Artėjant metų virsmui, „Spragtuko“ spektakliai tradiciškai rodomi viso pasaulio scenose. Jie – tarsi teatrinis žiemos švenčių simbolis, tarsi privalomas baleto mėgėjų kalėdinis atributas ir kasmetinių susitikimų vieta. Todėl kad ir kiek būtų skelbiama „Spragtuko“ spektaklių su savais ar gastroliuojančiais artistais – žiūrovų jiems niekada netrūksta.
Sukūrė baletų restauruotojas
Savąją „Spragtuko“ versiją 2019 m. Klaipėdos valstybinis muzikinis teatras pristatė Vilniaus ir Klaipėdos arenose. Spektaklį uostamiestyje sukūrė garsus rusų choreografas Kirilas Simonovas, kartu su kostiumų ir scenografijos dailininkais Jekaterina Zlaja ir Aleksandru Barmenkovu, šviesų dailininku Jevgenijumi Vinogradovu.
Spektaklio sceną puošia gigantiškos dekoracijos, o išmanūs Linarto Urniežio vaizdo projekcijų sprendimai stebina skaitmeninės realybės tikroviškumu.
Šių metų „Spragtuke“ Klaros partiją pirmą kartą atliks Oleksandra Borodina, publikai gerai pažįstama kaip šokio spektaklių „Faustas“, „Romeo ir Džuljeta“ pagrindinių partijų atlikėja. Jos partneriu taps premjeriniame „Spragtuke“ 2019 m. sužibėjęs Spragtukas-Princas – Mykhailo Mordasovas.
Dalyvauja ir jaunieji dainininkai
Bene labiausiai intriguojantis krikštamotės Droselmajer vaidmuo patikėtas patyrusiai Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro solistei, šokių mokyklos įkūrėjai ir vadovei Olgai Konošenko.
Tarptautiniame pastatyme šoka ne tik visa Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro baleto trupė, bet ir dainuoja Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro vaikų operos studijos jaunieji dainininkai.
Į užburiantį muzikos pasaulį žiūrovai ners kartu su Klaipėdos valstybinio muzikinio teatro simfoniniu orkestru ir batutos meistru, teatro vyriausiuoju dirigentu – Tomu Ambrozaičiu.
„Spragtukas“: iš kartos į kartą
Dviejų dalių baletas „Spragtukas“ sukurtas pagal E.T.A.Hoffmanno pasaką „Spragtukas ir pelių karalius“. Muziką baletui sukūrė kompozitorius P.Čaikovskis. Baleto choreografiją pradėjo kurti Marius Petipa, tačiau dėl ligos nespėjo užbaigti. Tai padarė jo ilgametis asistentas Levas Ivanovas.
Nors pirmoji baleto premjera pripažinimo nesulaukė, 20-ties minučių P.Čaikovskio suita iš baleto tapo labai populiari. Baletas „Spragtukas“ didžiosios šlovės sulaukė tik šeštojo dešimtmečio pabaigoje ir nuo tada jis tapo neatsiejamu metų virsmo palydovu.