Žaliūkių malūnininko sodyboje kasmet minimos kalendorinės metų šventės. Velykų laikotarpiu dėmesys būdavo skiriamas vaikams, kurie kartu su visa šeima ateidavo į muziejų, nešini savo išmargintais kiaušiniais.
Nors šiemet sodyboje renginys nebus organizuojamas, muziejininkai šventiškai papuošė lauko teritoriją ir kviečia joje apsilankyti šeimas.
„Margučių šėlsmas“ – taip sodybos lauko teritorijoje pabirusius margučius vadina muziejininkai. Įvairių spalvų, raštų ir dydžių kiaušiniai nudžiugins tiek mažuosius sodybos lankytojus, tiek suaugusiuosius.
Ant malūno lankytojai taip pat ras fotografavimosi sienelę, kurioje užrašytas Velykų sveikinimas. Fotografuodamiesi jos fone, atėjusieji sukurs originalų sveikinimą su savo atvaizdu. Vaikų džiaugsmui, teritorijoje yra daug įvairių sūpynių.
Minits papuošti Žaliūkių malūnininko sodybą margučių motyvais – neatsitiktinė. Šis Velykų simbolis pasirinktas atsižvelgiant į tai, kad Šiaulių „Aušros“ muziejuje saugoma daugiau nei 1400 margučių, kurie atspindi beveik 90 metų kiaušinių marginimo istoriją. Kiekvienais metais ši kolekcija papildoma naujais eksponatais.
Lietuvoje paplitusios dvi tradicinės kiaušinių marginimo technikos: marginimas vašku ir skutinėjimas. Dažniausiai abiem tradiciniais būdais margintus margučius vertiname pagal ornamento sudėtingumą, išraiškingumą, dažymo ir skutinėjimo subtilumą. Tačiau muziejaus eksponatų vertę papildo dar vienas kriterijus – amžius. Muziejuje yra eksponatų, ant kurių vašku ar dažais išrašyta data – 1935, 1937, 1943, 1954, 1959 m.
Seniausias iš muziejuje saugomų margučių pažymėtas 1935 m. data. Jis dažytas ne tradiciniu būdu, o nuspalvintas geltonais aliejiniais dažais. Žalios ir raudonos spalvos trikampiai ir linijos, atkartojantys įprastus tradicinius margintų vašku kiaušinių ornamentus, taip pat išpiešti aliejiniais dažais.
Šiaulių „Aušros“ muziejus taip pat kviečia šeimas paįvairinti Atvelykio stalą įvairiaspalviais vašku margintais kiaušiniais ar išsiųsti originalų cianotipijos technika pagamintą atviruką. Edukacijos „Margučių raštai“ Žaliūkių malūnininko sodyboje ir „Mėlyni saulės atvirukai“ Fotografijos muziejuje organizuojamos vienos šeimos nariams, laikantis visų saugumo reikalavimų. Mokykloms ir didesnėms grupėms siūlomos nuotolinės edukacijų formos.
Šalyje galiojant karantinui, lankantis muziejų lauko teritorijose svarbu laikytis nustatytų saugumo reikalavimų, nesibūriuoti.