Už V.Ščiglienės kandidatūrą buvo keturi Kultūros komiteto nariai, vienas prieš ir vienas susilaikė.
Paveldo komisijos pirmininką ketveriems metams skiria ir atleidžia Seimas.
„Kompetencijų prasme abejonių nekelia, mokslininkė, turinti vadybinės ir kitokios patirties“, – BNS sakė Seimo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.
„Svarbiausia, kad komisija tęstų principingą požiūrį į paveldosaugos reikalus, kad būtų alternatyva, kada reikia, departamentui“, – pridūrė jis.
R.Karbauskis atkreipė dėmesį, kad pačioje Valstybinėje kultūros paveldo komisijoje nuomonės dėl vadovo buvo išsiskyrusios.
„Šimtaprocentinio palaikymo nebuvo, bet dauguma nubalsavo“, – sakė jis.
Į komisijos pirmininkes be V.Ščiglienės teikta ir komisijos vicepirmininkės Adrijanos Filinaitės kandidatūra.
Per pirmą balsavimą abi kandidatės surinko po lygiai – po penkis – komisijos narių balsus.
Per pakartotinį balsavimą V.Ščiglienė surinko šešis balsus, A.Filinaitė – penkis.
Menotyrininkė, humanitarinių mokslų daktarė, kultūros paveldo tyrinėtoja V.Ščiglienė Vilniaus dailės akademijoje studijavo dailėtyrą, ten pat įgijo menotyros magistro laipsnį.
1998–2008 metais ji dirbo Vilniaus dailės akademijos muziejaus pavaduotoja, vėliau – vedėja. 2008–2016 metais vadovavo akademijos Mokslo skyriui, nuo 2008-ųjų iki šiol yra Vilniaus dailės akademijos UNESCO Kultūros vadybos ir kultūros politikos katedros docentė.
Jos mokslinių interesų sritys: menotyra, kultūros paveldas, kultūros paveldo politika, kultūros paveldo ir kultūrinio turizmo vadyba, kūrybiška vietokūra.
Buvusios komisijos pirmininkės Evelinos Karalevičienės kadencija baigėsi pernai spalį.
Valstybinę kultūros paveldo komisiją sudaro 12 narių.
Pagrindinė jos misija – dalyvauti formuojant kultūros paveldo apsaugos politiką ir strategiją, informuoti Seimą, prezidentą ir Vyriausybę apie kultūros paveldo apsaugos problemas, rengti įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su kultūros paveldo apsauga, projektus.