Prie šios temos sugrįžta ir netrukus kino teatruose pradedama rodyti drama „Olegas“ su Valentinu Novopolskiu.
„Olegą“ kažkuria prasme galima pavadinti „Išvarymo“ kino versija, savo esme tai labai artima spektaklyje rodomiems įvykiams“, – sako aktorius Marius Repšys, sukūręs vieną iš įsimintiniausių „Išvarymo“ personažų – piktąjį ir agresyvųjį Vandalą.
Liepos 17 d. Lietuvos kino teatruose pradedamoje rodyti Jurio Kursiečio dramoje „Olegas“ žiūrovas susitiks su Briuselio priemiestyje mėsininku įsidarbinusiu Olegu – emigrantu iš Latvijos, kuris ieško laimės svečioje šalyje ir kovoja už išlikimą.
Filmo tarptautinė premjera įvyko Kanų kino festivalio paralelinėje programoje „Dvi režisierių savaitės“, kur sulaukė kino kritikų dėmesio, vėliau apkeliavo daugiau nei 40 tarptautinių kino festivalių.
„Esu prisiklausęs daugybę lietuvių, latvių, lenkų istorijų. Jos atvirai atskleidžiamos spektaklyje „Išvarymas“. Viena jų – apie lietuvį, kuris surenka karališkosios šeimos šaudomas antis. Tai reali istorija. Tikra ir „Olego“ istorija, kuri priverčia suklusti. Toks šuniškas jo gyvenimas, paso neturėjimas, nežinoma kalba – visa tai primena mano vaidintą Vandalą“, – sako aktorius M. Repšys.
Filmas aktualus paliestiems emigracijos
M. Repšiui filmas „Olegas“ paliko gilų įspūdį. Ypač jam įstrigo įtikinama aktorių komandos – V. Novopolskio, lenkų kino žvaigždžių Dawido Ogrodniko, Annos Próchniak, latvės Gunos Zarinos – vaidyba, talentingo operatoriaus Bogumilo Godfrejovo meistriškas darbas, garso takelis.
„Drama „Olegas“ paliko gilų įspūdį. Dėl ilgų kadrų ir nepriekaištingos vaidybos filmas labai realus, netgi akimirkomis primena dokumentinį kiną. Manau, kad daug kam būtų verta jį pasižiūrėti. Ne tik tiems, kurie ragavo emigranto duonos, ar tiems, kurių artimieji išvyko užsidirbti į kitą šalį. Filmas aktualus ir svarstantiems apie emigraciją – „Olegas“ parodo, kad ne tik šviesi ateitis ten laukia. Filmas turi savo magijos, tad vertas dėmesio“, – pasakoja M. Repšys.
Nuo liepos 17 d. „Olegas“ pradedamas rodyti Lietuvos kino teatruose. Filmą iš dalies finansavo nacionalinis Latvijos kino centras, Lietuvos kino centras, „Centre du Cinéma et de l’Audiovisuel de la Fédération Wallonie-Bruxelles“, „l’Aide au Cinémas du Monde“, „Umedia“ ir „Ufund“.
Filmo anonsas: