Ponia Yuko Yamasaki, atvykusi į Lietuvą su savo vyru, Jo Ekscelencija Japonijos ambasadoriumi Lietuvoje Shiro Yamasaki, susižavėjo kanklėmis, pirmą kartą išgirdusi jomis skambinant Žemyną Trinkūnaitę.
„Prieš dvejus metus pirmą kartą išgirdau medinių kanklių muziką ir buvau sužavėta jų gražiu skambesiu. Labai panorau išmokti skambinti, tad nedelsdama įsigijau šį instrumentą ir pradėjau mokytis“, – pasakojo ponia Y. Yamasaki.
Kankliavimo ponia Yuko mokėsi labai sparčiai, o vėliau pradėjo dalyvauti įvairiuose renginiuose, televizijos ir radijo laidose. Atlikėja pritaria sau kanklėmis dainuodama ir lietuviškas, ir japoniškas dainas, skambina specialiai tradicinėms kanklėms sukurtus Ž.Trinkūnaitės kūrinius.
„Vos tik prisilietus prie stygų, net ir tokia pradedančioji kaip aš, moku kanklėmis skleisti gražius garsus. Kanklių skambesys labai malonus ir guodžia sielą. Mano vyras sako, kad kanklių skambesys leidžia atsipalaiduoti ir taip pat džiaugiasi mano pažintimi su kanklėmis“, – kalbėjo ponia Y. Yamasaki.
Birželio 22 d. Thomo Manno name Yuko Yamasaki koncertavo drauge su Ž.Trinkūnaite, Donatu Bielkausku bei Neringos meno mokyklos kanklininkėmis. Skambėjo Ž.Trinkūnaitės kūriniai, lietuviškos bei japoniškos senosios vestuvinės dainos, taip pat daina „Itsumo Nando demo“ iš japoniško animacinio filmo. Mėgstamiausią Yuko Yamasaki kūrinį „Obelėlė“ publika dainavo drauge.