Kaip albumo anotacijoje rašo muzikologė Paulina Sofija Nalivaikaitė, 2018 m. Valstybinio choro „Vilnius“ kolektyvas surengė projektą „Vilnius LAB“, kuriame kvietė jaunus kompozitorius eksperimentuoti garsyno srityje, bendradarbiauti su kitų meno šakų kūrėjais ir taikyti multimedijinius, erdvinius sprendimus, ieškoti naujų išraiškos formų. Konkursą laimėjo M.L.Pranulio, A.Arutiuniano ir Monikaze idėjos.
Kūrybinių dirbtuvių metu su choru „Vilnius“, jo vyriausiuoju dirigentu Artūru Dambrausku ir mentoriumi, kompozitoriumi Martinu Vilumu jaunieji kūrėjai parengė tris kompozicijas chorui su elektronika, kurios ir skamba šiame albume. Kūriniai Lietuvos muzikos informacijos centro iniciatyva 2021 metais buvo įrašyti choro „Vilnius“ studijoje.
„Patirtis buvo gan unikali, nes turėjome galimybę repetuoti su visu choru kūrybinio proceso metu, o tai leido išmėginti elektroniką, efektus bei įvairias idėjas gyvai, dar prieš jas užfiksuojant partitūroje. Tiesiogiai bendraujant su atlikėjais, kai gali norimą išgauti garsą tiesiog padainuoti ar vaizdžiai apibūdinti, užuot nurodydamas instrukcijomis partitūroje, yra kur kas lengviau paaiškinti savo užmačias. Taip pat yra smagu išgirsti atlikėjų idėjas, įsijausti į jų vaidmenį, pajusti muziką iš kitos perspektyvos“, – apie savo patirtį pasakojo Monikaze.
„Kūrinys „We, the Chorus“ atsirado mąstant apie sambūrio formas, kaip jose niveliuojasi balsai, garsai ir dažniai. „Auto-tune“ technologija tapo mano kertiniu kompoziciniu metodu – choro balsai perleidžiami per juos tobulai sustyguojantį algoritmą, o kiekviena mikrointonacija tampa dar vienu muzikinės traukos centru“, – kūrybinio proceso detalėmis dalijosi kompozitorius A.Arutiunianas.
„Džiaugiuosi gavęs galimybę paeksperimentuoti su tokiu brandžiu ir profesionaliu choru. Jaučiuosi dėkingas už šią galimybę chorui, jo vadovui A. Dambrauskui ir mentoriui M.Vilumui, kurie visokeriopai prisidėjo prie kompozicijos vystymo ir tapsmo tuo, ką galėsite išgirsti šiame albume“, – apie savo kūrinį „Not allowed“ pasakojo M.L.Pranulis.
Albumas „Choir Vilnius. Circle Ending“, kuriam dizainą sukūrė Liudas Parulskis, ne tik talpina trijų kompozitorių kūrybos eksperimentus, bet ir žymi jų autorių kūrybinės raidos kertinius taškus.
„M.L.Pranulis, anksčiau (ir dabar) žinomas kaip džiazo muzikantas. „Not Allowed“ yra jo pirma stambesnės formos kompozicija akademinės muzikos žanre. A. Arutiunianas anksčiau nebuvo rašęs chorui, taigi tarsi pasisveikina su juo jau kūrinio pavadinimu „We, the Chorus“.
Dvilypė kūrybinė asmenybė M.Zenkevičiūtė / Monikaze anksčiau savo tikrąja pavarde pristatydavo akademinio žanro kūrinius, o pseudonimu – rafinuotą klubinę elektroninę muziką. Kūrinyje „Circle Ending“ ji pirmą kartą suliejo jas į viena ir tęsia tai savo vėlesniais kūriniais“, – pasakojo albumo prodiuseris Linas Paulauskis.
„Choir Vilnius. Circle Ending“ albumą su dvikalbiu bukletu ir QR kodu klausymuisi internetu galima įsigyti e. parduotuvėje „MusicLithuania.com“ ir platformoje „Bandcamp“. Albumo leidybą finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Lietuvos Respublikos kultūros ministerija.