Pradėjusi muzikos mokytis šešerių, I.Dūdaitė į rimtus mokslus tarptautinio bakalaureato koledže Triesto mieste Italijoje kibo būdama septyniolikos metų. Pradžia buvo tikrai nelengva, mergina ilgėjosi namų, kultūros, lietuviško žodžio – visko. Vėliau baigė dvi bakalauro ir dvi magistro studijas Olandijoje.
Be fortepijono studijų, gabi mergina įgijo Europos ekonomikos ir politikos bei menų administravimo specialybes. Pastarosios studijos jai padėjo vėliau, kai teko būti savo pačios vadybininke. Vokietijoje, prestižinėje Karlsrūhės konservatorijoje, I.Dūdaitė baigė šiuolaikinės muzikos magistrantūros studijų programą, kuri yra unikali niša kiekvienam pianistui.
Kiekvienas gyvenimo etapas turi pradžią ir pabaigą. I.Dūdaitė baigė magistrantūros studijas ir po vienuolikos svetur praleistų metų grįžo gyventi į Lietuvą. Kovo 28-ąją, per karantiną, ištekėjusi pianistė su vyru apsistojo Vilniuje. Muzikė turi savo klasę sostinėje, kuria naujas programas, planuoja išleisti ir antrąjį kompaktinį diską, tik dar derina repertuarą.
Savo pirmąjį albumą, išleistą 2019 metais Vokietijoje, lietuvių muzikė skyrė dviem labai skirtingiems kompozitoriams: mūsų laikų kūrėjui prancūzui Yannui Tiersenui, puikiai pažįstamam iš filmo „Amelija iš Monmartro“ garso takelio, ir lenkų bei prancūzų kilmės XIX amžiaus romantikui Fryderykui Chopinui. Šie kūrėjai gyveno skirtingais laikotarpiais, bet juos sieja ne tik Paryžius: savo kūryba jie abu pralenkė savo gyvenamąjį metą.
„Atsidūriau tarp 450 geriausių Vokietijos 2020 metų instrumentininkų, dainininkų, dirigentų, kompozitorių. Man vien nominacija jau labai daug reiškia. Mano debiutinis CD buvo daug metų planuojamas, kuriamas, dailinamas. Nuostabu, jog jį pastebėjo pasaulio publika, ypač profesionalai“, – džiaugėsi sėkmingai kūrybinį kelią pradėjusi jauna pianistė I.Dūdaitė.
Geriausio dirigento kategorijoje dukart nominuota garsi lietuvių dirigentė Mirga Gražinytė-Tyla – už Mieczysławo Weinbergo „Symphonies No 2 & 21“ ir už kompozitorės Ramintos Šerkšnytės kūrinius.
Geriausio orkestro/ansamblio kategorijoje už R.Šerkšnytės kūrinių atlikimą nominuoti du Lietuvos kolektyvai – Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“.
Geriausio simfoninio įrašo kategorijoje nominuoti Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir dirigentė M.Gražinytė-Tyla už R.Šerkšnytės kūrinių įrašą. Toje pačioje kategorijoje nominuota M.Gražinytė-Tyla ir kartu su Birmingamo simfoniniu orkestru už M.Weinbergo „Symphonies NOS. 2 & 21“.
Geriausios audiovizualinės muzikos produkcijos kategorijoje už R.Šerkšnytės kūrinių atlikimą nominuoti M.Gražinytė-Tyla, Lietuvos nacionalinis simfoninis orkestras ir kamerinis orkestras „Kremerata Baltica“.
Nugalėtojus išrinks devynių narių komisija, sudaryta iš muzikos ir žiniasklaidos atstovų. 2020 metų rudenį bus paskelbti 47 nugalėtojai 25 kategorijose. „Opus Klassik 2020“ premijos laimėtojai bus apdovanoti 2020 metų spalio 18 dieną Berlyno Koncertų rūmuose.
Svarbiausius vokiečių klasikinės muzikos apdovanojimus antrus metus organizuoja Klasikinės muzikos rėmimo draugija (Verein zur Förderung der Klassischen Musik e. V.), kurios tikslas yra populiarinti klasikinę muziką ir apdovanoti jos atlikėjus.