Skulptūrą teatrui padovanojo ponia Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė, sumanymą įgyvendinti padėjo Vilniaus klubas ir paramos fondas „Orfėjo lyra“.
„Muzikos ir teatro akademijoje mokydamasis V.Noreikos klasėje jutau maestro globą nuo pirmos akimirkos. Jo muzikines pastabas lydėdavo mintys apie gyvenimą ir vertybes.
Mane ir kitus jaunuosius solistus jis mokė scenoje elgtis oriai ir pagarbiai, nes pagarba scenai ir pagarba žmogui jam buvo svarbiausia. Netrukus minėsime Lietuvos operos šimtmetį, kurį pasitiksime naujai pastatyta „Traviata“ – Giuseppe's Verdi opera, kurioje daugelį metų skambėjo V.Noreikos tenoras“, – sakė teatro generalinis direktorius Jonas Sakalauskas.
Pasak kompozitorės, kultūros viceministrės Zitos Bružaitės, neįmanoma aprašyti V.Noreikos gyvenimo istorijos, kaip ir jo balso, be jausmų: „Džiugu, kad nuo šiol V.Noreika mus visada pasitiks ir lydės šiame teatre“.
Maestro žmona Loreta Bartusevičiūtė-Noreikienė nusilenkė visiems V.Noreikos talento gerbėjams, prisidėjusiems prie to, kad jo memorialinis biustas atsirastų teatro fojė. Ji dėkojo ir skulptoriui Gediminui Piekurui už profesionalų požiūrį bei nuoširdų bendravimą.
„Mūsų tautai labai reikalingas kultūros asmenybių įvertinimas. Jas būtina įamžinti, kad jaunimas prisimintų, kokie talentingi žmonės gyveno, kūrė ir dirbo Lietuvoje“, – sakė L.Bartusevičiūtė-Noreikienė.
Bronzinis biustas teatre atidengtas II Tarptautinio V.Noreikos dainininkų konkurso finalo išvakarėse. V.Noreika – ne tik žymiausias lietuvių tenoras ir vokalo pedagogas, bet ir buvęs ilgametis Lietuvos nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas.