Pasirodė antrasis parodos kuratorių Marijos Drėmaitės ir Rasos Antanavičiūtės knygos „Neįgyvendintas Vilnius“ tiražas (išleido leidykla „Lapas“). Specialiai šia proga Vilniaus muziejus pristato keturis virtualius pasakojimus.
Daugelio skaitytojų pamėgta knyga – tai pasakojimas apie laiko ir ideologijų keičiamą XX a. miestą. „Neįgyvendintas Vilnius“ kviečia pažinti urbanistines utopijas, architektūrines ir memorialines vizijas, taip ir netapusias realybe.
Daugiau nei šimtas knygoje pristatomų projektų pasakoja apie siekį sukurti geresnę visuomenę, tenkinant modernių miestiečių poreikius.
„Vilniečiai teisingai ir teisėtai reikalauja savo antrojo tiražo. Juk knyga apie neįgyvendintus Vilniaus projektus nėra skirta vien tik architektūrai ir urbanistikai. Ji apima visą XX amžiaus miesto istoriją, kurioje telpa daugybė miesto ir miestiečių idėjų, įdomių apžvelgti ir palyginti iš laiko perspektyvos“, – antruoju knygos tiražu džiaugėsi architektūros istorikė, Vilniaus universiteto Istorijos fakulteto profesorė M.Drėmaitė.
Pažintį su Vilniaus utopijomis ir knygoje pristatomais vizionierių projektais interaktyviai papildo ir keturi virtualūs pasakojimai – jų nuorodas galima rasti Vilniaus muziejaus interneto svetainėje.
Antrojo knygos tiražo proga skaitytojai nusikels į paralelinį sporto, meno ir pramogų Vilnių ir susipažins su daug aistrų tarpukariu kėlusiais paminklo Adamui Mickiewicziui projektais ir konkursais.
Pasivaikščioti kvies ir nerealizuoti nauji miesto centrai, ir iki šių dienų lyg užburta miesto erdvė – Lukiškių aikštė. Kartu su Vilniaus savivaldybės įmone „Vilniaus planas“ kurtuose virtualiuose pasakojimuose skaitytojai susipažins ne tik su istorinėmis Vilniaus vizijomis ir utopijomis, bet ir išvys, kaip kai kurie projektai atrodytų šiandienos mieste.
Knyga išleista bendradarbiaujant su Vilniaus muziejumi, leidybą iš dalies finansavo Lietuvos kultūros taryba ir įmonė „Baltisches Haus“.
Virtualių pasakojimų nuorodos:
Sporto, meno ir pramogų Vilnius: https://storymaps.arcgis.com/stories/b8f1c3745dd540c5b08a74737bba3f19
Paminklo Adamui Mickiewicziui projektai: https://storymaps.arcgis.com/stories/83f688ac261e40e0a710bc2376b2d8d2
Nauji miesto centrai: https://storymaps.arcgis.com/stories/37ea8a8a929b4ce094db0b969762cebf