istorija pasakoja kaip Persijos karaliaus žmona žydaitė Estera sukliudė Hamano užmačioms ir taip išgelbėjo žydus nuo sunaikinimo.
Purimo metu daug dėmesio skiriama nuotaikingiems vaidinimams, parodijoms, šventinėms vaišėms, vaikai skatinami žaisti ir išdykauti, triukšmauti, taip žymint žydų tautos pergalę didžiųjų pavojų akivaizdoje. Tai bendruomeniškumo, tikėjimo ir džiaugsmo kupina šventė.
Šiais metais Purimas prasideda kovo 16-osios dienos vakarą. Purimas minimas Adaro mėnesio 14-tą dieną, pagal grigališkąjį kalendorių švenčiamas vasario arba kovo mėnesiais.
Viena svarbiausių Purimo tradicijų yra dalijamasi trikampiais „Hamantašen“ sausainiais su artimais draugais nešant vilties žinią apie išgyvenimą net ir tamsiausiais laikais.
Šiemet Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenė, švęsdama Purimą, pasidalins šventės nešama viltimi su karo pabėgėlių iš Ukrainos šeimomis, šiuo metu esančiomis Lietuvoje, dovanodama joms savo keptų hamantašen sausainių ir linkėdami šviesesnių dienų visai ukrainiečių tautai.
„Purimo šventė ragina švęsti gyvenimą visoje jo pilnatvėje. Šiomis neramiomis dienos dienomis, mūsų dovanojami „Hamantašen“ skanėstai taip pat primena, kad piktavalių kėslai dažnai atsisuka prieš juos pačius, todėl jaučiame ypatingą prasmę dalindamiesi jais su ukrainiečių šeimomis, nukentėjusiomis nuo agresijos prieš Ukrainą“ – teigė Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės pirmininkė Faina Kukliansky.