Dokumentinio kino ciklą „Common People“ atidarys filmas apie Palestiną

2021 m. rugpjūčio 11 d. 13:50
Kauno menininkų namų ir platformos „Kitas kinas“ inicijuojamas dokumentinių filmų peržiūrų ciklas „Common People“ sugrįžta trečiajam lauko kino sezonui. Šią vasarą – trečiadienių vakarais Kauno kultūros centro terasoje.
Daugiau nuotraukų (7)
Peržiūrų ciklą jau šiandien 20 val. 30 min. atidarys režisieriaus David Osit filmas „Meras“. Tai politinis pasakojimas apie Musą Hadidą, krikščionį Ramalos (faktinės Palestinos sostinės) merą. Iš visų pusių apsupti izraeliečių gyvenviečių ir kareivių, daugelis Ramalos gyventojų niekada neturės galimybės nukeliauti daugiau nei kelis kilometrus nuo savo namų, todėl meras Hadidas yra pasiryžęs paversti miestą gražia ir oria vieta gyventi. 
Filmas pilnas išsamių pastebėjimų ir stebėtinai daug humoro; nesibaigiančios okupacijos beprotybės ir absurdo įkarštyje pateikia orumo portretą ir iškelia klausimą: kaip vadovauti miestui, kai neturi šalies?
David Osit yra „Emmy“ apdovanojimų pelnęs režisierius, montažistas ir kompozitorius. „Norėjau sukurti filmą, nukreipiantį Izraelio ir Palestinos konflikto pasakojimą nuo sunkiai kontroliuojamų diskusijų, ir papasakoti istoriją apie mažo miestelio merą, sprendžiantį mažiems miesteliams būdingas problemas esant karinei miesto okupacijai. Gyvename epochoje, kurioje diskusijos apie palestiniečių teises ir žmogiškumą buvo įtrauktos į kelių šalių įstatymus kaip neapykantos aktas prieš kitą žmonių tautą. „Meras“ labai tyliai ir netiesiogiai ginčija šio teiginio logiką“, – komentuoja režisierius.
Anot jo, tikslas buvo per pirmąsias penkias minutes suardyti žiūrovų supratimą apie tai, kaip „turi“ atrodyti Artimųjų Rytų miestas, ir sukurti naują suvokimo struktūrą, kuri padėtų publikai pajusti ryšį su šia pasaulio dalimi.
Filmą pristatys Gabrielė Tervidytė–Arandi, pilietinio judėjimo „Solidarūs su Palestina“ įkūrėja, ir Giedrė Steikūnaitė, nepriklausoma žurnalistė ir vertėja, knygos „Palestina: Laisvė yra labai graži“ autorė.
Filmas „Meras“ rodomas rugpjūčio 11 d. 20 val. 30 min. Kauno kultūros centro lauko terasoje (Vytauto pr. 79, Kaunas). Arabų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems. Trukmė: 89 min. Bilietus platina „Tiketa“. 
TOLESNĖ CIKLO PROGRAMA (rugpjūčio 18 d. – rugsėjo 1 d. )
Rugpjūčio 18 d. 20 val. 30 min. COMMON PEOPLE: Mano brangusis prekybcentris (My Darling Supermarket, rež. Tali Yankelevich, 2019)
Šiame dokumentiniame filme prekybos centro darbuotojai, vykdydami nuolat pasikartojančias užduotis, randa erdvės savo abejonėms, meilėms, baimėms ir vargiai išsipildysiančioms svajonėms išreikšti. Visai šalia pieno pakelių, mėsos išpjovų, brūkšninių kodų ir apsaugos kamerų egzistuoja humoras, drama, paslaptis, romantika ir kvantinė fizika. Šie darbuotojai, patalpinti uždaroje prekybos centro erdvėje, neleidžia rutinai pasiglemžti jų dvasios.
Dokumentika, Brazilija, Danija, 2019, portugalų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 80 min. – Rugpjūčio 25 d. 20 val. 30 min. COMMON PEOPLE: Prarasti berniukai (Lost Boys, rež. Joonas Neuvonen, Sadri Cetinkaya, 2020)
Trys draugai keliauja į Pietryčių Aziją linksmintis, bet sugrįžta tik vienas. Kažkas nutiko, bet apie įvykius žinome tik iš saujelės vaizdo įrašų ir prieštaringų istorijų. Filme rodoma, kaip pagrindinis veikėjas išvyksta ieškoti draugų ir atsakymų į tai, kas jiems nutiko svečiuojantis Kambodžoje. Nuoga tikro gyvenimo istorija, pilna sekso, narkotikų ir mirties. „Tai žiaurus, tiesą papasakoti siekiantis kinas, kurio scenarijų padiktavo tikri gyvenimo įvykiai,“ – teigia filmo režisierius Joonas Neuvonen.
Dokumentika, Suomija, 2020, suomių, anglų ir tajų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 99 min. – Rugsėjo 1 d. 20 val. 30 min. COMMON PEOPLE: Ei, mokytojai! (Hey! Teachers!, rež. Yulia Vishnevets, 2020)
Du jauni intelektualai, Katia ir Vasia, atvyksta į mažą industrinį Rusijos miestą mokytojauti. Jie jaučia pareigą keisti vyraujančią švietimo sistemą. Tačiau ši mokykla yra uždaras konservatyvus pasaulis, kuriame paklusnumas ir disciplina tebėra didžiausios vertybės. Neilgai trukus jauni mokytojai suvokia, kad jų nauja darbo aplinka yra persmelkta nacionalizmo, seksizmo ir homofobijos. Filme perteikiami vieneri mokslo metai ir jaunų mokytojų pastangos keisti nusistovėjusius ugdymo metodus. Jie bando kalbėtis su vaikais apie feminizmą, žmogaus teises ir Rusijos politiką, bet mokyklos bendruomenė nepasiduoda ir priešinasi. Komedija virsta drama.
Dokumentika, Rusija, 2020, rusų k. su anglų ir lietuvių k. subtitrais, pritaikytais kurtiesiems ir neprigirdintiesiems, 90 min. – Po filmų peržiūrų vyks pokalbiai su įvairias filmuose atskleidžiamas temas aptarsiančiais ekspertais. Diskusijų dalyviai bus paskelbti prieš seansus.
Bilieto kaina – 3 Eur (1,5 Eur moksleiviams, studentams, senjorams, asmenims su negalia). Bilietus galima įsigyti „Tiketa“ kasose bei interneto svetainėje. Renginio vietoje bilietų įsigyti nebus galima.
peržiūra^Instantdokumentika
Rodyti daugiau žymių

UAB „Lrytas“,
A. Goštauto g. 12A, LT-01108, Vilnius.

Įm. kodas: 300781534
Įregistruota LR įmonių registre, registro tvarkytojas:
Valstybės įmonė Registrų centras

lrytas.lt redakcija news@lrytas.lt
Pranešimai apie techninius nesklandumus pagalba@lrytas.lt

Atsisiųskite mobiliąją lrytas.lt programėlę

Apple App StoreGoogle Play Store

Sekite mus:

Visos teisės saugomos. © 2024 UAB „Lrytas“. Kopijuoti, dauginti, platinti galima tik gavus raštišką UAB „Lrytas“ sutikimą.