Duo veiklą autoriai pradėjo dar 2014 m., nuo tada rengdami parodas ir performansus didžiausiose Lietuvos meno institucijose.
Atskirai šie menininkai dar žinomi kaip kompozitorius ir dizaino kūrėjas: svarbiausia pastarųjų metų Bumšteino veikla – garso meno performansai, garso instaliacijos ir radiofoninio meno projektai, o Bertulio veiklos lauką apima mados bei baldų dizainas, o pastarąjį dešimtmetį ir eksperimentinio garso kūrimas bei garso aparatūrų konstravimas.
Parodoje „Goldbergo variacijos“ menininkai pristato erdvinę garso instaliaciją, kurioje tyrinėjamas socialinių tinklų dėka išpopuliarėjęs Rube Goldbergo mechanizmas.
Rube Goldbergas – XX a. pradžios komiksų kūrėjas, kurio vardu pavadinti ekscentriški mechanizmai, susidedantys iš tarpusavyje sujungtų objektų grandinės, vienas kitą aktyvuojančių ir perduodančių kinetinę energiją tolyn, su tikslu atlikti kokį nors buitinį veiksmą.
Šio sudėtingo mechanizmo tikslas – ne atlikti konkretų veiksmą, o išplėsti patį procesą iki absurdiškų laiko ir erdvės dimensijų.
Parodoje sukurtas garsinis Rube Goldbergo mechanizmas tampa ciklišku kūnišku patyrimu, aktyvinančiu žmogaus jutimiškumą ir atpažinumo galimybę. Įvairūs buities objektai, darbo rakandai garso takelyje juda, kombinuojasi ir kuria tarpusavio ryšį, iš akustinės plotmės besiverždami į erdvę ir taip klausos dėka kuriantys matymą vaizduotėje.
Arturas Bumšteinas (g. 1982) baigė kompozicijos magistrantūrą Lietuvos muzikos ir teatro akademijoje. 2009 m. dėstė „Aldeburgh Young Musicians“ kūrybinėje laboratorijoje „Snape Maltings“ meno centre, 2017 m. – Universitat der Kunste Berlyne, o šiuo metu garsinę raišką dėsto Vilniaus dailės akademijoje.
Autorius yra surengęs septynias personalines parodas ir dalyvavęs daugiau kaip trisdešimtyje grupinių parodų bei festivaliuose Europoje ir JAV. Bumšteino diskografijoje gausu plokštelių, išleistų tiek Lietuvos, tiek užsienio leidyklose. Kūrėjas taip pat buvo apdovanotas Europos transliuotojų sąjungos (EBU) prizu „Palma Ars Acustica“ festivalyje 2013 m., 2017-tuosius praleido DAAD rezidencijoje Berlyne, o už geriausią metų radio-meno kūrinį 2019 m. buvo apdovanotas Boriso Dauguviečio auskaru.
Gitis Bertulis (g. 1970) nuo 1992 m. dirba kaip mados, baldų ir interjero dizaineris, kūrėjas bei garso sistemų inžinierius. 2005 m. taip pat pradėjo dirbti su eksperimentiniu garsu, konstruoti unikalias garso aparatūras ir sistemas. 2008-2014 m. kūrėjas buvo tarptautinės dizainerių asociacijos IDEAS ir ALTRIADESIGN komandos narys, yra dalyvavęs duo ir grupinėse parodose bei įvairiuose performansuose visoje Lietuvoje.
Projektą dalinai remia Lietuvos kultūros taryba.
Paroda „Goldbergo variacijos“ (AV17) galerijoje, Totorių g. 5 veiks iki rugpjūčio 21 d.